خدمات بیمه ‌ای کارت های اعتباری ویزا کارت و مستر کارت

خدمات بیمه ‌ای کارت های اعتباری ویزا کارت و مستر کارت

خدمات بیمه ای کارت های اعتباری ویزا کارت و مستر کارت بر بسیاری از افراد پوشیده است. بسیاری از افراد درباره تفاوت ویزا کارت و مستر کارت اطلاعاتات چندانی ندارند. بنابراین در ذیل توضیح مختصری از خدمات بیمه ای کارت های اعتباری ویزا کارت و مستر کارت داده و در شماره آتی به توضیح مفصل‌تری خواهیم پرداخت.

در سال‌های اخیر شاهد رشد نظام‌های پرداخت جهانی بوده‌ایم. شبکه‌هایی که کارت‌های اعتباری را مدیریت کرده و به مشتریان خدمات پرداخت بین‌المللی ارائه می‌دهند. شبکه‌هایی مانند ویزاکارت، مسترکارت، امریکن اکسپرس، دسکاوری و یوینیون‌پی. در دسترس بودن این کارت‌ها عامل تصمیم‌گیری افراد برای درخواست آن‌هاست. همچنین لازم است بدانید که ویزا و مستر کارت در واقع کارت‌های اعتباری را منتشر یا توزیع نمی‌کنند بلکه توسط بانک‌ها صادر شده و بانک‌ها نرخ‌های بهره، هزینه‌های شارژ و پاداش را تعیین می‌کنند.

تفاوت ویزا کارت و مستر کارت در چیست؟ اگرچه تفاوت زیادی بین ویزا و مستر کارت وجود ندارد، اما کاملاً یکسان نیستند. بسیاری از کسانی که قصد خرید کارت اعتباری بین‌المللی دارند، در انتخاب بین ویزا کارت و مسترکارت سردرگم می‌شوند. برای رهایی از این سردرگمی دانستن تفاوت‌های ویزا کارت و مستر کارت می‌تواند مفید باشد. هریک از این شبکه‌های پرداخت مجموعه‌ای از مزایا را در اختیار دارندگان قرار می‌دهد. به طور مثال، ویزا کارت ممکن است مزایای پوشش بیمه اتومبیل اجاره‌ای ارائه دهد، اما این بدان معنی نیست که هر ویزا کارتی آن را داشته باشد.

انواع طرح های مستر کارت

  1. طرح پلاتین.
  2. طرح طلایی.
  3. طرح استاندارد.
  4. طرح طلایی ویژه اروپا و آمریکا.

انواع طرح های ویزا کارت

۱٫ طرح سنتی.

۲٫ طرح سیگنچر.

۳٫ سطح نامتناهی.

مزایای ویزا کارت

خرید بیمه حفاظت از کالاهای خریداری شده با یک کارت اعتباری:

* سرقت: بازپرداخت قیمت خرید کالاهای سرقت شده

* خسارت تصادف: تعمیر یا قیمت خرید کالای بیمه شده.

بیمه آنلاین ایمن برای کالاهای خریداری شده از طریق اینترنت

* عدم تحویل کالا از طریق پست و پیک به بلژیک کالاهای خریداری شده بصورت آنلاین بازپرداخت می شود.

* کالاهای آسیب دیده یا تحویل کالای خریداری شده بصورت آنلاین.

حوادث مسافرتی جدی:

* پرداخت در صورت فوت یا ناتوانی مداوم به دلیل تصادف در خارج از کشور.

مزایای سه نوع از انواع ویزا کارت

* مزایای ویزا کارت سنتی: پوشش خسارت ناشی از اجاره اتومبیل است. بازگشت پول در صورت سوء استفاده، تعویض کارت اضطراری و کمک‌های اضطراری جاده‌ای.

* سیگنچر: کلیه مزایای سنتی و همچنین کمک‌های مسافرتی و اضطراری در سراسر جهان.

* نامتناهی: تمام مزایای سیگنچر به علاوه حفاظت ارجاع کالا. حفاظت از خرید، بیمه حوادث مسافرتی، لغو بلیط و بازپرداخت خسارت گم شدن چمدان را شامل می‌شود.

مزایای پوشش بیمه جامع مستر کارت

در هر کجای دنیا که باشید مستر کارت خدمات بیمه‌ای و کمک‌های سخاوتمندانه‌ای را به اعضا ارائه می‌دهد.! مزایای پوشش بیمه جامع که بسته به محصول موارد زیر را شامل می‌شود:

بیمه حوادث حمل و نقل:

اگر شخص هنگام مسافرت در کشور یا خارج از کشور هزینه پرواز، بلیط حمل و نقل عمومی، تاکسی یا ماشین‌های اجاره‌ای را با استفاده از کارت اعتباری مسترکارت بپردازد، در صورت بروز حادثه او و هر شخص بیمه شده با استفاده از انواع کارت‌های مسترکارت، از بیمه بهره مند می‌شود (مرگ یا عدم اعتبار).

* دارندگان طرح پلاتین، طلایی، استاندارد و طرح طلایی ویژه اروپا و آمریکا از این مزایا برخوردار هستند.

