بیمه تکمیلی دانا ؛ بهترین بیمه تکمیلی درمان

بیمه تکمیلی دانا

بیمه تکمیلی دانا نوعی بیمه تکمیلی برای جبران هزینه‌‌‌های تشخیصی درمانی است. این خدمات شامل این موارد می شود: هزینه‌‌‌های پاراکلینیکی، جراحی مجاز سرپایی، سزارین و زایمان طبیعی، درمان طبی و اعمال ناشی از بیماری یا حادثه بیمه‌‌‌شدگان در بیمارستان‌‌‌ها و مراکز جراحی محدود Day Care یا بیشتر از ۶ ساعت بستری و نیز آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ شکن و همچنین هزینه‌‌‌های آمبولانس و سایر فوریت‌‌‌های پزشکی در صورتی که نهایتا منجر به بستری بیمه‌‌‌شده در بیمارستان گردد. (مازاد سهم سازمان‌های بیمه‌‌‌گر اولیه، بیمه دانش آموزی یا سایر سازمان‌ها).

کارت طلایی درمان بیمه دانا

این کارت به منظور رفع پریشانی خاطر و استرس بیمه‌‌‌شدگان و اطرافیان ایشان در مواقع بروز بیماری و حوادث، طراحی و در اختیار هر یک از بیمه‌‌‌شدگان قرار می‌‌‌‌گیرد، تا در اینگونه موارد با اطمینان خاطر از نبود مشکلات مالی و رفع دغدغه‌‌‌های احتمالی صرفاً به فکر بهبودی باشند. این کارت در همه مراکز درمانی طرف قرارداد (که بیش از ۹۵% بیمارستان‌های کشور را شامل می‌‌‌‌گردد) معتبر بوده و بیمه‌‌‌شدگان در طول شبانه روز و با ارائه این کارت می‌‌‌‌توانند از خدمات بستری در مراکز مذکور بدون هیچ‌گونه محدودیت سقف تعهد و یا پرداخت فرانشیز و هزینه‌‌‌های خارج از تعهد استفاده نمایند. (هزینه‌‌‌های مورد تعهد طبق قرارداد فیمابین، توسط بیمه دانا تامین گردیده و هزینه‌‌‌های خارج از تعهد در صورت تمایل بیمه‌‌‌گذار از محل سپرده ذخیره تامین خواهد شد).

خدمات بیمه تکمیلی دانا

سیستم مشاوره و ارجاع

این سیستم برای اولین بار در شرکت بیمه دانا و به منظور راهنمایی بیمه‌‌‌شدگان در زمینه‌‌‌های مختلف درمانی اطلاع از مفاد قراردادهای فیمابین، راهنمایی‌‌‌های اختصاصی به بیمه‌‌‌شدگان ارائه اطلاعات در خصوص امکانات مراکز درمانی طرف قرارداد و همچنین کاهش هزینه‌‌‌ها و اتلاف وقت بیمه‌‌‌شدگان طراحی گردیده و این عزیزان می‌‌‌‌توانند براحتی و طی تماس تلفنی در ساعات اداری اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

سرویس آنکال ۲۴ ساعته پزشکان بیمه دانا

به منظور استفاده بهینه از خدمات مورد تعهد، پزشکان معتمد بیمه دانا در سراسر کشور آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره‌‌‌های درمانی مورد نیاز جهت استفاده از مراکز درمانی متناسب با نیاز بیمار از طریق تلفن‌‌‌های اعلامی در طول ساعات شبانه روز و در مواقع لزوم هماهنگی‌‌‌های لازم با مراکز درمانی طرف قرارداد جهت بستری بیمه‌‌‌شدگان را فراهم می‌‌‌‌نمایند.

شرایط بیمه تکمیلی دانا

در ادامه شرایط مربوط به بیمه تکمیلی دانا درج شده است:

 • فرزندان مذکر تا سن ۱۸ سالگی و در صورتی که اشتغال به تحصیل داشته باشند تا سن ۲۰ سالگی می‌‌‌‌توانند از بیمه تکمیلی استفاده کنند، همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تا سن ۲۵ سالگی و دانشجویان مقطع دکترا تا ۲۶ سالگی امکان استفاده از این بیمه را دارند و تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌‌‌‌گیرند.
 • فرزندان مونث یک خانواده تا وقتی که شاغل شوند یا ازدواج کنند تحت پوشش این بیمه هستند.
 • خانم‌‌‌های مطلقه تا وقت برگشت به زندگی قبلی، ازدواج مجدد، یا رفتن سر کار و شاغل بودن؛ تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند.
 • نوزاد‌‌‌ها از زمان تولد می‌‌‌‌توانند تحت پوشش این بیمه باشند، البته به این شرط که تا نهایتا ۱ ماه بعد از تولد کپی شناسنامه آن‌‌ها برای بیمه دانا ارسال شود.
 • فرزندانی که دارای معلولیت جسمی و ذهنی دارند بدون در نظر گرفتن هیچ شرایط سنی تحت پوشش بیمه قرار می‌‌‌‌گیرند.
 • بقیه افرادی که بیمه‌‌‌شده اند تا سن ۶۰ سالگی تحت پوشش بیمه تکمیل درمان دانا هستند.
 • افرادی که بین ۶۰ تا ۷۰ سال سن دارند می‌‌‌‌توانند با ۵۰ درصد افزایش قیمت بیمه تکمیلی را خریداری کنند و افرادی که سن آن‌‌‌ها بالای ۷۰ سال است می‌‌‌‌توانند با پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه بیشتر (یعنی دو برابر) تحت پوشش بیمه تکمیل درمان دانا قرار بگیرند.
 • افراد مونث شاغل می‌‌‌‌توانند همسر و فرزندان خود را با پرداخت حق بیمه دو برابر در ابتدای کار بیمه کنند تا آن‌‌ها هم بتوانند از بیمه تکمیلی استفاده کنند.

