بیمه درمان انفرادی ؛ هزینه ها ، طرح ها و پوشش ها

بیمه درمان انفرادی

آیا در ایران می توان بیمه درمان انفرادی خرید؟

انواع بیمه درمان، انفرادی و گروهی

بیمه درمان تکمیلی، در حال حاضر از مهم‌ترین رشته‌های بیمه در جهان است که در ایران به ۲ صورت انفرادی و گروهی ارائه می‌شود. به دلیل ریسک بالا، بیشتر شرکت‌های بیمه در ایران، بیمه درمان تکمیلی را به‌صورت گروهی ارائه می‌دهند، که معمولاً نباید از ۵۰ نفر کمتر باشد. البته شرکت‌هایی مانند شرکت خدمات رسان SOS، ملت و… هستند که بیمه درمان تکمیلی انفرادی را ارائه می‌دهند که طبیعتاً هزینه بالاتری دریافت می‌کنند.

معمولا شرکت های بیمه در ایران بیمه های درمان تکمیلی را به صورت گروهی ارائه می دهند. به این صورت که اگر افرادی بخواهند بیمه درمان تکمیلی داشته باشند، باید گروهی جمع شوند و تشکیل یک جامعه حداقل ۵۰ نفری را بدهند. قانون ثابت همه شرکت های بیمه این است که همه این افراد باید بیمه پایه داشته باشند تا بتوانند بیمه درمان گروهی داشته باشند. البته از میان بیمه ها انواع گوناگونی نیز وجود دارد که با پرداخت مبلغ و ارائه تعهدات خاص، بیمه های انفرادی هم ارائه می‌‌‌دهند.

جریان معرفی نامه بیمه درمان انفرادی چیه؟!

فراموش نکنید که قبل از مراجعه به بیمارستان و شروع درمان، ابتدا به بیمه درمان انفرادی مراجعه کنید و معرفی نامه برای هزینه های درمان انفرادی را تهیه کنید. سپس با ارائه معرفی نامه به بیمارستانی که البته باید طرف قرارداد با بیمه درمان انفرادی باشد، تمام یا بخشی از هزینه های درمان را بپردازید.

برای مثال پای شما (خدای نکرده) شکسته و به بیمارستانی که طرف قرارداد با بیمه تکمیلی هم نیست، مراجعه کردید و درمان شما در بیمارستان انجام شده. بعد از مدتی برای گرفتن هزینه های درمان بیمه درمان انفرادی مراجعه می‌‌‌کنید و متوجه می‌‌‌شوید بیمه فقط بخش کمی از هزینه های درمان را می‌‌‌پردازد! زمانی که دلیل را جویا می‌‌‌شوید، متوجه خواهید شد که بیمارستانی که شما رفتید، طرف قرارداد با بیمه درمان انفرادی نبوده و هزینه بسیار بالایی را برای درمان پرداخته اید! پس بهتر است ابتدا و قبل از شروع به درمان، به بیمه درمان انفرادی مراجعه و معرفی نامه دریافت کنید، سپس برای درمان به بیمارستانی که به آن معرفی می شوید، مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای صدور معرفی نامه

  • درخواست کتبی بیمه گذار با ذکر مشخصات کامل بیمه شده
  • گواهی پزشک معالج مبنی بر اعلام نوع بیماری و ضرورت بستری، انجام عمل جراحی و یا درمان طبی
  • اعلام نام بیمارستان یا مرکز درمانی مورد نیاز بیمه شده از طرف پزشک معالج
  • تائید پزشک معتمد شرکت جهت صدور معرفی نامه

بیمه درمان انفرادی چه پوشش هایی دارد؟

پوشش بیمه درمان انفرادی معمولا شامل جراحی های سرپایی، جراحی های تخصصی، ویزیت، دارو، دندانپزشکی و… می‌‌‌شود. بیمه تکمیلی انفرادی سامان هزینه‌های بیمارستانی، اعمال جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را پوشش می‌دهد.

اصلا چرا بیمه درمان انفرادی بخریم؟

به این دلیل که بیمه گرهای پایه ای که همه مان داریم، مثل تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه خدمات درمانی و بیمه ارتش، فقط تا حدی از هزینه درمان را پوشش می‌‌‌دهد و برای تامین بخش دیگری از هزینه های درمان، باید از بیمه درمان انفرادی استفاده کنیم.
بیمه درمان انفرادی هم بر اساس تعرفه های قید شده در قرارداد ذکر کرده که سالیانه چه مقدار از هزینه های درمان را می‌‌‌پردازد.

