بیمه بدنه کوثر چه پوشش ها و چه مزایایی دارد؟

بیمه بدنه کوثر

ما که بیمه شخص ثالث داریم، پس چرا بیمه بدنه هم بخریم؟

بیمه بدنه پوشش هایی را به شما ارائه می‌‌‌دهد که بیمه شخص ثالث آن ها را ندارد:

 • اگر در یک تصادف شما مقصر حادثه باشید، اگر نمی‌توانید با پوشش های بیمه‌نامه شخص ثالث خود هزینه های حادثه را تامین کنید، برای جبران خسارت به بیمه بدنه نیاز خواهید داشت.
  • دیگر حوادثی که تنها با داشتن بیمه بدنه می‌توانید خسارات وارده را جبران کنید، خساراتی مثل سرقت، آتش‌سوزی و سقوط و واژگونی است.
  • اگر خودرو شما پارک شده باشد و تصادفی اتفاق بیفتد، یعنی ماشین دیگری به آن بزند و فرار کند، شما از آنجا که نمی‌دانید مقصر حادثه کیست؟ چون نمی‌توانید از بیمه شخص ثالث استفاده کنید. نیاز به بیمه‌نامه بدنه خودرو خود دارید.
  • حوادثی مثل سیل و طوفان و بلایای طبیعی در پوشش های بیمه بدنه است.

این حوادث هیچ کدام تحت پوشش بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی شما نیست.
• درصورتی‌که خودروی زیان‌دیده غیرمتعارف باشد، یعنی مبلغ خودرو بیشتر از ۱۸۰ میلیون تومان باشد. بخشی از مبلغ خسارت را خود شما باید بپردازید درصورتی‌که با برخوردار شدن از پوشش بیمه بدنه می‌توانید از وارد شدن این خسارت هم جلوگیری کنید.
با داشتن بیمه بدنه تمامی خسارت‌های گفته‌شده از بیمه بدنه قابل دریافت است.

 خسارت‌هایی که بیمه بدنه کوثر پوشش می‌‌‌دهد

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

با توجه به قانون بیمه بدنه خودرو خطرات اصلی زیر را تحت پوشش می‌گیرد.
• خطراتی نظیر آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار، سقوط و واژگونی.
• هرگونه حادثه یا برخورد خودرو با یک جسم چه متحرک باشد چه ثابت، حتی اگر شما مقصر حادثه باشید.
• اگر خودرو شما در طی مراحل نجات از یک حادثه هم دچار خسارت بشود شامل این بیمه‌نامه می‌شود.
• سرقت کلی خودرو شامل لوازم اصلی خودرو و لوازمی که در بیمه‌نامه درج‌شده باشد.
• خسارات وارده به لاستیک و باتری خودرو نیز تا ۵۰ درصد قیمت نو آن قابل جبران است.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

در تمامی شرکت‌های بیمه‌ای شما می‌توانید با پرداخت مبلغ ناچیزی از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه نیز برخوردار شوید. این پوشش‌های اضافی در ادامه درج شده است:

پوشش شکست شیشه

اگر شیشه خودرو شما در اثر تغییر دمای هوا، سرد و گرم شدن و یا متراکم شدن هوای داخل خودرو شکسته شود. در این بیمه‌نامه قابل جبران است.

پوشش سرقت در جا

لوازم و قطعات خودرو اگر بدون حرکت خودرو دزدیده شود با تهیه این پوشش اضافی جبران می‌شود. با توجه به افزایش مشکلات اقتصادی این نوع سرقت نسبت به گذشته افزایش داشته است و شما می‌توانید با تهیه این پوشش خسارات احتمالی را کاهش دهید.

پوشش بلایای طبیعی بیمه بدنه

در بالا گفته شد که خطرات آتش‌سوزی و صاعقه تحت پوشش پایه بیمه بدنه است اما برای جبران خسارات واردشده از بقیه بلایای طبیعی مثل زلزله و سیل باید با پرداخت مبلغ کمی این پوشش اضافی را تهیه کنید. اگر در مناطقی سکونت دارید که احتمال وقوع این حوادث وجود دارد بهتر است این پوشش را نیز تهیه نمایید.

پوشش رنگ، اسیدپاشی، مواد شیمیایی

اگر رنگ یا مواد شیمیایی و اسیدی روی بدنه خودرو شما بریزد. این پوشش جزو پوشش‌های ارزان قیمت بیمه‌نامه بدنه خودرو است.

پوشش نوسانات قیمت

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر و بخصوص در سال گذشته قیمت خودرو تغییرات زیادی داشته است. همچنین با توجه به اینکه در بیمه بدنه پرداخت خسارت بر اساس ارزش خودرو بیمه‌شده انجام می‌شود. داشتن این پوشش نیز به افراد توصیه می‌شود. با تهیه این پوشش اگر خسارتی در زمان تغییر قیمت خودرو به شما وارد شود. مبلغ خسارات بر اساس قیمت روز خودرو محاسبه خواهد شد.