برای دریافت هزینه‌‌‌های مربوط به دارو در بیمه تکمیلی به چه مدارکی نیاز است؟

 • نسخه کاربنی دفترچه بیمه که آبی رنگ است و در دسترس بیمار است باید با مهر دکتر تایید شده باشد و قیمت دارو‌‌‌ها نیز در آن ثبت شده باشد.
 • اصل برگه فاکتور از دکتر مربوطه و یا داروخانه
 • کپی کارت بیمه تکمیلی بیمار
 • کپی دفترچه بیمه

برای دریافت هزینه‌‌‌های پاراکلینیک به چه مدارکی نیاز است؟

 • کپی دفترچه بیمه بیمار و کپی کارت بیمه تکمیلی
 • نسخه کاربنی دفترچه که به صورت یک برگه آبی رنگ است، توسط دکتر مهر شده و مخصوص بیمار است.
 • اصل برگه فاکتور از مرکز پاراکلینیک
 • برای انجام سایر خدمات سرپایی که شامل بیمه تکمیلی می‌‌‌‌شود چه مدارکی لازم است؟
 • کپی دفترچه بیمه و کپی کارت مربوط به بیمه تکمیلی
 • اصل برگه گواهی دکتر مورد نظر که اعلام کرده که بیمار به عمل جراحی سرپایی نیاز دارد، به یاد داشته باشید که این برگه باید دارای مهر و امضای پزشک معالج باشد.
 • نوشتن مبلغی که توسط پزشک دریافت شده است در گواهی صادر شده توسط دکتر.
 • مدارک و مستندات که آسیب دیدگی را ثابت کند، به عنوان مثال می‌‌‌‌توان از عکس‌‌‌ها گرافی‌‌‌ها در مورد بیمار نام برد.

برای پوشش دادن بستری بیمار توسط بیمه تکمیلی چه مدارکی لازم است؟

 • یک برگ کپی مدارک و صورت حساب بیمار که توسط تامین اجتماعی تایید و مهر شده (البته به یاد داشته باشید که این مورد برای بیمارستان هایی است که طرف قرارداد بیمه نیستند)
 • کپی دفترچه بیمه فرد بیمار به همراه کپی کارت بیمه تکمیلی.
 • کپی برابر با اصل شده صورت حساب و مدارکی مانند نتایج آزمایش‌ها و عکس‌‌‌های رادیولوژی و… (این مورد برای بیمارستان هایی است که طرف قرارداد بیمه هستند)

تعهدات بیمه تکمیلی دانا

پوشش بیمه ای بیمه دانا جهت گروههای ۵۰ نفر به بالا به منظور جبران هزینه‌‌‌های مورد تعهدات به شرح ذیل ارائه گردد:

 1. جبران هزینه‌‌‌های دوران بستری در مراکز درمانی اعم از جراحی تخصصی، جراحی عمومی و درمان طبی.
 2. جبران هزینه‌‌‌های مربوط به زایمان ( طبیعی و سزارین ) و کورتاژ تخلیه ای.
 3. جبران هزینه‌‌‌های پزشکی، تشخیصی و تشخیصی درمانی غیر بیمارستانی ( پاراکلینیکی ) و جراحـی‌‌‌های مجاز سرپایی در سه گروه به شرح ذیل:
 4. سونوگرافی – ماموگرافی – رادیوتراپی – انواع اسکن – سی تی اسکن – انواع آندوسکوپی – ام آر ای و اکو کاردیوگرافی.
 5. تست ورزش – نوار عضله – نوار عصب – نوار مغز و آنژیوگرافی چشم.
 6. شکستگی‌ها – گچ‌گیری – ختنه – بخیه – کرایوتراپی – اکسیزیون لیپوم – تخلیه کیست و لیزرچشم.
 7. جبران هزینه‌‌‌های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم در صورتی که نقص بینایی ۴ دیوپتر یا بیشتر باشد (منوط به تایید پزشک معتمد بیمه دانا قبل از عمل)

