بیمه قسطی و طرح مهر بیمه دانا آیا به صرفه است؟

بیمه قسطی

شرکت بیمه دانا یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌‌‌های بیمه گر و با تجربه بیش از ۴۵ سال بیمه‌گری در کشور است.

بیمه ثالث قسطی، بیمه بدنه قسطی و بیمه آتش سوزی قسطی

بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و بیمه آتش سوزی پرکاربردترین بیمه‌‌‌نامه‌‌‌ها در میام عموم مردم است و با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر، برای بسیاری از افراد امکان پرداخت نقدی آن‌‌‌ها وجود ندارد. با ابتکار شرکت بیمه دانا و همراهی بانک قرض الحسنه مهر ایران، امکان صدور اقساطی بیمه‌‌‌های مذکور با ۱۲ قسط مهیا شده است.

مزایای طرح مهر بیمه دانا چیست؟

در این طرح در حال حاضر به ازای هر کد ملی تا سقف ۳۵ میلیون ریال تسهیلات از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران بدون سود و بدون کارمزد، به هر بیمه‌‌‌گذار اعطا می‌گردد. همچنین در این جشنواره شما می‌‌‌توانید با کمترین هزینه بیمه شخص ثالث اقساطی، بیمه بدنه اقساطی و بیمه آتش سوزی اقساطی دریافت کنید.

در این راستا پس از صدور بیمه‌‌‌نامه مدارک بانکی و اقساط مربوط به بیمه‌‌‌گذار اعلام شده و یک شماره کارت ۱۶ رقمی در اختیار ایشان قرار داده می‌‌‌شود که می‌‌‌توانند اقساط بیمه را با یک کارت به کارت ساده پرداخت نمایند. قابل ذکر است در طول این مراحل هیچ نیازی به مراجعه به بانک وجود ندارد.

مزایای طرح مهر بیمه دانا در مقایسه با سایر شرکت‌ها

 1. اقساط  ۱۲ ماهه به جای اقساط کوتاه‌مدت سایر شرکت‌ها
 2. عدم پیش پرداخت در هنگام صدور بیمه‌‌‌نامه به جای ۲۵ تا ۵۰ درصد پرداختی نسبت به دیگر شرکت‌‌‌های بیمه (همه اقساط بیمه از یک ماه پس از صدور شروع به پرداخت می‌‌‌گردد)
 3. نیاز به ضامن نیست.
 4. بهره‌مندی از ۱۰ درصد تخفیف نقدی در بیمه بدنه قسطی (در حالی که در سایر شرکت‌‌‌ها هنگام صدور بیمه اقساطی این تخفیف از بین می‌‌‌رود) و بنابراین ارزان‌‌‌ترین بیمه بدنه اقساطی به شما ارائه می‌‌‌گردد.
 5. بهره‌مندی از ۲٫۵ درصد تخفیف مازاد که سبب شده ارزان‌‌‌ترین بیمه شخص ثالث اقساطی به شما ارائه گردد.
 6. شایان ذکر است شرکت بیمه دانا هیچ تفاوتی بین بیمه‌‌‌گذاران بیمه اقساطی و بیمه نقدی قائل نمی‌‌‌شود.

همچنین طرح‌‌‌های تخفیف بیمه فوق در راستای توسعه ضریب نفوذ بیمه در کشور است و شرکت بیمه دانا که دارای بیش از ۴۵ سال سابقه در صنعت بیمه است، دارای توانگری مالی رتبه ۱ در بین تمامی شرکت‌‌‌های بیمه بوده از همین رو توانایی ارائه خدمات اینچنینی را به صورت انحصاری در بین شرکت‌‌‌های بیمه داراست.

همچنین بیمه‌‌‌گذارانی که اقدام به خرید بیمه شخص ثالث قسطی و یا خرید بیمه بدنه قسطی می‌‌‌نمایند، چنانچه هر زمانی در طی دوره یکساله بیمه خود دچار حادثه‌‌‌ای شوند شرکت بیمه دانا تمامی خسارات متعلقه را به صورت تمام و کمال پرداخت می‌‌‌نماید و هیچ گونه تفاوتی در طرح فروش بیمه اقساطی و فروش بیمه نقدی چه در شخص ثالث و چه در بیمه بدنه و سایر رشته‌‌‌های بیمه‌‌‌ای در شرکت بیمه دانا وجود ندارد.