بیمه درمان انفرادی بیمه دانا و بیمه ایران

بیمه ایران و بیمه دانا برای راحتی بیشتر مشتریان، سامانه الکترونیکی را طراحی کرده اند که دیگر لازم نیست برای تهیه معرفی نامه، به شرکت بیمه به صورت حضوری مراجعه کنید. بلکه به راحتی با کمک این سیستم هنگام مراجعه به بیمارستان طرف قرارداد بیمه، تنها با ارائه کدملی شخص، معرفی نامه در اختیار بیمارستان قرار می‌‌‌گیرد.سامانه درمان الکترونیک سدا مختص بیمه ایران است.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان و تعاون

درحال حاضر بیمه درمان تکمیلی انفرادی توسط بیمه سامان و بیمه تعاون ارائه می‌شود. هر فرد با داشتن یک بیمه‌گر پایه می‌تواند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرد. در بیمه سامان ۶ طرح و در بیمه تعاون، ۳ طرح برای بیمه درمان تکمیلی انفرادی ارائه می‌شود. حق بیمه‌ پرداختی نیز بسته به شرکت بیمه‌گر، طرح مورد نظر و همچنین سن بیمه‌شونده متفاوت است.

بیمه درمان انفرادی سامان

شرکت بیمه سامان از معدود شرکت‌هایی است که علاوه بر بیمه‌های درمان گروهی، طرح بیمه درمان انفرادی نیز ارائه می دهد. بیمه تکمیلی انفرادی سامان در طرح‌های مختلفی شامل طرح پایه، طرح اقتصادی، طرح منتخب، طرح ویژه، طرح جامع و طرح ممتاز ارائه شده است. طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی انفرادی سامان همه هزینه‌های درمانی شامل هزینه‌های بیمارستانی، اعمال جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را پوشش می‌دهد. با توجه به پوشش‌های کامل ارائه شده، بیمه درمان تکمیلی انفرادی بیمه سامان در حال حاضر بهترین بیمه تکمیلی انفرادی در سطح کشور است که بصورت انفرادی به هموطنان عزیز ارائه می‌شود.

 سقف تعهدات بیمه تکمیلی انفرادی سامان

سقف تعهدات طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی انفرادی سامان به صورتی است که پاسخگوی نیاز اکثریت متقاضیان باشد و هزینه این طرح‌ها نیز به نوعی است که همه قشرها می‌توانند این بیمه نامه را تهیه کنند. حق بیمه طرح پایه درمان تکمیلی انفرادی ویژه دارندگان بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان فقط ۱۰۰ هزار تومان سالیانه است. حق بیمه طرح ممتاز که قابل خریداری توسط عموم مردم است نیز در باز سنی ۱۶ تا ۵۰ سال معادل یک میلیون و پانصد و هشتاد هزار تومان است.

طرح ممتاز پوشش‌های تکمیلی امراض خاص (قابل ارائه به خریداران بیمه عمر و زندگی سامان در مدت جشنواره از آذر ماه ۱۳۹۷ به مدت ۳ ماه) انواع بیماری‌های صعب العلاج و شایع را به تفکیک گروه سنی بزرگسالان و کودکان تحت پوشش قرار می‌دهد. در این طرح بیش از ۳۰ بیماری تحت پوشش است:

– سرطان‌ها: سرطان، پیوند مغز استخوان
– بیماری‌های قلبی: سکته قبلی، حمله قلبی، جراحی آئورت، جراحی گرافت، بافت پیوندی، بای‌پس شریان کرونر، جراحی دریچه قلب، پیوند قلب
– پیوند کلیه و مراحل انتهایی بیماری‌های کلیوی
– بیماری‌های مغز و اعصاب: سکته مغزی، تومور خوش‌خیم مغزی، وضعیت پایدار نباتی، دیستروفی عضلانی، بیماری پارکینسون ایدیوپاتیک، بیماری آلزایمر، بیماری عصبی حرکتی، کما، ترومای شدیدِ سر (آسیب تروماتیک مغزی)، کاهش بینایی عمیق، فقدان کامل اندام‌ها، عدم توانایی تکلم، ناشنوایی، فلج اندام، آنسفالیت ویروسی حاد، مولتیپل اسکلروزیس، MS
– سایر بیماری‌ها: بیماری وخیم کبدی، بیماری مزمن ریوی، سوختگی‌های شدید، هپاتیت ویروسی برق‌آسا، پانکراتیت مزمن، آرتریت روماتوئید وخیم،
– پیوند (کبد، ریه، روده کوچک، پانکراس، بافت همبند)