پوشش ایاب ذهاب

نگران هزینه ایاب و ذهاب خود نباشد. اگر براثر خطرات اصلی خودرو شما دچار حادثه شد و تا تعمیر آن دیگر قابل‌استفاده نبود شما می‌توانید تا زمان توقف خودرو خود در تعمیرگاه با تهیه این پوشش هزینه ایاب و ذهاب خود را دریافت کنید.

پوشش کشیده شدن میخ

پوششی که فعلاً تنها بیمه بدنه ایران آن را ارائه می‌کند. در این پوشش خسارت‌های ناشی از کشیده شدن میخ، ایجاد خط با استفاده از اجسام نوک‌تیز جبران می‌شود.

پوشش استهلاک خودرو

با توجه به اینکه بیمه‌نامه بدنه خودرو تنها مبلغ خسارت اصلی واردشده را پوشش می‌دهد و قیمت استهلاک خودرو را پوشش نمی‌دهد شما می‌توانید برای جبران زیان واردشده از پوشش استهلاک استفاده کنید.

پوشش ترانزیت

اگر قصد دارید با خودروی خودتان به سفر بروید این پوشش برای شما مناسب است. با توجه به اینکه پوشش اصلی بیمه‌نامه تنها خودروهایی که داخل ایران هستند را پوشش می‌دهد. شما می‌توانید با تهیه پوشش ترانزیت خسارات وارده در خارج از کشور را نیز جبران نمایید.

پوشش هزینه توقف

اگر به‌واسطه توقف خودرو و عدم امکان استفاده از آن شما متحمل ضرر و زیانی بشوید با خرید پوشش هزینه توقف بخشی از این خسارات را نیز جبران نمایید.

پوشش فرانشیز

با توجه به اینکه بخشی از هزینه‌ها و خسارات وارده تحت عنوان فرانشیز بر عهده خود بیمه‌گذار است در صورت تهیه این پوشش می‌توانید تمامی هزینه را از شرکت بیمه دریافت کنید. برای ‌مثال در پوشش سرقت کلی فرانشیز ۲۰ درصد مبلغ است و شرکت بیمه ۸۰ درصد آن را پرداخت می‌کند؛ اما شما می‌توانید با تهیه پوشش حذف فرانشیز پرداخت کل خسارت وارده را از بیمه طلب نمایید.

توجه داشته باشید که شرکت‌های بیمه‌ای هرکدام دارای پوشش‌های اضافی مختلفی برای بیمه بدنه هستند؛ بنابراین نباید انتظار داشته باشید که اگر به هر شرکت بیمه‌ای مراجعه کردید یا قصد تهیه بیمه بدنه را به‌صورت آنلاین داشتید. بتوانید تمامی پوشش‌ها را خریداری نمایید.

خسارت‌هایی شرکت‌های بیمه نمی‌توانند پوشش دهند

باید دقت داشته باشید که بیمه مرکزی مجوز پوشش هرگونه خطری را به شرکت‌های بیمه نمی‌دهد و شرکت‌ها با نظارت بیمه مرکزی فقط می‌توانند پوششی را به پوشش بیمه بدنه خود اضافه کنند. پوشش‌هایی که قابل ارائه نیستند، این مواردند:

 • خسارت‌های ناشی از انفجار هسته‌ای
 • خسارت‌های ناشی از جنگ، اعتصاب، شورش، حمله
 • خسارت‌های هنگام فرار از دست پلیس. (اگر ماشین شما را دزدیده باشند و فردی غیرقانونی با خودرو شما رانندگی کرده باشد بیمه‌نامه آن را پوشش می‌دهد.)
 • خسارت‌هایی که عمداً توسط بیمه‌گذار یا اشخاص ذینفع (که در بیمه‌نامه جهت دریافت خسارت درج‌شده‌اند) یا راننده خودرو به خودرو وارد شود.
 • خسارت‌های وارده توسط افرادی که گواهی‌نامه ندارند یا گواهی‌نامه آن‌ها باطل‌شده است و همچنین تمامی افرادی که مجاز به رانندگی با خودرو مدنظر نبوده‌اند.
 • خسارت‌های وارده توسط رانندگانی که علت وقوع حادثه آن استفاده از مواد مخدر یا مشروبات الکلی و مواد روان‌گردان باشد.
 • خسارت‌های وارده به‌واسطه بکسل کردن ماشین‌های دیگر یا به دلیل حمل بار بیش‌ازحد به خودرو وارد می‌شود. البته ماشین‌هایی که بکسل کردن طبق موضوعات بیمه‌ای آن‌ها و با مقررات انجام‌شده است، از این قانون مجزا هستند.