نحوه استفاده از خدمات بیمه دانا

الف: مراکز درمانی و تشخیصی طرف قرارداد با بیمه دانا:

شرکت بیمه دانا در تهران و سایر استان‌ها با اکثر مراکز درمانی و تشخیصی خصوصی و دولتی طرف قرارداد است بیمه‌‌‌شدگان گرامی جهت استفاده از خدمات این مراکز چنانچه دارای کارت طلایی درمان هستند می‌‌‌‌توانند مستقیما به مراکز مذکور مراجعه و بدون پرداخت هیچگونه وجهی از خدمات مورد نیاز استفاده نمایند در غیر این صورت می‌‌‌‌بایست قبل از مراجعه به مراکز درمانی و یا در حین بستری (حداکثر تا قبل از ترخیص) به یکی از شعب این بیمه دانا در سراسر کشور مراجعه و نسبت به اخذ معرفی نامه اقدام نمایند.

توجه: در موارد اورژانس خارج از ساعات اداری یا ایام تعطیل بیمه‌‌‌شدگان می‌‌‌‌توانند با ارائه کارت درمان تکمیلی بیمه دانا نسبت به بستری بیمار خود اقدام و بلافاصله در اولین روز اداری نسبت به اخذ معرفی نامه اقدام نمایند.

ب: مدارک مورد نیاز جهت صدور معرفی نامه:

 1. معرفی‌نامه بیمه‌‌‌گذار یا کارت معتبر بیمه دانا.
 2. گواهی پزشک معالج مبنی بر نوع بیماری یا عمل جراحی.
 3. تصویر دفترچه بیمه‌‌‌شده اصلی و بیمار.
 4. در مورد زایمان یا سزارین ارائه اصل شناسنامه بیمه‌‌‌شده اصلی الزامی است.
 5. برای فرزندان ذکور از ۱۸ تا ۲۶ سال ارائه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی است.
 6. برای فرزندان مونث ۱۵ سال به بالا ارائه اصل شناسنامه الزامی است.

توجه: در خصوص انجام اعمال جراحی بینی یا رفع عیوب انکساری چشم، معاینه بیمار قبل از انجام عمل بوسیله پزشک معتمد بیمه دانا الزامی است.

ج: مدارک مورد نیاز برای پرداخت خسارت مراکز درمانی غیر طرف قرارداد به بیمه‌‌‌شده:

 1. کارت معتبر بیمه دانا یا معرفی نامه بیمه‌‌‌گذار.
 2. فتوکپی صفحه اول دفترچه بیمه، بیمه‌‌‌شده اصلی و بیمار.
 3. چنانچه هزینه مربوط به زایمان و یا فرزند مونث بالال ۱۵سال یا مذکر بالای ۱۸ سال باشد ارائه اصل شناسنامه الزامی است.
 4. اصل قبض پرداختی صندوق به‌علاوه گزارش مربوطه (در خصوص هزینه‌‌‌های پاراکلینیکی).
 5. اصل صورتحساب بیمارستان، اصل صورتحساب پزشکان، گواهی پزشکان با قید نوع اقدام درمانی انجام شده، گزارش اتاق عمل، گواهی بیهوشی (درخصوص موارد جراحی)، ریز نسخ دارویی، ریز نسخ آزمایش، گزارش پاتولوژی، گزارش رادیولوژی و ریز لوازم مصرفی بیمارستان همراه با فاکتور پروتز مصرفی ممهور به مهر پزشک جراح و اتاق عمل.

تـذکر: چنانچه بیمار در مراکز درمانی غیر طرف قرارداد بیمه‌گر اولیه بستری شده باشد ابتدا باید کلیه مدارک مندرج در بند ۵ را به سازمان بیمه‌‌‌گراولیه تحویل و سپس فتوکپی برابر با اصل مدارک فوق را به انضمام فتوکپی چک بیمه‌‌‌گر اولیه به بیمه دانا ارائه نمایید.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی دانا

بیمه دانا با تعداد زیادی از مراکز درمانی در حوزه خدماتی مختلف همکاری می‌کند. مراکزدرمانی شامل بیمارستان‌ها و … است. MR کلینیک‌ها، مراکز شیمی درمانی، سونوگرافی، خدمات آزمایشگاهی و پاراکلینیکی. با توجه به این که بیمه‌گذاران باید قبل از مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد از شرکت بیمه معرفی‌نامه دریافت کنند، دریافت آن به شکل آنلاین در صرفه جویی وقت و هزینه موثر خواهد بود. مشتریان بیمه دانا می‌توانند برای مراجعه به بسیاری از مراکز درمانی طرف قرارداد به شکل آنلاین معرفی‌نامه دریافت کنند. صدور معرفی‌نامه آنلاین بیمه تکمیلی دانا از طریق سیستم سپاد (سامانه پذیرش الکترونیک درمان) انجام می‌شود.

 

منبع: بیمه دانا

برچسب ها:
پیام بگذارید