بیمه تکمیلی انفرادی سامان

بیمه تکمیلی انفرادی سامان خدمات خود را در قالب ۶ طرح ارائه کرده‌است که پوشش‌ها و سقف تعهدات هرکدام در جدول های زیر بیان شده‌است. همچنین توضیحات مربوط به خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان بدون داشتن بیمه‌ پایه، دوره انتظار، فرانشیز، شرایط سنی، شرایط بیمه تکمیلی خانوادگی، روش‌های پرداخت حق‌بیمه‌ تکمیلی و فرآیند دریافت هزینه‌های پزشکی از بیمه سامان را می‌توانید در ادامه‌ جدول‌ها مطالعه کنید.

سن طرح نسیم سامان طرح مهر سامان طرح سروش سامان طرح شمیم سامان طرح وصال سامان طرح عقیق سامان
۰ تا ۱۵ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۳۴۸,۴۰۰ ۵۴۸,۶۰۰ ۷۶۹,۶۰۰ ۹۷۱,۱۰۰ ۱,۱۲۷,۱۰۰
۱۶ تا ۵۰ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۶۹۶,۸۰۰ ۱,۰۹۷,۲۰۰ ۱,۵۳۹,۲۰۰ ۱,۹۴۲,۲۰۰ ۲,۲۵۴,۲۰۰
۵۱ تا ۶۰ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۸۳۶,۱۶۰ ۱,۳۱۶,۶۴۰ ۱,۸۴۷,۰۴۰ ۲,۳۳۰,۶۴۰ ۲,۷۰۵,۰۴۰
۶۱ تا ۷۰سال ۱۹۵,۰۰۰ ۱,۰۴۵,۲۰۰ ۱,۶۴۵,۸۰۰ ۲,۳۰۸,۸۰۰ ۲,۹۱۳,۳۰۰ ۳,۳۸۱,۳۰۰

تخفیف بیمه تکمیلی سامان

متقاضیان خرید بیمه تکمیلی انفرادی یا خانوادگی سامان میتوانند از تخفیف های ویژه این بیمه استفاده کنند. به این صورت که با خرید نقدی بیمه تکمیلی سامان مشمول ۱۰ درصد تخفیف می شوید و یا در صورت داشتن بیمه عمر سامان، ۱۰ درصد تخفیف به بیمه نامه شما تعلق می گیرد. همچنین خانواده های سه نفره و سه نفر به بالا که متقاضی خرید بیمه تکمیلی سامان هستند، می توانند این بیمه را با ۱۵ درصد تخفیف خریداری کنند. البته سقف تخفیف های این بیمه ۲۵ درصد است. یعنی شما نمی توانید به صورت همزمان از تخفیف دارا بودن بیمه عمر و تخفیف خرید نقدی بهره مند شوید و یکی از این دو تخفیف به شما تعلق خواهد گرفت.

جدول حق بیمه در بیمه تکمیلی سامان با احتساب تخفیف خرید نقدی (۱۰ درصد) (قیمت ها به تومان)

سن طرح نسیم سامان طرح مهر سامان طرح سروش سامان طرح شمیم سامان طرح وصال سامان طرح عقیق سامان
۰ تا ۱۵ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۳۱۳,۵۶۰ ۴۹۳,۷۴۰ ۶۹۲,۶۴۰ ۸۷۳,۹۹۰ ۱,۰۱۴,۳۹۰
۱۶ تا ۵۰ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۶۲۷,۱۲۰ ۹۸۷,۴۸۰ ۱,۳۸۵,۲۸۰ ۱,۷۴۷,۹۸۰ ۲,۰۲۸,۷۸۰
۵۱ تا ۶۰ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۷۵۲,۵۴۴ ۱,۱۸۴,۹۷۶ ۱,۶۶۲,۳۳۶ ۲,۰۹۷,۵۷۶ ۲,۴۳۴,۵۳۶
۶۱ تا ۷۰سال ۱۹۵,۰۰۰ ۹۴۰,۶۸۰ ۱,۴۸۱,۲۲۰ ۲,۰۷۷,۹۲۰ ۲,۶۲۱,۹۷۰ ۳,۰۴۳,۱۷۰

