ابر مفهومی که زمان برای بیمه گذاران آورد!

رایانش ابری و نقش آن در صنعت بیمه

ابر مفهومی که زمان برای بیمه گذاران آورد! رایانش ابری و نقش آن در صنعت بیمه چیست؟ امروزه رقابت سختی بین شرکت‌های بیمه برای بدست آوردن سهم بازار در جریان است. این رقابت در بازار رو به رشد، سودآور و منطبق با توانایی‌ها و قابلیت‌های داخلی است. پیروزی در این کارزار مستلزم شناخت بیشتر مشتری و برقراری روابط بلندمدت با مشتریان جهت ارضای نیازهایشان است. این شناخت در سطح استراتژی‌های بازاریابی مستلزم تعیین بازار هدف و بخش‌بندی بازار است. اینگونه می‌توان محصولات و خدماتی متناسب هر بخش بازار طراحی و ارائه داد. امروزه در بازار متغیر صنعت بیمه و انتظارات و نیازهای رو به رشد بیمه‌گذاران استفاده از تکنولوژی‌های نوین حیاتی است.

سازمان‌ها برای حفظ بقای خود همواره از مدرن‌ترین فناوری‌ها استفاده می‌کنند. با پیشرفت سریع فناوری‌های پردازشی، ذخیره‌سازی و همچنین اینترنت، مدل محاسباتی جدیدی به نام رایانش ابری ظهور کرده است. با وجود مزایا و فرصت‌های بسیار فناوری رایانش ابری، ریسک‌های متعددی وجود دارد. سازمان‌های دولتی باید قبل از مهاجرت به سمت محیط ابری این ریسک‌ها را بشناسند.

رایانش ابری از جمله نوین‌ترین مدل‌های توزیع و ارائه خدمات فناوری اطلاعات است. این فناوری را به معنی توسعه و به کارگیری خدمات رایانه‌ای بر مبنای اینترنت یا همان ابر می‌نامند. در واقع در این مدل خدمات فناوری اطلاعات به صورت یک سرویس اینترنتی به کاربران عرضه می‌گردد. این مدل همانند دیگر مدل‌ها دارای مزایا و معایبی است که پیاده‌سازی آن را می‌تواند تحت‌الشعاع قرار دهد. با رایانش ابری، شرکت‌ها دارایی‌های دیجیتال خود را کرایه می‌دهند و کارکنانشان نمی‌دانند مکان کامپیوترها، مراکز داده، نرم‌افزارها و بانک‌های اطلاعاتی مورد استفاده آنها کجاست. این منابع جایی میان ابرها هستند! درستایش رایانش ابری، همین یک حرف بس است. لازم نیست مشتریان دغدغه جزئیات را داشته باشند، آنها فقط آنچه را نیاز دارند از ابرها اجاره می‌کنند. ابر مفهومی که زمان برای بیمه‌گذاران آورد!

رایانش ابری و نقش آن در صنعت بیمه

رایانش ابری و نقش آن در صنعت بیمه داستان متفاوتی دارد. صنعت بیمه با انباشت سرمایه، سرمایه‌گذاری، پوشش ریسک برای افراد‌، شرکت‌ها، املاک یا وسایل نقلیه، نقش مهمی در اقتصاد دارد. رایانش ابری با سهولت در گسترش، توانمندی و انعطاف‌پذیری، بسیاری از بخش‌های صنعت را دگرگون کرده است. در این دگرگونی صنعت بیمه نیز مستثنی نبوده است. تعداد افرادی که در این صنعت مشغول به کار هستند با گذشت سال‌ها رو به افزایش است. بر این اساس، روش کار آن‌ها نیز تغییر کرده است. پیش‌بینی می‌شود صنعت تا سال ۲۰۲۰ هزینه‌های IT خود را با میزان ترکیبی سالانه ۳٪ رشد دهد. بنابراین واضح است که محاسبات ابری جزء اساسی در این ترکیب خواهد بود. صنعت اهمیت فناوری رایانش ابری را تأیید می‌کند و لزوم اتخاذ آن را درک می‌کند. رایانش ابری، کارآمدترین راه برای اتصال یک شرکت و مشتریان است.

امنیت در صنعتی که پول نقش اصلی را ایفا می‌کند، دغدغه امنیت است. ناگفته پیداست که افرادی که در بخش بیمه فعالیت می‌کنند لزوماً کارشناسان فناوری نیستند. در نتیجه فروشندگان خدمات ابری یک تیم متخصص با خود همراه می‌کنند که نقش آن‌ها را به وضوح مشخص می‌کند. این مزیت بزرگی برای شرکت‌های بیمه است زیرا هرگز نگران ذخیره‌سازی، درجه‌بندی، نگهداری یا امنیت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات نخواهند بود.

محرک های اصلی رایانش ابری

تجربه تا به امروز نشان می‌دهد محرک‌های اصلی رایانش ابری در بیمه شامل توانایی‌های ذیل است:

– کاهش کلی هزینه‌های مالکیت و بهره‌برداری

– یکدست کردن داده‌های مشتری و مشتری‌مداری

– هدایت کسب و کار جدید درگیر کردن موثر مشتریان از طریق مدل‌های توزیع جدید

– انجام راحت‌تر و کم هزینه‌تر پیک‌های تقاضا

– کاهش سرعت در بازار و هدایت فرصت‌های شغلی جدید

– ایجاد الگوی سرویس‌گرا و نوآوری جدید در طراحی سیستم‌ها

– مدیریت بهتر واسطه‌ای روابط

– به حداکثر رساندن تمدید توسط مشتریان

– پشتیبانی از ادغام سیستم‌های شخص ثالث/ سیستم‌های مدیریت آژانس.

مزایای رایانش ابری

مقرون به صرفه بودن: یکی از مهم‌ترین مزایای رایانش ابری کاهش هزینه است. در این سیستم دیگر به خرید تجهیزات و سرورهای گران، تعبیه و سیستم خنک‌کننده، استخدام نیروی متخصص و سایر هزینه‌ها نیاز نیست.

افزایش سرعت: بدلیل انعطاف‌پذیری بالا در صورت تغییر کسب و کار و نیازها، افزایش/کاهش سرویس‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

امنیت بالا: بسیاری از ارائه‌دهندگان ابری مجموعه‌ای از سیاست‌ها و فن‌آوری‌ها را ارائه می‌دهند که وضعیت امنیتی سیستم را تقویت می‌کند. همچنین از داده‌ها برنامه‌ها و زیرساخت‌ها در برابر تهدیدات احتمالی نیز محافظت می‌کند.

قابلیت اطمینان: امکان بازیابی اطلاعات توسط سرویس رایانش ابری آن را به مطمئن‌ترین روش پردازش و ذخیره‌سازی اطلاعات تبدیل کرده است.

عملکرد بالا: رایانش ابری در دیتاسنتر امن و بزرگ اجرا می‌شود و در صورت ارائه آپدیت، به سرعت به روز رسانی می‌شود. این به روز رسانی به سرویس کمک می‌کند با بهترین سرعت و عملکرد به کار خود ادامه دهد.

زنجیره‌ای از چهار فرصت محاسبات ابری برای بیمه گذاران

راه‌حل‌های سنتی در مقابل راه‌حل‌های ابری

رایانش ابری و نقش آن در صنعت بیمه

منبع: https://www.cloudsecuretech.com/

برچسب ها:
پیام بگذارید