بیمه حوادث مسافرتی

در صورت خرید بلیط با کارت اعتباری مسترکارت اگر پرواز شما کنسل شود یا تأخیر زیادی داشته باشد، برای جبران هر نوع هزینه جدیدی که برای اقامت در هتل یا رزرو مجدد انجام دهید هزینه دریافت می‌کنید. این هزینه به عنوان جبران یا بازپرداخت خسارت است. اگر چمدان شما در هنگام پرواز با تأخیر حمل شود، هزینه‌ای را که برای پوشاک و وسایل لازم دارید، به شما بازپرداخت می‌شود.

* دارندگان طرح طلایی و کارت طلایی ویژه اروپا و آمریکا از این مزایا برخوردار هستند.

کمک شخصی

خدمات کمک و اطلاع‌رسانی رایگان در هنگام اورژانس پزشکی، قانونی و شخصی هنگام مسافرت به خارج از کشور بصورت شبانه‌روزی ارائه می‌شود. به عنوان مثال، اطلاعات سفر را به عنوان مثال در مورد واکسیناسیون‌های مورد نیاز، تماس با سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها، وکلا یا پزشکان و پیام‌های فوری برای شما ترتیب می‌دهد. این سرویس همچنین در صورت از دست دادن پول مسافرتی یا هزینه‌های پزشکی، قانونی و تفسیری، خدماتی ارائه می‌دهد. در مواقع اضطراری، هرگونه داروی فوری یا جایگزینی که فوراً مورد نیاز باشد می‌تواند برای شما ارسال شود.

* دارندگان طرح پلاتین از این مزایا برخوردار هستند.

بیمه هزینه های پزشکی مسافرتی خارجی

خدمات کمک و اطلاع‌رسانی رایگان بصورت شبانه‌روزی برای کمک‌های بیشتر در دسترس است. در این شرایط بازپرداخت هزینه‌ها انجام می‌شود چراکه برای فرد یک رویداد اضطراری در خارج از کشور است. این سرویس، حمل و نقل را به نزدیکترین بیمارستان یا خانه ترتیب می‌دهد. این مأموریت‌های جستجو ، نجات و ریکاوری را حتی در دامنه‌های اسکی انجام می‌دهد!!. بیمه هزینه‌های پزشکی مسافرتی خارجی (که شامل آن می‌شود) بدان معنی است که شما در صورت اورژانس تنها نمانید. همچنین هزینه‌های لازم پزشکی را حتی پس از معالجه دندانپزشکی و هزینه‌های اقامت در یک کلینیک توانبخشی به محض بازگشت به خانه دریافت می‌کنید. اگر به دلیل شرایط اضطراری در سفر به خارج از کشور نمی‌توانید در یک قرار ملاقات تجاری شرکت کنید، این سرویس سفر را برای نماینده شما ترتیب می‌دهد. در هنگام مسافرت به خارج از کشور، زمانی که در خانه آسیب ببینید، کمک‌های اضافی در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر در سفر خود به خارج از کشور به کمک حقوقی احتیاج دارید این خدمات، پیش‌پرداخت هزینه‌های وکالت یا دادگاه را فراهم می‌کند. حتی زمانی که در اتحادیه اروپا یا اطراف دریای مدیترانه ماشینتان خراب شود! میتوانید هزینه تعمیر وسیله نقلیه دریافت کنید.

* دارندگان طرح پلاتین از این مزایا برخوردار هستند.

بیمه لغو سفر و هزینه‌های آن

چنانچه هزینه سفر خود را با مستر کارت بپردازید، اگر سفر شما در نتیجه تصادف یا بیماری لغو شود بیمه خسارت می‌پردازد. در هر زمان که مسافرت می‌کنید و به دلایل فوق یا در صورت اخطارهای غیر منتظره از سفر یا در نتیجه حادثه یا بیماری جدی شخص نزدیک به شما باشد، این امر مصداق پیدا می‌کند. اگر پرواز مقرون به صرفه خود را به عنوان مثال به دلیل هوای نامساعد یا اعتصاب از دست دادید، در برابر هزینه‌های هتل ناشی از این اتفاق نیز بیمه می‌شوید.

* دارندگان طرح پلاتین از این مزیت برخوردار هستند.

پرداخت خسارت اتومبیل های اجاره ای

اگر از مستر کارت خود را برای کرایه ماشین استفاده می‌کنید، به طور خودکار در مقابل هرگونه خسارت به این وسیله نقلیه بیمه می‌شوید. در صورت به سرقت رفتن خودرو اجاره‌ای نیز از طرف بیمه حمایت می‌شود.

* دارندگان طرح پلاتین از این مزایا برخوردار هستند.

بیمه چمدان

اگر هزینه سفر خود را با استفاده از مستر کارت پرداخت کرده باشید، چمدان شخصی کلیه افراد بیمه شده در مقابل سرقت، آسیب و تخریب بیمه می‌شود.

* دارندگان طرح طلایی و طرح طلایی ویژه اروپا و آمریکا از این مزایا برخوردار هستند.

خدمات بیمه ‌ای کارت های اعتباری ویزا کارت و مستر کارت

 

منبع: https://www.mymastercard.ch/ ، https://www.ing.be/

برچسب ها:
پیام بگذارید