بیمه نامه عمر و اندوخته ساز سامان برای کودکان بی‌سرپرست

کودکان بی سرپرست کودکانی هستند که به هر دلیل والدین خود را از دست داده‌اند. کودکانی که با فرآیند رشد بیشتر به حضور والدین نیاز پیدا کرده اما از محبت و حمایت‌های آن‌ها محروم هستند. کودکانی که در نبود والدین همچنان نیاز به حمایت دارند و این نقش سازمان بهزیستی کشور را پر رنگ‌تر می‌کند. سازمان بهزیستی باید برای آینده کودکان بی‌سرپرست تدبیری بیاندیشد که با رسیدن به سن قانونی دغدغه تامین معاش نداشته باشند. یکی از این راه‌ها خرید بیمه عمر است که بهزیستی به عنوان قیم به تهیه این بیمه نامه اقدام می‌کند. در همین راستا بیمه سامان طی سال‌های گذشته برای توسعه بیمه نامه عمر و اندوخته ساز و حمایت از کودکان بی‌سرپرست گام برداشته است.

بیمه سامان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه بیمه عمر است. اگر بدنبال انتخاب بهترین بیمه عمر هستید، بیمه نامه عمر و تشکیل سرمایه سامان یکی از گزینه‌های انتخابی خوب است. در ذیل بیمه نامه عمر و اندوخته ساز سامان برای کودکان بی‌سرپرست مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بیمه عمر و اندوخته ساز

بیمه عمر از جمله بیمه‌نامه‌های بلند مدت است که در زمان حیات و بعد از فوت بیمه‌‌شده هم پوشش‌هایی برای وی، خانواده و ذینفعان  ارائه می‌کند. امروزه بیمه عمر و اندوخته ساز به خاطر مزایایی که دارد توجه زیادی را به خود جلب کرده است. شرایط و مزایای این بیمه متناسب با سیاست‌ها و اهداف هر شرکتی متفاوت است. بنابراین بیمه گذار باید با آگاهی نسبت به خرید آن اقدام کند.

سازوکار بیمه عمر بدین شکل است که بیمه‌گر در ازای پذیرش ریسک، از بیمه‌گذار حق بیمه دریافت می‌کند. مقدار حق بیمه‌های پرداختی بیمه عمر توسط بیمه‌گذار تعیین می‌شود و تعیین زمان پرداخت آن نیز به عهده بیمه‌گذار است. همچنین بابت حق بیمه‌های پرداختی، سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت در پایان مدت قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. در بیمه‌ عمر و اندوخته ساز، جدول بیمه عمر با توجه به مشخصات بیمه گذار صادر و ضمیمه بیمه‌نامه می‌شود. مشخصات بیمه گذار عبارتند از؛ (سن، جنسیت، مبلغ حق بیمه مورد نظر و …). برای مشاهده جزئیات بیشتر همین مورد را در وبلاگ نویان مطالعه کنید.

نرخ بیمه عمر سامان چقدر است؟

نرخ بیمه عمر سامان به معنای حق بیمه‌ای است که فرد بیمه‌‌شده طول مدت بیمه‌نامه‌اش پرداخت می‌کند. در نرخ این بیمه‌نامه هر فرد می‌تواند حق بیمه متغیری را طول مدت بیمه‌نامه‌اش داشته باشد. انتخاب درست حق بیمه برای تشکیل سرمایه‌گذاری ارزشمند و داشتن پوشش‌های بیمه‌ای بستگی به شرایط مشخصی دارد. از جمله می‌توان به مدت زمان بیمه عمر، شغل، سن بیمه‌‌شده و پوشش‌های اضافی مورد درخواست بیمه‌شده اشاره کرد. پوشش‌های بیمه‌ای سنین بالا جهت استفاده از مزیت سرمایه‌گذاری بیمه‌نامه در زمان کوتاه‌ نیازمند حق بیمه بالاتری است.

یکی از مزایای بیمه عمر شرکت سامان تشکیل سرمایه‌گذاری بیمه‌ای بر اساس انتخاب سبدهای ریسک است. در جدول سود بیمه عمر سامان برای تشکیل سرمایه سه نوع سبد سرمایه گذاری وجود دارد. این سبدها عبارتند از؛ سبد کم ریسک، سبد با ریسک متوسط و سبد پر ریسک. میزان سود سرمایه‌گذاری در هر کدام از سبدها بر اساس ریسک آن سبد تعیین می‌شود. بدین ترتیب سبد با ریسک سرمایه‌گذاری بالا بیشترین سود سرمایه‌گذاری و سبد با ریسک پایین کم‌ترین سود سرمایه‌گذاری را دارد. در جدول زیر میزان سود‌ هر سبد آورده شده است:

سبد سرمایه‌گذاری

میزان سود تضمینی

سبد کم  ریسک

۱۵ درصد

سبد با ریسک متوسط

۱۴ درصد

سبد با ریسک زیاد

۱۲ درصد

صندوق رشد

۱۰ درصد

 

در صورت افزایش سود سرمایه‌گذاری بیمه عمر می‌توانید بیمه عمر سامان با سبد پر ریسک را خریداری نمایید.

سودهای تضمین شده سبدهای ریسک

سبد سرمایه‌گذاری کم ریسک (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۵% برای ۲ سال اول بیمه‌نامه، ۱۳% برای ۲ سال دوم و ۱۰%  برای دوره مازاد بر چهار سال اول است).

سبد سرمایه‌گذاری با ریسک متوسط  (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۴% برای ۲ سال اول بیمه‌نامه، ۱۳% برای ۲ سال دوم و ۱۰% برای دوره مازاد بر چهار سال اول است).

سبد سرمای‌گذاری پر ریسک (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۲% برای ۴ سال اول بیمه‌نامه و ۱۰% برای دوره مازاد بر چهار سال اول است).

صندوق سرمایه‌گذاری رشد (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۰% برای ده سال اول و برای دوره مازاد بر آن نیز ۱۰% است).

اقساط بیمه نامه چگونه باید پرداخت شود؟

اقساط حق بیمه، حداکثر تا یک ماه پس از سررسید باید پرداخت شود. به جز اولین قسط بیمه نامه که شرط جاری شدن تعهدات بیمه‌گر است. چنانچه اندوخته صندوق بیمه‌گذار، برای پوشش هزینه‌های مربوطه کفایت کند، بیمه‌گر با استفاده از آن، بیمه‌نامه را ادامه خواهد داد. در غیر این صورت بیمه‌نامه به حالت تعلیق درآمده و بیمه‌گر هیچگونه تعهدی در قبال پوشش‌های بیمه‌ای ارائه شده نخواهد داشت.

خیریه کارآفرینان مهر از جمله مراکزی است که اقدام به تهیه بیمه نامه عمر و اندوخته ساز برای کودکان تحت سرپرستی خود نموده است. این کودکان با رسیدن به سن ۱۸ سالگی پس از ترخیص از کانون اندوخته قابل توجهی برای ادامه تحصیل و ورود به اجتماع در اختیار خواهند داشت. با اشاره به اثرات شایان این طرح بیمه‌ای در جهت ایجاد پشتوانه مالی و افزایش امید به آینده برای کودکان بی‌سرپرست، بیمه‌ نامه عمر و اندوخته ساز سامان ابزاری مناسب برای سایر هموطنان خیر و موسسات خیریه جهت کمک به کودکان بی‌سرپرست و ایجاد امید به آینده در آنان خواهد بود.

منبع: بیمه سامان

سازمان بهزیستی کشور

برچسب ها:
پیام بگذارید