محاسبه جدول بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

در بیمه‌ عمر و سرمایه گذاری، جدول بیمه عمر با توجه به مشخصات بیمه گذار (سن، جنسیت، مبلغ حق بیمه مورد نظر و …) صادر و ضمیمه بیمه نامه می شود. در این جدول، میزان حق بیمه‌های پرداختی، مبلغ هر یک از پوششهای بیمه‌‌ای و نیز میزان اندوخته با در نظر گرفتن سود سالیانه (سود تضمینی+سود مشارکت در منافع) به‌‌صورت دقیق مشخص شده است. یک نمونه از جدول استعلام بیمه عمر و تشکیل سرمایه آورده شده است. لطفا قبل از مطالعه جدول به نکات زیر توجه فرمایید:

  • این استعلام برای فرزندان  ۵ ساله در نظر گرفته شده است.
  • روش پرداخت به صورت سالیانه است.
  • درصد افزایش سالانه حق بیمه پرداختی ۱۰% در نظر گرفته شده است.
  • پوشش زندگی ۱۵ برابر حق بیمه سالیانه در نظر گرفته شده است .
  • پوشش معافیت از پرداخت در صورت از کارافتادگی دائم لحاظ شده است. ( برای والدین)
  • پوشش دریافت مستمری بر اثر  از کار افتادگی لحاظ شده است. (برای والدین)
  • پوشش از کار افتادگی ناشی از حادثه لحاظ شده است. (برای والدین)
  • مدت قرارداد تا سن ۷۰ سالگی .
  • مبلغ حق بیمه یک میلیون تومان در سال است.
  • سود پیش بینی برابر ۲۵درصد در نظر گرفته شده است. این سود با توجه به شرایط روز ممکن است تغییر کند (کمتر یا بیشتر شود).
مدت سن بیمه شده جمع حق بیمه پرداختی پیش بینی اندوخته با نرخ ۲۵% پوشش زندگی
۵ ۱۰ ۶۱٫۰۵۱٫۰۰۰ ۱۲۷٫۰۱۶٫۷۱۹  ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۱۰ ۱۵ ۱۵۹٫۳۷۴٫۲۴۶  ۵۸۸٫۲۲۰٫۹۹۷  ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۱۵ ۲۰  ۳۱۷٫۷۲۴٫۸۱۷ ۲٫۱۱۹٫۹۴۸٫۹۶۹  ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۲۰ ۲۵ ۵۷۲٫۷۴۹٫۹۹۵ ۶٫۹۹۵٫۹۴۹٫۷۱۸  ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۲۵ ۳۰ ۹۸۳٫۴۷۰٫۵۹۴ ۲۲٫۲۰۳٫۰۰۷٫۹۵۵  ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۳۰ ۳۵ ۱٫۶۴۴٫۹۴۰٫۲۲۷ ۶۹٫۱۳۷٫۰۱۲٫۱۲۴ ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۳۵ ۴۰ ۲٫۷۱۰٫۲۴۳٫۶۸۵ ۲۱۳٫۲۱۴٫۴۸۱٫۳۷۳  ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۴۰ ۴۵  ۴٫۴۲۵٫۹۲۵٫۵۵۷ ۶۵۴٫۲۶۶٫۴۰۱٫۱۸۴  ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۴۵ ۵۰  ۷٫۱۸۹٫۰۴۸٫۳۶۹ ۲٫۰۰۲٫۴۴۴٫۳۳۰٫۹۴۱ ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۵۰ ۵۵ ۱۱٫۶۳۹٫۰۸۵٫۲۸۸ ۶٫۱۲۰٫۲۹۰٫۱۸۹٫۷۱۴ ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۵۵ ۶۰ ۱۸٫۸۰۵٫۹۱۴٫۲۴۷ ۱۸٫۶۹۲٫۶۵۰٫۲۹۰٫۷۰۶ ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۶۰ ۶۵  ۳۰٫۳۴۸٫۱۶۳٫۹۵۴ ۵۷٫۰۶۹٫۶۱۸٫۳۶۹٫۹۳۶ ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
۶۶ ۷۰ ۵۳٫۸۴۰٫۷۷۹٫۷۸۳ ۱۷۴٫۲۰۱٫۶۰۲٫۹۰۵٫۷۶۶ ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰

