نرخ بیمه ورزشی در سال ۹۹ چقدر است؟

نرخ بیمه ورزشی در سال 99

وزارت کار و ورزش طبق دستور العمل سال جدید اعلام کرده است که در سال ۹۹ نرخ بیمه ورزشی افزایشی نسبت به سال گذشته نداشته است. همچنین پوشش های این بیمه نیز نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است. در سال ۹۸ حق بیمه ورزشی ۲۰ هزار تومان بود و بر همین اساس، سقف تعهدات هزینه درمان ۹۰ میلیون ریال، غرامت نقص عضو ۱۶۵ میلیون ریال و غرامت فوت نیز ۱۶۵ میلیون ریال است.

بیمه ورزشی اینترنتی را چطور اخذ کنیم؟

صدور کارت بیمه ورزشی اینترنتی به این صورت است که ورزشکاران می بایست ابتدا در سایت کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی عضو شوند تا بتوانند از خدمات گوناگون درمانی، آموزشی، توان بخشی، مشاوره ضددوپینگ، تغذیه ورزشی و مشاوره روانشناسی ورزشی بهره مند می شوند. در آینده نیز قرار است، سامانه اپلیکیشن تلفن همراه و ussd پزشکی ورزشی نیز راه اندازی شود. از این لینک وارد شوید: صدور کارت بیمه ورزشی اینترنتی .

طبق قانون فدراسیون ورزشی پزشکی، همه ورزشکاران و همه افرادی که در محیط ها و میادین ورزشی، باشگاه های ورزشی، زمین های ورزشی و… به فعالیت های ورزشی می پردازند، می بایست کارت بیمه ورزشی داشته باشند. و این یک الزام قانونی برای همه مجموعه های ورزشی و ورزشکاران است. بدین ترتیب، در صورتی که ورزشکاری در سامانه بیمه ورزشی ثبت نام نکرده باشد و در میادین ورزشی آسیب ببیند یا حادثه ای برایش رخ دهد، هزینه ها و مسئولیت حادثه با شخص خودش و نیز با مسئولیت ورزشگاه یا باشگاه ورزشی است.

چرا بیمه ورزشی اهمیت دارد؟

این موضوع اهمیت داشتن بیمه ورزشی را بیش از پیش نمایان می سازد. چرا که جنس فعالیت های ورزشی به این صورت است که هر نوع اتفاقی قابل رخ دادن است؛ از آسیب های کوچک گرفته تا آسیب دیدگی های جدی، نقص عض و حتی فوت. طی این اتفاقات، اگر ورزشکار تقاضای غرامت یا دیه کند، مسئولان باشگاه از بیمه فدراسیون پزشکی ورزشی هزینه ای را نمی توانند دریافت کنند. با این توضیح که هزینه دیه نقص عضو یا دیه کامل بر عهده مسئولان باشگاه یا خود فردآسیب دیده است. اما در صورتی که این بیمه نامه را داشته باشند، می توانند از پوشش های تعریف شده استفاده کنند.

در حالت عادی روال دریافت خسارت از طریق بیمه نامه ها، به این صورت است که ابتدا می بایست یک قرارداد بیمه بین بیمه شده و بیمه گذار منعقد شده باشد. از طریق این قرارداد بیمه است که پوشش ها و حمایت های شرکت بیمه از فرد بیمه شده مشخص می شود. در بیمه ورزشی، قرارداد بیمه در حقیقت همان کارت بیمه ورزشی است. طی این قرارداد میزان پوشش ها، هزینه قابل پرداخت و مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت، تعیین می شود. بیمه ورزشی تحت اعتبار و مسئولیت فدراسیون پزشکی ورزشی است و به عنوان بیمه مسئولیت و حوادث شناخته می شود.

 

منبع: فدراسیون پزشکی ورزشی

برچسب ها:
پیام بگذارید