تغییرات مهم اینشورتک ها از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰

تغییرات مهم اینشورتک ها

حدود ۲۰ درصد از مشتریان بیمه گر ها اذعان می کنند که بیمه گر آن ها به هیچ عنوان تجربه کافی برای تعامل با مشتریان ندارد. حتی اگر بیت کوین، اتریوم و ریپل در آینده به ارز های استاندارد رایج تبدیل نشوند، تکنولوژی پیشتاز پشت سر آن ها چیزی است که محل تمرکز برای شرکت های بیمه است. اینشورتک ها قبل از این، به کارگیری بلاک چین را در جریان کاری فعلی خود شروع کرده اند، تا از زیان های هنگفت حاصل از دعاوی خسارت دروغین و کلاهبرداری هایی که به صورت روزمره در صنعت بیمه اتفاق می افتد جلو گیری کنند.

با بروز تغییرات در بازار ، رقابت در صنعت بیمه در حال شدت گرفتن است. بازیگران موجود در تلاش برای نوآوری هستند. بازیگران جدیدی هم وارد بازار می شوند، از جمله آن هایی که به صورت بر خط یا از طریق کانال های غیر سنتی  توزیع کننده هستند. در نتیجه بهینه سازی هزینه و حفظ مشتری در حال تبدیل شدن به عوامل بحرانی هستند. علاوه بر این مشتریان نیز تشخیص دهنده تر شده اند و انتظار دارند یک تجربه مشتری بیمه ای هم تراز با تجربه مشتری شرکت های بر خط پیشرو مانند آمازون و نت فلیکس و Airbnb داشته باشند.

صنعت بیمه و سیر تکاملی آن یک ساختارشکن برای مدل کسب و کار بیمه

شمار اندکی از روندهای نوظهور صنعت بیمه در حال ایجاد تغییرات عمده در بیمه خودرو هستند. این تغییرات، محصول مصرفی اصلی برای اکثر شرکت های بیمه خرده فروش هستند. سواری مشارکتی (مالکیت کمتر خودرو)، خودروهای نیمه خود- ران در کوتاه مدت /خودروهای خود- ران در دراز مدت، در حال تغییر شکل دادن تمامی چشم اندازهای صنعت بیمه، تغییر حق بیمه ها و در برخی موارد کاهش اندازه بازار هستند.

تغییرات مهم اینشورتک ها

انقلاب خدمات سواری شراکتی

یکی از تغییرات مهم اینشورتک ها به وجود آمدن خدمات سواری شراکتی است که اخیرا ظهور کرده است. گسترش یافتن ناگهانی شرکت هایی که یک غول اقتصادی را اداره می کنند، طی چند سال اخیر، می تواند عاری از حقیقت باشد. کسب و کارهایی مثل لیفت و اوبر می توانستند به دلیل الزامات نوظهور بیمه سواری شراکتی تاثیری بزرگ و پایدار بر صنعت بیمه داشته باشند. در این لحظه تعداد راننده های آزادی که بیمه سواری شراکتی داشته باشند خیلی زیاد نیست. نتیجه مطالعه اخیر نشان می دهد که فقط ۲۰ درصد آن ها بیمه شده اند، با این حال بیش از نیمی از رانندگانی که با آن ها مصاحبه شده است، گفته اند که در نظر دارند در یک زمان مشخص پوشش بیمه ای اضافی را بگیرند.

شرکت اوبر به تنهایی تعداد تخمینی ۴۰۰۰۰۰ راننده در جهان دارد که به این معنی است که چند صد هزار راننده اوبر هستند که بیمه نیستند. با این حال برای راننده ها بیمه شدن به آن آسانی که به نظر می رسد نیست. از آن جا که راننده های سواری شراکتی قراردادی های مستقل محسوب می شوند، خود رو های آن ها هم برای استفاده شخصی وهم برای کسب و کار  مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جا که بیمه شخصی در صورت استفاده از خودرو برای کسب و کار هیچ پوششی برای راننده ارائه نمی کند و یک برنامه بیمه تجاری فقط برای استفاده تاکید شده از خودرو ها در کسب وکار است، این موضوع بیمه شدن آن ها را تا حدودی نامشخص می کند.

