صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث سامان

صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث سامان

یکی از انواع بیمه ‌های مسئولیت، بیمه شخص ثالث است که راننده را در مقابل اشخاص دیگر (ثالث) بیمه می‌کند. شخص ثالث نیز کسی است که در اثر حوادث وسائل نقلیه موتوری زمینی زیان جانی (بدنی) یا مالی ببیند، حال اینکه داخل یا خارج از وسیله نقلیه بیمه شده باشند، غیر از راننده که مسبب حادثه است. در ادامه به موضوع صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث سامان پرداخته می‌شود.

سامانه صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث

پیرو بخشنامه بیمه مرکزی در حوزه صدور آنلاین بیمه نامه و ایجاد زیرساخت‌های لازم، دیگر به ارائه سوابق فیزیکی بیمه نامه نیازی نیست. در این حالت بیمه گذار شخصاً می‌تواند بیمه نامه صادر کند. برای این منظور فرد باید سوابق بیمه نامه را از طریق سامانه سنهاب بارگذاری کند. همچنین در راستای تسهیل صدور بیمه نامه و نیز ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان، اپلیکیشن صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث سامان طراحی شده است. این اپلیکیشن اشخاص را قادر می‌سازد تا در هر زمان و مکان بیمه نامه صادر کنند. این امر از طریق سفارش به  نماینده نیز قابل انجام است.

صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث سامان به صورت کاملا شخصی‌سازی شده و با تعهدات انتخابی بیمه‌گذار امکان‌پذیر شده است. اما بیمه گذار هر زمان بیمه نامه فیزیکی را درخواست کند، می‌تواند آن را دریافت نماید. در این شرایط هنگام دریافت خسارت، نسخه فیزیکی بیمه نامه کارایی نداشته و همه فرایندها به صورت آنلاین انجام می‌شود.

* برای دریافت مطالب بیشتر در این زمینه می‌توانید به وبلاگ ما مراجعه نمایید.

نحوه صدور آنلاین بیمه نامه

برای صدور آنلاین بیمه نامه فرآیند زیر را دنبال کنید:

۱- ابتدا وارد سامانه بیمه سامان شده و درگاه خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید. (با کادر قرمز مشخص شده است)

مرحله 1- ورود به سامانه

۲- سپس گزینه استعلام و صدور آنلاین بیمه نامه را انتخاب کنید.

مرحله 2 استعلام و صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث

۳- در قسمت استعلام بیمه نامه مشخصات اولیه و سایر موارد را تکمیل کرده و گزینه بعد را انتخاب کنید و این فرایند را تا انتها ادامه دهید.

مرحله 3- استعلام بیمه شخص ثالث

 

اگرچه استراتژی بیمه سامان تحول دیجیتال، نوآوری و خدمت به مردم است، آنلاین شدن خدمات از جمله مهمترین اقداماتی است که در دستور کار خود قرار داده و به مرور سرویس‌های تازه‌ای در این حوزه رونمایی خواهد کرد.

توجه: در نگهداری از اصل بیمه نامه باید دقت بیشتری صورت گیرد زیرا در صورت مفقود شدن اصل بیمه نامه، المثنی صادر نمی‌گردد و بیمه گر صرفاً گواهی مفقودی بیمه نامه را صادر می‌نماید و همچنین در زمان تمدید، سابقه تخفیفی بیمه نامه قبلی در دوره جدید لحاظ نمی‌شود. (البته چنانچه سابقه بیمه نامه قبلی نزد شرکت بیمه سامان باشد بدلیل دسترس بودن سوابق محاسبه تخفیف پس از استعلام داخلی اعمال می‌شود.)

منبع: بیمه سامان

برچسب ها:
پیام بگذارید