خرید بیمه قسطی از نمایندگی فکوری (کد ۹۱۱۳)

نمایندگی فکوری با کد ۹۱۱۳ جزء نمایندگان بسیار فعال شرکت بیمه دانا است که از ابتدای فعالیت خود، مشتری مداری، سرعت خدمات رسانی و انجام خدمات غیر حضوری را سر لوحه کار خود قرار داده است. امکان انجام همه فعالیت‌‌‌های صدور بیمه‌‌‌نامه به دو شکل حضوری و غیر حضوری وجود دارد.  در این فرایند تنها کافیست بیمه‌‌‌گذار پس از تصمیم گیری برای خرید بیمه‌‌‌نامه قسطی، مدارک مورد نیاز را از طریق واتس اپ، تلگرام و یا سایر روش‌ها برای نمایندگی مورد نظر بفرستد. کارشناسان بیمه دانا برای تطبیق مدارک، تماسی با بیمه‌‌‌گذار برقرار نموده و پس از طی فرایند صدور، در همان روز بیمه‌‌‌نامه‌‌‌ها به آدرس خریدار بیمه‌‌‌نامه در هر نقطه از شهر تهران ارسال می‌‌‌گردد.

مدارک مورد نیاز، برای صدور بیمه قسطی خودرو

 1. عکس از سند خودرو (یا پشت و روی کارت خودرو)
 2. عکس از صفحه کامل بیمه‌‌‌نامه
 3. عکس شناسنامه و کارت ملی
 4. شغل، تحصیلات
 5. تلفن ثابت، موبایل
 6. آدرس
 7. چک صیاد
 8. نحوه آشنایی با دفتر فکوری

نکته : صاحب بیمه‌‌‌نامه باید فاقد چک برگشتی و بدهی بانکی باشد.
لطفاً توجه داشته باشید، فرم‌‌‌های افتتاح حساب، حتماً باید توسط صاحب حساب، با همراه داشتن کارت ملی امضا شود.

آیا خرید بیمه قسطی کار عاقلانه‌‌‌ای است؟

اگر خرید بیمه‌‌‌های قسطی مزایا و فوایدی دارد، اما معایبی هم دارد که عموما شرکت‌‌‌های بیمه درباره آن معایب صحبت نمی‌‌‌کنند. معایب بیمه قسطی:

فروش ماشینی که بیمه اش قسطی است، به مشکل می‌‌‌خورد

فروش خودروهایی که بیمه‌‌‌نامه آن‌‌‌ها قسطی است، سخت است و خریداران اگر متوجه شوند که بیمه‌‌‌نامه شما قسطی خریده شده، از خرید ماشین شما صرف‌نظر می‌‌‌کنند. علت این موضوع این است که هنگام بروز حادثه امکان استفاده از بیمه‌‌‌نامه قسطی به راحتی بیمه‌‌‌نامه نقدی نیست.

جبران خسارت در بیمه قسطی با کسر فرانشیز بیشتری همراه است

اگر شما همه اقساط بیمه‌‌‌نامه خود را پرداخت کرده باشید و فقط چند قسط آن باقی مانده باشد و در همین زمان دچار حادثه شوید، تا زمانی که آن چند قسط را به طور یکجا پرداخت نکنید، بیمه به شما خسارتی پرداخت نمی‌‌‌کند. مهم نیست چند قسط باقی مانده، شما باید در همان لحظه‌‌‌ای که دچار حادثه شدید، همه قسط‌‌‌های بیمه‌‌‌نامه خودتان را تصفیه کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید!

با همه این توضیحات، بهترین انتخاب این است که به جای خرید بیمه قسطی، آن مبلغ را از شخصی قرض بگیرید و بیمه خودتان را نقد و تمام و کمال خریداری کنید و به جای پرداخت قسط به شرکت بیمه، به آن شخص مورد اعتماد خود قسط‌‌‌های بازپرداخت را بپردازید. به نظر می‌‌‌رسد این تصمیم عاقلانه تر است.

 

منبع بخش اول مقاله: بیمه دانا

برچسب ها:
پیام بگذارید