نتیجه برای شرکت های بیمه این است که سواری شراکتی بازاری ناشناخته و جدید است. نمایندگی های بیمه باید در مورد شرایط بیمه ای سواری شراکتی تحقیق کنند، تا بتوانند خلاء موجود در بیمه نامه هایشان را پر کنند و با توجه به این که نحوه بیمه در یک کشور با کشور دیگر تفاوت دارد این سیاست های گفته شده را تنظیم کنند.

پیدایش خودرو های خود- ران

تعداد بیشتر و بیشتری از خود رو سازان سیستم های خود- ران را در خودرو هایشان به کار می گیرند. در صورت رخ دادن تصادفی که در آن راننده انسانی در کار نباشد، به نظر می رسد که تقصیر و مسئولیت تصادف بر عهده تولید کننده محصول باشد. در مواردی که سیستم خود ران دلیل تصادف باشد، شرکت هایی مثل گوگل، ولوو و مرسدس بنز قبلا قبول مسئولیت نموده اند. در همین اثنا شرکت تسلا با اعتمادی بسیاری که به محصول خود دارد، یک طرح بیمه ای را به کلیه صاحبان خودرو های جدید آن شرکت اختصاص داده اند. با این حال مطمئنا کل فرایند استاندارد سازی بیمه خودرو های خود- ران زمانبر خواهد بود. خودروها دست کم به وسیله ای برای تعیین این که تقصیر بر عهده راننده است یا خود سیستم، نیاز دارند.

یادگیری خودکار و اتوماسیون ماشینی محرکی به سوی بهره وری بیشتر صنعت بیمه

در چشم انداز رقابتی با تغییرات سریع، شرکت های بیمه ای مانند کولونید روی بازاریابی، توزیع و صدور بیمه نامه های کارآمدتر تمرکز کرده اند. آن ها همچنین به ارائه خدمات چند کاناله با کیفیت بالا و با هزینه حداکثری و بهینه شده نیاز دارند. بیمه گرها در حال کاوش و سرمایه گذاری روی یادگیری خودکار و اتوماسیون ماشینی در کل چرخه عمر محصول هستند: از بازاریابی گرفته تا تدوین شرایط بیمه و خدمات مشتری تا پردازش دعاوی، مدیریت تقلب و بازپرداخت مطالبات.

 

 

در حالی که اتوماسیون و آموزش ماشینی سال ها در صنعت بیمه حاضر بوده اند، فقط در فرایندهای ساده ای که نیاز به مهارت های سطح پایین تصمیم گیری داشته اند مثل ورودی داده، بازبینی اطلاعات برای تطابق، ارتباطات استاندارد مشتری و مدیریت تصمیمات قانون مند از اتوماسیون استفاده می شد. به شکرانه توانمندی های سیستم های هوشمند، صنعت بیمه در حال کشف ابعاد اتوماسیونی فرایند های بسیار پیچیده تر از قبیل ارزیابی دارایی، دریافت دیدگاه های مشتری، تعاملات شخصی شده مشتری و تایید و پردازش دعاوی است. برخی از بیمه گرها حتی به کارگیری هواگردها در ارزیابی دارایی ها و دعاوی را شروع کرده اند.

منبع: scalefocus

مقاله های مرتبط:

تغییرات مهم اینشورتک ها (قسمت دوم)

تغییرات مهم اینشورتک ها در سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ (قسمت دوم)

 

ترندهای مهم در صنعت بیمه چه چیزهایی هستند؟

ترندهای مهم در صنعت بیمه و جریان های وابسته

فرق بین Insurance و Assurance چیست؟

تفاوت Insurance و Assurance چیست ؟

 

برچسب ها:
پیام بگذارید