ویروس کرونا به بیمه های عمر اضافه شد!

ویروس کرونا

ویروس کرونا یا کووید – ۱۹ از دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین به صورت رسمی تایید و نشانه دار شد. این ویروس طی مدت زمان بسیار کوتاهی بسیاری از شهرهای چین را در نوردید و اندک زمانی نگذشت که به ایران نیز سرایت کرد. اولین شهرهایی که به این ویروس آلوده شدند، قم، تهران، مشهد، گیلان و مازندران بودند و طی زمان بسیار کوتاهی مابقی شهرهای ایران نیز دچار آلودگی شدند و آمار و نشانه های ابتلا به این بیماری را منتشر کردند.

تغییرات اخیر در وضعیت سلامت عموم جامعه، بر صنعت بیمه ایران بی تاثیر نبوده است و شرکت های بیمه مطابق با این جریانات، رشته های بیمه ای خود و خدمات خود را به روز کرده اند. اولین تغییر که طی ماه اخیر رخ داد، اضافه شدن پوشش بیماری کرونا به پوشش های بیمه مسافرتی سامان بود. اما با افزایش نرخ ابتلای ایرانیان به کرونا، طی هفته اخیر کشورهای هم مرز و غیر هم مرز با ایران، مرزهای خود را به روی مسافران بستند. اکنون در اقدامی تازه تر، شرکت های بیمه پوشش کرونا را به بیمه های عمر خود افزوده اند.

پوشش کرونا در بیمه عمر سامان

شرکت بیمه سامان در راستای حفظ حقوق بیمه گذاران، پوشش کرونا را به بیمه‌های عمر خود اضافه کرده است. با اضافه شدن پوشش کرونا به بیمه عمر، هزینه های درمانی بیماری کرونا در بیمه‌نامه‌های عمر و تشکیل سرمایه نیز قابل پرداخت خواهد بود. این پوشش در قالب امراض خاص و در طرح‌های آسایش، ممتاز و معمولی تا سقف ۳۰ میلیون تومان از هزینه‌های درمانی بیمه شدگان را تامین خواهد کرد. بیمه گذاران برای دریافت این پوشش جدید، حق بیمه اضافه‌ای پرداخت نمی‌کنند. پیش از این نیز شرکت بیمه سامان به بیمه گذارانش اعلام کرده بود که کرونا را در بیمه‌های درمان و بیمه‌های مسافرتی را پوشش می‌دهد.

پوشش بیمه عمر بیمه ایران

بیمه ایران نیز بیماری کرونا را برای بیمه گذاران بیمه های زندگی خود تحت پوشش قرار داده است. بیمه ایران با هدف آرامش خاطر بیمه گذاران و کاهش نگرانی موجود در جامعه ترتیبی اتخاذ کرده که دارندگان بیمه عمر ایران، بیمه کودکان و نوجوانان، بیمه «زندگی مان» و «سپاس ایران» را پوشش تکمیلی ‏بیماری های خاص را نیز در بیمه نامه خود خریده باشند، در صورت ابتلا به بیماری کرونا تا سقف تعهدات پوشش بیمه ای ‏بیماری های خاص تحت پوشش قرار گیرند.‏

این اقدام باتوجه به ورود ویروس کرونا و افزایش احتمال ابتلا به بیماری مذکور، بادرنظر گرفتن تعهدات مندرج در جدول ‏ارزش بازخرید بیمه نامه (متناسب با زمان تایید ابتلای بیمه شده)، بدون تغییر در سایر تعهدات پوشش مذکور انجام می شود.‏ براساس اعلام مدیریت بیمه های اشخاص بیمه ایران، با توجه به ماهیت بیمه های زندگی، همچنین درصورت فوت بیمه ‏شدگان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا، پرداخت غرامت فوت آنان براساس تعهدات مندرج در بیمه نامه، تحت پوشش خواهد بود.‏ همچنین، با توجه به لزوم رعایت نکات بهداشتی با هدف کنترل گسترش ویروس کرونا، تا پایان امسال نیازی به دریافت اثر ‏انگشت بیمه گذار یا بیمه شده در پیشنهاد بیمه نامه یا سایر موارد مرتبط با بیمه نامه های زندگی نخواهد بود.‏

ویروس کرونا و موضع بیمه پاسارگاد درباره همه گیر شدن بیماری!

مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد درباره شیوع کرونا و تاثیر آن روی بیمه گذاران اظهارات جالبی را بیان کرده است: «کرونا اتفاق خاصی در فروش شرکت‌های بیمه‌ای نیست و تنها یک اتفاق بهداشتی است که شرکت‌های بیمه‌ای در بیمه‌نامه‌های عمر خود آن را پوشش داده‌اند و خسارت کسانی که مبتلا شوند و فوت کنند در بیمه‌نامه‌های عمر قابل پرداخت است».

مدیرعامل بیمه پاسارگاد درباره وضعیت بیمه نامه های پاسارگاد می گوید: «تاکنون که تاثیری بر فروش شرکت های بیمه نداشته و به دلیل اینکه بیمه عمر پوشش فوت به هر علت است آن دسته از افرادی که در اثر ابتلا به این بیماری جان خودرا از دست بدهند خسارت آنها تحت پوشش بیمه نامه عمرقابل پرداخت است حتی  امکان دارد این بیماری منجر به فروش بیشتر بیمه نامه عمر شود!».

ضمیری مدیرعامل بیمه پاسارگاد تاثیر کرونا بر شرکت های بیمه ای را از دوجنبه قابل توجه دانست: «یکی از نظر فوت افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند که در پوشش بیمه نامه عمر وجود دارد، بنابراین هرشخصی به هرترتیبی فوت کند پوشش لازم را دارد و تمام کسانی که بیمه نامه عمر خریده اند به طور طبیعی تحت پوشش فوت به علت کرونا هم هستند و شرکت های بیمه گر درصورت فوت بیمه گذار موظف به پرداخت خسارت هستند .براین اساس دیگر نیازی به معرفی بیمه نامه جدیدی برای بیماری کرونا نیست. از جهت پزشکی هم این بیماری هزینه پزشکی سنگینی ندارد یعنی در حدی نیست که کسی از عهده هزینه پزشکی آن برنیاید. نوع حاد آن بستری شدن در بیمارستان است که دولت این کار را انجام می دهد. اشخاص مبتلا در بیمارستان هایی که تخصصی برای این نوع بیماری پیش بینی شده اند بستری می شوند زیرا این نوع بیماران نباید به هر بیمارستانی مراجعه کنند بنابراین دولت راه حلی گذاشته و هزینه ای برای کسی که مراجعه می کند ندارد. درنتیجه نیاز به عرضه محصول جدیدی از سوی شرکت های بیمه ای نیست!»

لیست بیمارستان هایی که بیماران کرونا را پذیرش می کنند

لیست بیمارستان‌های ارائه دهنده خدمت به بیماران مبتلا به کروناویروس در کل کشور از سوی سازمان نظام پزشکی اعلام شده است. بنا بر اعلام کانال اطلاع‌رسانی سازمان نظام پزشکی، در مجموع ۱۷۰ بیمارستان در کشور ارائه دهنده خدمت به مبتلایان کروناویروس هستند. لیست این بیمارستان‌ها به تفکیک هر استان (بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی در هر استان) به شرح زیر است:

 

منابع:

بیمه سامان

بیمه ایران

برچسب ها:
پیام بگذارید