استعلام بیمه با پلاک ماشین + آموزش

استعلام بیمه با پلاک ماشین

بیمه مرکزی سامانه سنهاب را برای خدمات آنلاین خود راه اندازی کرده است که با استفاده از آن می توان با مشخصات هویتی افراد متوجه شد آیا ماشین آن فرد بیمه داشته است یا خیر و وضعیت بیمه آن به چه صورت است. متقاضی اطلاعات باید با مراجعه به سایت بیمه مرکزی و وارد کردن اطلاعات، نتایج جستجو را مشاهده کند. برای به دست آوردن اطلاعات در باره بیمه ماشین، یک راه دیگر هم وجود دارد و آن استعلام بیمه با پلاک ماشین است. تا پیش از این تاریخ در سنهاب استعلام بیمه خودرو با استفاده از پلاک ماشین هم میسر بود، اما جدیدا بیمه مرکزی ساختار سایت را تغییر داده و این روزها استعلام بیمه با پلاک از طریق سنهاب میسر نیست. راه دیگر استفاده از درگاه ملی خدمات دولت هوشمند است که به راحتی می توانید به بیمه مرکزی وصل شوید و استعلام بگیرید.

استعلام بیمه نامه خودرو بر اساس شماره پلاک

سامانه استعلام بیمه با پلاک ماشین شامل شرکت های بیمه خصوصی و عمومی می شود و درگاه ملی خدمات دولت هوشمند این اطلاعات را به صورت آنلاین و رایگان در اختیار شما می گذارد. در گام اول وارد درگاه ملی خدمات دولت هوشمند می شوید.

استعلام بیمه با پلاک ماشین

در ادامه، وارد بخش بیمه مرکزی می شوید و استعلام بیمه نامه شخص ثالث / بدنه را انتخاب می کنید. سپس وارد صفحه ای می شوید که با واردکردن پلاک ماشین می توانید از بیمه خودرو استعلام بگیرید. نکته خیلی مهم اینکه: شما باید شماره موتور، شماره VIN ، شماره بیمه نامه و شماره شاسی خودرو را نیز داشته باشید. در ادامه، شرکت بیمه را وارد کنید و بعد از کد شناسایی، روی «ارسال» کلیک کنید.

استعلام بیمه با شماره پلاک خودرو

در قسمت پلاک ماشین لازم نیست سری پلاک یا شهر را وارد کنید و فقط قسمت عدد و حروف پلاک مورد نیاز است. مثلا اگر شماره پلاک ماشین به صورت ۱۵۳د۱۲ است، اول باید شماره ۳ رقمی را وارد کنید؛ یعنی اول ۱۵۳ را می نویسید بعد حرف «د» و بعد عدد ۲ رقمی را وارد می کنید و درخواست استعلام را می فرستید.

بعد از دقایقی نتیجه استعلام بر صفحه شما نقش می بندد. این نتیجه شامل این اطلاعات است: تاریخ شروع بیمه نامه، تاریخ پایان بیمه نامه و کد یکتای بیمه مرکزی:

استعلام بیمه با پلاک ماشین

مقاله مرتبط:

استعلام اصالت بیمه خودرو (بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث)

سامانه استعلام اصالت بیمه خودرو (بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث)

 

خرید اینترنتی بیمه ماشین

خرید اینترنتی بیمه ماشین

قیمت بیمه بدنه خودرو چطور محاسبه می شود؟

قیمت بیمه بدنه خودرو چطور محاسبه می شود؟

نرخ فرانشیز بیمه بدنه چقدر است و چطور فرانشیز بیمه بدنه را حذف کنیم؟

نرخ فرانشیز بیمه بدنه چقدر است و چطور فرانشیز بیمه بدنه را حذف کنیم؟

 

 

برچسب ها:
پیام بگذارید