نرخ بیمه عمر سامان و انواع پوشش ها

نرخ بیمه عمر سامان

نرخ بیمه عمر سامان چقدر است؟

یکی از انواع بیمه عمر سامان، بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان است، این بیمه‌نامه از جمله بیمه‌نامه‌های بلند مدت است که هم در زمان حیات و هم بعد از فوت بیمه‌‌شده پوشش‌هایی را برای وی و برای خانواده و ذینفعان بیمه‌‌شده ارائه می‌کند. اگر به دنبال انتخاب بهترین بیمه عمر هستید، بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان می‌تواند یکی از گزینه‌های انتخابی شما باشد.

نرخ بیمه عمر سامان در واقع به معنای حق بیمه‌ای است که فرد بیمه‌‌شده در طول مدت بیمه‌نامه‌اش پرداخت می‌کند. چرا که بر اساس شرایط به عنوان نرخ بیمه عمر سامان هر فردی می‌تواند حق بیمه متغیری را در طول مدت بیمه‌نامه‌اش داشته باشد. انتخاب درست حق بیمه برای تشکیل سرمایه‌گذاری ارزشمند و داشتن پوشش‌های بیمه‌ای بستگی به سن بیمه‌‌شده، مدت زمان بیمه عمر ، شغل بیمه‌‌شده و حتی پوشش‌های اضافی مورد درخواست فرد دارد. برای سنین بالا و داشتن پوشش‌های بیمه‌ای و استفاده از مزیت سرمایه‌گذاری بیمه‌نامه در مدت زمان کوتاه تر بالطبع فرد باید حق بیمه بالاتری را پرداخت نماید.

همان‌طور که می‌دانید یک از مزایای بیمه عمر شرکت سامان تشکیل سرمایه‌گذاری بیمه‌ای بر اساس اننتخاب سبدهای ریسک است. در جدول سود بیمه عمر سامان برای تشکیل سرمایه، ۳ سبد با نام‌های ،سبد با ریسک کم، سبد با ریسک متوسط و سبد پر ریسک وجود دارد. میزان سود سرمایه‌گذاری در هر کدام از سبد ها بر اساس ریسک آن سبد تعیین می‌شود. به این ترتیب سبد با ریسک سرمایه‌گذاری بالا بیشترین سود سرمایه‌گذاری و سبد با ریسک پایین کم ترین سود سرمایه‌گذاری در بیمه عمر سامان را دارد. در جدول زیر میزان سود‌های هر کدام از سبد ها آورده شده است:

 

سبد سرمایه‌گذاری میزان سود تضمینی
سبد کم  ریسک ۱۵ درصد
سبد با ریسک متوسط ۱۴ درصد
سبد با ریسک زیاد ۱۲ درصد
صندوق رشد ۱۰ درصد


اگر می‌خواهید سود سرمایه‌گذاری بیمه عمر شما بیشتر باشد می‌توانید بیمه عمر سامان با سبد پر ریسک را خریداری نمایید.

سودهای تضمین شده در هر سبد به شرح زیر است:

سبد سرمایه گذاری با ریسک کم (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۵% برای ۲ سال اول بیمه‌نامه، ۱۳% برای ۲ سال دوم و ۱۰%  برای دوره مازاد بر چهار سال اول است).

سبد سرمایه گذاری با ریسک متوسط  (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۴% برای ۲ سال اول بیمه‌نامه، ۱۳% برای ۲ سال دوم و ۱۰% برای دوره مازاد بر چهار سال اول است).

سبد سرمایه گذاری با ریسک پر ریسک (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۲% برای ۴ سال اول بیمه‌نامه و ۱۰% برای دوره مازاد بر چهار سال اول است).

صندوق سرمایه گذاری رشد (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۰% برای ده سال اول و برای دوره مازاد بر آن نیز ۱۰% است).