قیمت بیمه بدنه ماشین چقدر است؟

درگذشته شما کار بسیاری سختی برای تعیین قیمت این بیمه‌نامه داشتید؛ یعنی اگر می‌خواستید قیمت این بیمه‌نامه را در شرکت‌های مختلف بررسی کنید. باید به نمایندگی‌های بیمه سر می‌زدید و از آن‌ها قیمت بیمه‌نامه بدنه خودرو خود را استعلام می‌کردید. حالا با استفاده از استعلام قیمت در کوثر بیمه این کار به سهولت و آسانی برای شما فراهم‌شده است. در بیمه بدنه شرکت‌های مختلف تفاوت قیمتی زیادی مشاهده می‌کنیم. برخلاف اینکه در بیمه شخص ثالث نرخ قیمتی بیمه‌نامه در تمامی شرکت‌ها یکسان است؛ اما بیمه مرکزی دست شرکت‌های بیمه را در بیمه بدنه باز گذاشته است. شرکت‌های بیمه در این بیمه‌نامه از آزادی عمل بیشتری برخوردارند. نرخ پایه بیمه بدنه با توجه به ارزش خودروها متفاوت خواهد بود. یکی دیگر از دلایل تفاوت قیمتی شرکت‌های مختلف بیمه در قیمت‌هایی است که برای پوشش‌های اضافی ارائه می‌دهند.

چرا بیمه بدنه ماشین با قیمت های مختلف ارائه می‌‌‌شود؟

ویژگی‌های خودرو: یکی از عوامل اصلی که در قیمت بیمه‌نامه شما تأثیر دارد ارزش خودرو است. از دیگر عوامل می‌توان به سال ساخت خودرو، نوع خودرو و کاربری آن اشاره کرد. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه: شما با خرید هرکدام از پوشش‌های اضافی که تهیه می‌کنید، مبلغی به بیمه‌نامه شما افزوده خواهد شد. تخفیف‌های بیمه بدنه: هنگام خرید این بیمه‌نامه شما ممکن است مشمول استفاده از تخفیف‌های مختلفی بشوید. در ادامه به برخی از این تخفیف‌ها اشاره کردیم.

تخفیف بیمه بدنه کوثر به چه مواردی اختصاص دارد؟

هنگامی‌که بحث خرید کالا یا خدماتی پیش می‌آید. با توجه به منابعی که در اختیار داریم هزینه‌ای که برای کالا یا خدمات قرار است بپردازیم جزو ارکان اصلی تصمیم‌گیری ما است. چه‌بهتر که حالا در این فرایند با استفاده از تخفیف بتوانیم هزینه کمتری برای آن بپردازیم. بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث دارای تخفیف‌های متعددی است:

تخفیف عدم خسارت:

اگر شما هنگام به پایان رسیدن سررسید بیمه‌نامه خودتان اقدام به تمدید بیمه‌نامه خود بکنید. درصورتی‌که اگر سابقه عدم خسارت بیمه بدنه داشته باشید در تمدید آن شامل تخفیف خواهید شد.

تخفیف ایثارگری:

ایثارگران عزیز می‌توانند با تهیه بیمه بدنه از برخی از شرکت‌ها از این تخفیف بهره‌مند شوند.

تخفیف هیئت‌علمی:

استادان دانشگاه هم می‌توانند در برخی شرکت‌های بیمه از تخفیف خرید برخوردار شوند.

تخفیف برای ساکنان مناطق آزاد:

اگر شما در مناطق آزاد سکونت دارید می‌توانید از این تخفیف استفاده کنید.

تخفیف خرید بیمه‌نامه‌های دیگر:

اگر شما بیمه‌نامه دیگری مثل بیمه شخص ثالث یا بیمه عمر داشته باشید در برخی شرکت‌ها برای خرید بیمه بدنه می‌توانید تخفیف بگیرید.

تخفیف مناسبتی:

در ایام و مناسبت‌های خاص می‌توانید از تخفیف‌ها و جشنواره‌های شرکت‌های بیمه استفاده کنید. بیمه کوثر هم از این قاعده مستثنا نیست.

تخفیف حساب بلندمدت:

اگر شرکت بیمه‌ای دارای بانک هم باشد ممکن است درصورتی‌که شما در آن بانک حساب پس‌انداز بلندمدت داشته باشید به شما برای خرید بیمه بدنه تخفیفی ارائه بکند.

تخفیف خودرو صفر:

برخی شرکت هنگامی‌که شما خودرو صفری را خریداری کردید برای تهیه بیمه‌نامه بدنه خودروی‌تان به شما تخفیف می‌دهند.

تخفیف خودرو وارداتی

اگر شما خودرو خود را وارد کردی در برخی از شرکت‌ها مشمول این تخفیف خواهید شد.

مراحل خرید اینترنتی بیمه بدنه کوثر

 1. اطلاعات خودرو را وارد می‌‌‌کنید (نوع و مدل خودرو، سال ساخت و ارزش خودرو) با وارد کردن این اطلاعات، پیشنهادهای مختلف برای خرید بیمه بدنه را از سایت بیمه کوثر دریافت می‌‌‌کنید).
 2. مقایسه و انتخاب بهترین بیمه (قیمت و شرایط شرکت‌های بیمه را مقایسه کنید).
 3. درخواست خرید و تکمیل اطلاعات (پس از انتخاب بهترین پیشنهاد، اطلاعات مورد نیاز بیمه نامه به همراه زمان ترجیحی ارسال را انتخاب کنید).

 

منبع: بیمه بدنه کوثر

برچسب ها:
پیام بگذارید