بیمه عمر سامان

بیمه عمر سامان که به نام بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان معروف است، تلاش کرده است تا تمام نیازهای مشتریان بیمه عمر را مثل از کار افتادگی، پوشش درمانی، سرمایه فوت و… را در کنار سرمایه‌گذاری برطرف کند. در ادامه انواع طرح‌های این بیمه عمر را بررسی می‌کنیم.

انواع طرح‌های بیمه عمر سامان

بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

یکی از ممتازترین طرح‌های بیمه عمری که هم اکنون در بین شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود، بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان است. این بیمه‌نامه پوشش‌های بیمه‌ای را با شرایط انعطاف‌پذیر در کنار برنامه سرمایه‌گذاری به صورت انتخاب سبد سرمایه‌گذاری برای همه افراد ارائه می‌دهد. شما به عنوان بیمه‌‌شده می‌توانید هر کدام از سبدهای سرمایه‌گذاری در بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان را انتخاب کنید و تا زمانی که در قید حیات هستید از مزایای این سرمایه‌گذاری از جمله وام و برداشت از اندوخته و یا سایر پوشش‌های دیگر این بیمه‌نامه استفاده کنید. در صورت فوت بیمه‌‌شده سرمایه فوت به همراه اندوخته بیمه‌نامه به ذی‌نفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.

طرح بازنشستگی ۱۰ ساله بیمه سامان

بازنشستگی در دوره زندگی همه ما یکی از زمان‌هایی است که داشتن حمایت مالی در این دوره می‌تواند برای همه ما خوشایند باشد. طرح تکمیلی بازنشستگی سامان یکی از طرح‌های ویژه در بین بیمه‌های عمر است که توسط بیمه سامان در حال ارائه است. اگر مدت ۱۰ سال از مدت بیمه‌نامه عمر شما گذشته و اندوخته بیمه‌نامه شما به ۵۰ میلیون تومان رسیده شما می‌توانید از طرح بازنشستگی بیمه عمر سامان استفاده کنید. مدت دریافت بازنشستگی را خود فرد بیمه‌‌شده مشخص می‌کند و این مدت می‌تواند برای ۱۰ سال و یا مادام العمر باشد.

بیمه‌نامه عمر زمانی سامان

در بیمه عمر زمانی سامان فقط در صورت فوت بیمه‌‌شده خسارت سرمایه فوت برای بیمه‌‌شده پرداخت می‌گردد. میزان حق بیمه‌این بیمه‌نامه بر اساس شرایط سنی و سلامت بیمه‌‌شده تعیین می‌شود. اگر بیمه‌‌شده در طول مدت داشتن این بیمه‌‌نامه فوت کند سرمایه بیمه‌نامه به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود و اگر فرد بیمه‌‌شده در پایان بیمه‌نامه در قید حیات باشد بیمه عمر زمانی سامان تمام می‌گردد . این بیمه‌نامه تنها پوشش فوت دارد.

بیمه مانده بدهکار سامان

این طرح از بیمه عمر سامان برای زمانی کاربرد دارد که فرد از بانک‌ها و یا سایر موسسات مالی اقدام به دریافت وام نماید. ممکن است در صورت فوت فرد بیمه‌‌شده، خانواده وی قادر به پرداخت وام نباشد. این جا است که بیمه عمر مانده بدهکار سامان در زمان فوت وی بقیه اقساط وام را از تاریخ فوت تا پایان مدت وام یکجا در وجه بانک و یا موسسه وام دهنده (بیمه‌‌شده) پرداخت می‌نماید. این بیمه‌نامه نیز پوشش بیمه‌ای برای زمان حیات بیمه‌‌شده ندارد.

 

منبع: بیمه سامان

برچسب ها:
پیام بگذارید