 نحوه سرمایه‌گذاری بیمه عمر سامان جهت پرداخت سود بیمه‌های عمر

جالب است بدانید که شرکت بیمه سامان در سبد تشکیل سرمایه با ریسک کم ، سرمایه‌گذاری خود را در زمینه‌هایی از قبیل سپرده‌های بانکی و اوراق قرضه انجام می‌دهد. در سبد ریسک زیاد، سرمایه‌گذاری بیمه سامان بیشتر در بازار بورس اوراق بهادار، املاک، تولید و سرمایه‌گذاری خارج از بانک انجام می شود و نهایتا در سبد ریسک متوسط سرمایه‌گذاری در ترکیبی از دو سبد با رسیک زیاد و با ریسک کم است.

بر اساس شرایط بیمه سامان، هر فرد دارنده بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان می‌تواند بر اساس حق بیمه پرداختی و سن بیمه‌‌شده در طول مدت بیمه‌نامه عمر از پوشش‌های بیمه عمر سامان استفاده نماید. این پوشش‌های به قرار زیر هستند:

 پوشش فوت طبیعی

این پوشش، اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر سامان است که بر اساس حق بیمه پرداختی فرد محاسبه می‌شود و سقف آن ۵۰۰ میلیون تومان است. پوشش فوت طبیعی می تواند تا ۲۵ برابر حق بیمه پرداختی فرد باشد. این پوشش مهم‌ترین پشتوانه مالی برای زمانی است که بیمه‌‌شده فوت کرده و در کنار خانواده اش نباشد.

پوشش امراض خاص

پوشش امراض برای جبران هزینه‌های درمانی بیماری‌های خاص از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان است. میزان این پوشش در بیمه عمر سامان تا سقف ۳۰ میلیون تومان است. بد نیست حال که صحبت از پوشش امراض شد نگاهی داشته باشیم به تفاوت بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی.

 پوشش رایگان سال آخر حیات

این پوشش از جمله پوشش‌هایی است که توسط بیمه عمر سامان ارائه می‌شود، در این پوشش اگر معلوم شود که بیمه‌‌شده در سال آخر حیات خود است، تا ۲۵ درصد از سرمایه فوت به بیمه‌‌شده پرداخت می‌شود.

 پوشش معافیت و ازکارافتادگی

اگر فرد بیمه‌‌شده در طول داشتن بیمه عمر سامان بر اثر بیماری یا حادثه ازکارافتاده کامل شود، وی معاف از پرداخت حق بیمه‌‌شده و شرکت بیمه سامان تا ۱۰ سال اور از پرداخت حق بیمه معاف می‌کند. 

پوشش سرمایه فوت  به علت حادثه

سرمایه فوت به علت حادثه در بیمه عمر سامان ۴ برابر سرمایه فوت طبیعی است. در صورت فوت در اثر حادثه سرمایه فوت + سرمایه فوت طبیعی+ اندوخته بیمه‌نامه به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. سقف سرمایه خسارت حادثه با دریافت مجوز می تواند تا ۱میلیارد تومان باشد.

 امکان دریافت مستمری یا بازنشستگی

اگر فرد بیمه‌‌شده درخواست کتبی برای دریافت مستمری به شرکت بیمه ارائه کند، از سال  دهم وی می‌تواند تمام یا بخشی از اندوخته را به مستمری تبدیل نماید .

نکته: اگر در بیمه عمر سامان، بیمه گذار فوت نماید و پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه را داشته باشد، بیمه عمر سامان تا ده سال حق بیمه را پرداخت می‌نماید.

سقف سنی پوشش‌های بیمه‌نامه عمر سامان

 

پوشش‌ها سقف سنی هر پوشش
پوشش فوت بر اثر حادثه تا پایان ۷۰ سالگی
پوشش از کارافتادگی دائم در اثر حادثه تا پایان ۶۰ سالگی
معافیت از پرداخت حق بیمه و پوشش درآمد ازکارافتادگی تا پایان ۶۵ سالگی
پوشش امراض خاص تا پایان ۶۰سالگی

 

منبع: بیمه سامان

برچسب ها:
پیام بگذارید