 

جدول حق بیمه در بیمه تکمیلی سامان با احتساب تخفیف دارا بودن بیمه عمر سامان (۱۰ درصد) (قیمت ها به تومان)

سن طرح نسیم سامان طرح مهر سامان طرح سروش سامان طرح شمیم سامان طرح وصال سامان طرح عقیق سامان
۰ تا ۱۵ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۳۱۳,۵۶۰ ۴۹۳,۷۴۰ ۶۹۲,۶۴۰ ۸۷۳,۹۹۰ ۱,۰۱۴,۳۹۰
۱۶ تا ۵۰ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۶۲۷,۱۲۰ ۹۸۷,۴۸۰ ۱,۳۸۵,۲۸۰ ۱,۷۴۷,۹۸۰ ۲,۰۲۸,۷۸۰
۵۱ تا ۶۰ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۷۵۲,۵۴۴ ۱,۱۸۴,۹۷۶ ۱,۶۶۲,۳۳۶ ۲,۰۹۷,۵۷۶ ۲,۴۳۴,۵۳۶
۶۱ تا ۷۰سال ۱۹۵,۰۰۰ ۹۴۰,۶۸۰ ۱,۴۸۱,۲۲۰ ۲,۰۷۷,۹۲۰ ۲,۶۲۱,۹۷۰ ۳,۰۴۳,۱۷۰

 

جدول حق بیمه در بیمه تکمیلی سامان با احتساب تخفیف خانواده های سه نفر به بالا (۱۵ درصد) (قیمت ها به تومان)

سن طرح نسیم سامان طرح مهر سامان طرح سروش سامان طرح شمیم سامان طرح وصال سامان طرح عقیق سامان
۰ تا ۱۵ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۲۹۶,۱۴۰ ۴۶۶,۳۱۰ ۶۵۴,۱۶۰ ۸۲۵,۴۳۵ ۹۵۸,۰۳۵
۱۶ تا ۵۰ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۵۹۲,۲۸۰ ۹۳۲,۶۲۰ ۱,۳۰۸,۳۲۰ ۱,۶۵۰,۸۷۰ ۱,۹۱۶,۰۷۰
۵۱ تا ۶۰ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۷۱۰,۷۳۶ ۱,۱۱۹,۱۴۴ ۱,۵۶۹,۹۸۴ ۱,۹۸۱,۰۴۴ ۲,۲۹۹,۲۸۴
۶۱ تا ۷۰سال ۱۹۵,۰۰۰ ۸۸۸,۴۲۰ ۱,۳۹۸,۹۳۰ ۱,۹۶۲,۴۸۰ ۲,۴۷۶,۳۰۵ ۲,۸۷۴,۱۰۵

 

جدول حق بیمه در بیمه تکمیلی سامان با احتساب تخفیف خانواده های سه نفر به بالا به اضافه تخفیف خرید نقدی یا تخفیف بیمه عمر سامان (۲۵ درصد) (قیمت ها به تومان)

سن طرح نسیم سامان طرح مهر سامان طرح سروش سامان طرح شمیم سامان طرح وصال سامان طرح عقیق سامان
۰ تا ۱۵ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۲۶۱,۳۰۰ ۴۱۱,۴۵۰ ۵۷۷,۲۰۰ ۷۲۸,۳۲۵ ۸۴۵,۳۲۵
۱۶ تا ۵۰ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۵۲۲,۶۰۰ ۸۲۲,۹۰۰ ۱,۱۵۴,۴۰۰ ۱,۴۵۶,۶۵۰ ۱,۶۹۰,۶۵۰
۵۱ تا ۶۰ سال ۱۹۵,۰۰۰ ۶۲۷,۱۲۰ ۹۸۷,۴۸۰ ۱,۳۸۵,۲۸۰ ۱,۷۴۷,۹۸۰ ۲,۰۲۸,۷۸۰
۶۱ تا ۷۰سال ۱۹۵,۰۰۰ ۷۸۳,۹۰۰ ۱,۲۳۴,۳۵۰ ۱,۷۳۱,۶۰۰ ۲,۱۸۴,۹۷۵ ۲,۵۳۵,۹۷۵

 

برچسب ها:
پیام بگذارید