بیمه ویروس کرونا بدون پرداخت وجه اضافی در بیمه سامان

ویروس کرونا بیمه سامان

این روزها شیوع بیماری کرونا در میان مردم نگرانی‌ها و دغدغه‌های جدیدی را ایجاد کرده و سازمان‌های درمانی و خدماتی را در پی پیشگیری و مقابله با این بیماری وارد عمل کرده است. این مهمان ناخوانده که به نوعی می‌توان آن را سوغاتی از سفرهای برون‌مرزی به شمار آورد، در روند سفرها و انتخاب مقصد مسافران نیز اخلال‌هایی ایجاد کرده است. از این رو، اخیرا شرکت بیمه سامان که یکی از جامع‌ترین بیمه‌نامه‌های مسافرتی کشور را ارائه می‌دهد، پوشش مربوط به «بیماری کرونا» را نیز به پوشش‌های بیمه مسافتی خود اضافه کرده است.

روابط عمومی بیمه سامان اعلام کرده که با شیوع ویروس کرونا که موجب نگرانی مسافران خصوصاً در خارج از کشور شده، شرکت بیمه سامان پوشش هزینه‌های مرتبط با ویروس کرونا را نیز به پوشش‌های بیمه نامه درمان مسافرتی خود اضافه کرده است. بیمه سامان اولین شرکت بیمه‌ای در کشور است که پوشش ویروس کرونا را در سبد بیمه‌ای خود گنجانده است. با این تغییر، مسافرانی که بیمه مسافرتی سامان را خریداری می‌کنند، بدون این‌که مجبور باشند هزینه اضافه‌ای پرداخت کنند، از پوشش‌های مربوط به این بیماری در سفر به کشورها و شهرهای مختلف دنیا برخوردار می‌شوند.

بیمه نامه مسافرتی سامان، سال‌هاست که به عنوان یکی از جامع ترین بیمه‌نامه‌های سفر در کشور شناخته می‌شود. پوشش ویروس کرونا در بیمه مسافرتی سامان، ریسک‌های قبل از سفر، حین سفر مسافران ایرانی، لغو سفر قبل از عزیمت و همچنین هزینه‌های درمانی در خارج از ایران و در عین حال هزینه‌های لغو و برگشت زودهنگام از سفر را بر اثر حوادث یاد شده در بیمه نامه تحت پوشش خود قرار می‌دهد. بیمه نامه مسافرتی سامان با بیش از ۵۵ هزار مرکز درمانی طرف قرارداد است و همه هزینه‌های بستری و اقامت همراه بیمار، خسارت مالی به اشخاص ثالث و اجاره و اسکان موقت بیمه‌گذار و خانواده وی را در مقصد مسافر پرداخت می‌کند. پشتیبانی این بیمه نامه ۲۴ ساعته است و اپراتور فارسی زبان در هر نقطه سفر با بیمه‌گذار در ارتباط خواهد بود.

ویروس کرونا چه علائمی دارد؟

ویروس کرونا شباهت زیادی به آنفولانزا و سرماخوردگی دارد و همین باعث شده بر حجم نگرانی‌ها افزوده شود. با وجود نگرانی‌هایی که در بین مردم وجود دارد، تفاوت‌هایی بین بیماری سرماخوردگی و ویروس کرونا وجود دارد. جاری شدن آب بینی و گلودرد علامت‌های معمولی در بیماری عفونی بخش فوقانی اندام تنفسی است. بنابراین افرادی که مرتب عطسه می‌کنند و آب‌ریزش بینی دارند، احتمالا دچار زکام یا سرماخوردگی و یا آنفولانزا هستند. ویروس جدید کرونا در درجه اول دستگاه تنفسی یعنی شش‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بیشتر باعث سرفه خشک، تنگی نفس و یا عفونت ریه می‌شود. اما گلو درد و آب ریزش بینی از علائم ابتلا به ویروس کرونا نیست.

دوره آشکاری بیماری سرماخوردگی ۳ روز است، درحالی که بر اساس آنچه اعلام شده، دوران ابتلا به ویروس کرونای جدید تا ۱۴ روز ممکن است طول بکشد. در واقع در میان بسیاری از کسانی که به ویروس کرونای جدید مبتلا شده‌اند، ویروس برای مدتی، تا زمان بروز علائم در بدن شان وجود داشته، اما بدخیم نبوده است. ویروس جدید کرونا در بسیاری از علائم ممکن است شبیه سرماخوردگی باشد اما این موضوع دلیل بر آن نیست که پس مشاهده این علائم به سرعت واکنش منفی از خود نشان دهیم. بهترین راه مراجعه به پزشک متخصص و پیشگیری و رعایت بهداشت شخصی و اجتماعی است.

ویروس کرونا چطور به وجود آمد؟

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است. دوره کمون یا نهفتگی نسبتاً طولانی این بیماری تنفسی مرگبار بین چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علائمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند. تاکنون تعداد زیادی از شرکت‌های هواپیمایی از جمله هواپیمایی قطر، ایرکانادا، ایرفرانس، ایرسئول، امریکن ایرلاینز، بریتیش ایرویز، لوفتانزا، ترکیش ایرلاین و ایرلاین اتحاد، سفرهای خود را به مقصد چین به حال تعلیق در آورده‌اند.

قربانیان ویروس کرونا

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر چین به ۳۷ هزار ۱۹۸ نفر رسیده است و به این ترتیب شمار تلفات این ویروس از تلفات ناشی از بیماری سارس در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ پیش افتاد. بیماری سارس در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ به مرگ ۷۷۴ نفر در کشورهای مختلف منجر گردید. گفتنی است ویروس جدید کرونا یا« -nVoC ۲۰۱۹ » برای اولین بار ۱۲ دسامبر در شهر «ووهان» چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در ۳۱ دسامبر، اعلام کرد که ۲۷ نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وضعیت کرونا در ایران

سعید نمکی وزیر بهداشت، اعلام کرد: بعد از اطلاع از شیوع ویروس کرونای جدید در چین، بلافاصله تیم‌های بهداشتی را در مبادی ورودی کشور مستقر کردیم و خوشبختانه با دقت و وسواس فراوان، وضعیت را تحت نظر داریم و با اعلام شرایط اضطرار از سوی سازمان جهانی بهداشت، پرواز‌های ایران به چین و بالعکس را با همکاری وزرای ذیربط و در نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور، متوقف کردیم و با نظارت بی وقفه توانستیم، موارد مشکوک که از چین به کشور وارد شده بودند را در چند استان، تحت نظر گرفته و بستری کنیم و پاسخ آزمایش آخرین مورد مشکوک نیز منفی بود.

وزیر بهداشت افزود: اجرای برنامه‌های پیشگیرانه از کرونا ویروس جدید در ۳۶ مبادی ورودی زمینی، دریایی و هوایی کشور به طور مستمر ادامه دارد و ۵۷ نفر از دانشجویان ایرانی که در ووهان گرفتار شده بودند را با پرواز اختصاصی به کشور آوردیم و در قرنطینه از آن‌ها پذیرایی می‌کنیم و تحت نظر هستند و در بین آن‌ها تا کنون موردی از ابتلا به کرونا ویروس جدید مشاهده و گزارش نشده است.

 

منابع:

۱-  خبرگزاری برنا

۲- خبرگزاری مهر

برچسب ها:
پیام بگذارید