سابقه بیمه تامین اجتماعی و دریافت اینترنتی آن

سابقه بیمه تامین اجتماعی

سابقه بیمه تامین اجتماعی برای دارندگان این بیمه، حکم صورت حساب مالی سالانه آن ها را دارد. مجموع حق بیمه پرداختی در طول سال، عیدی و سنوات کارکنان سازمان ها، سابقه شغلی و فعالیت حرفه ای، همگی در گرو سابقه بیمه نامه است. از این رو، بیشتر دارندگان بیمه نامه ها، نیاز دارند، امور مالی و کاری خود را همواره در لیست برنامه های خود داشته باشند.

سازمان تامین اجتماعی، در راستای ارائه خدمات آنلاین بیمه اخیرا امکانی را فراهم آورده که دارندگان این بیمه نامه بتوانند سوابق بیمه ای خود و وضعیت سنوات و حق بیمه خود را به صورت خودکار رصد و پیگیری کنند. این سازمان، با ایجاد سامانه ای برای دریافت سابقه بیمه تامین اجتماعی ، خدمات عضویت رایگان بیمه شدگان این سازمان را ارائه کرده است. شرط استفاده از این سامانه، ثبت نام و مشخصات در این سایت است. همچنین سازمان تامین اجتماعی، با استفاده از پلتفرم های مخابراتی، استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی را از چند راه میسر ساخته است. در این روند نیز همانطور که ذکر شد، در گام اول می بایست در سایت بیمه تامین اجتماعی ثبت نام کرده باشید و تنها در این صورت می توان از سوابق بیمه مطلع شد.

ثبت نام سابقه تامین اجتماعی

برای ثبت نام در سایت تامین اجتماعی می باید پس از ورود به سایت، مشخصات خود را در بخش ثبت نام وارد کنید. در این مرحله حتما می بایست شماره تلفن دارنده بیمه نامه وارد شود و در صورتی که شماره تلفنی غیر از شخص دارنده بیمه نامه وارد شود، متقاضی می بایست با در دست داشتن مدارک شناسایی و کارت ملی، به شعبه های بیمه تامین اجتماعی مراجعه کند. در ادامه، صفحه دیگری وجود دارد که اطلاعات دقیق تر برای ثبت نام و ایجاد پروفایل باید وارد شود.

 

سابقه بیمه تامین اجتماعی

 

بعد از این مرحله، باید منتظر ارسال اس ام اسی باشید که از سوی سازمان بیمه تامین اجتماعی به دارنده خط ارسال می شود. در صورتی که اطلاعات شناسایی وارد شده، نامعتبر باشد، پیام دریافتی، متقاضی را به نزدیک ترین شعبه بیمه تامین اجتماعی فرا می خواند. همچنین امکان ثبت نام دوباره برای شخص با اطلاعات اصلاح شده، وجود دارد. و در صورتی که ثبت نام با موفقیت انجام شود، پیامکی از طرف اپراتور برای اطلاع مخاطب ارسال می شود.

 

سابقه تامین اجتماعی با تلفن همراه

دریافت سابقه تامین اجتماعی با تلفن همراه

 

پس از اینکه حساب کاربری شما فعال شد، می توانید از طریق سایت به اکانت خود وارد شوید و جزئیات سابقه بیمه خود را مشاهده کنید.

دریافت سابقه بیمه تامین اجتماعی از طریق تلفن همراه

سازمان تامین اجتماعی همچنین با بهره گیری از سامانه های خودکار اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل، امکان دسترسی سریع به حساب کاربری دارندگان بیمه نامه و  اطلاع از جزئیات حساب را فراهم آورده است.

مشاهده سوابق بیمه از طریق کد USSD بر روی خط همراه اول: *۱۴۲#

مشاهده سوابق بیمه از طریق کد USSD بر روی خط ایرانسل   *۴*۱۴۲۰#

مشاهده سوابق بیمه از طریق کد USSD بر روی خط رایتل *۴*۱۴۲۰#

در این قسمت دریافت سابقه بیمه تامین اجتماعی از طریق خط همراه اول را مرور می کنیم:

  1. شماره گیری کد *۱۴۲# در گام اول کد ملی خود را وارد می کنید > سپس کد ۱ برای دریافت استعلام را ارسال می کنید >

 

دریافت تلفنی سابقه بیمه تامین اجتماعی

۲٫ پس از وارد کردن کد ۱ > گزینه ها و جزئیات بیمه نامه شما ( آخرین سابقه بیمه ، آخرین مستمری، استحقاق درمان و رابطه بیمه ای و… ) قابل دسترسی است. نکته بسیار ضروری این است که در صورتی که در سایت بیمه تامین اجتماعی ثبت نام نکرده باشید، نمی توانید به اطلاعات بیمه خود دسترسی داشته باشید.

 

دریافت سابقه بیمه تامین اجتماعی تلفنی

مشاهده سوابق بیمه از طریق اپلیکیشن سوابق بیمه تامین اجتماعی

اپلیکیشن های تلفن همراه نیز روی مارکت های مخصوص سیستم عامل های مختلف قرار گرفته اند و بر اساس نوع گوشی قابل دانلود هستند.

برای دانلود اپلیکشین سابقه بیمه برای iOS روی آیکن زیر کلیک کنید:

سابقه بیمه سیب اپ

 

راهنمای نصب نرم افزار: برای نصب این برنامه در آیفون و آیپد می بایست پس از نصب این برنامه از سیب اپ، این مراحل را در گوشی و آیپد خود دنبال کنید تا برنامه آغاز به کار کند:

Settings -> General -> Profiles & Device Management

و در ادامه، برای گزینه App Trust تیک بگذارید.

برای دانلود اپلیکیشن سابقه بیمه برای اندورید روی آیکن زیر کلیک کنید:

دانلود اپلیکیشن سابقه بیمه از بازار

 

منبع: سازمان تامین اجتماعی

 

برچسب ها:
پیام بگذارید