دوره انتظار بیمه تکمیلی دانا و هزینه فرانشیز

بیمه تکمیلی درمان

دوره انتظار بیمه تکمیلی شرکت های بیمه

شرکت های بیمه برای به تعادل رساندن و بازدهی بالای بیمه های تکمیلی، بیمه گروهی تکمیلی را ارائه می دهند. یک روش دیگر برای حفظ تعادل بیمه های تکمیلی و در نظر گرفتن حقوق بیمه شدگان، دوره انتظار بیمه تکمیلی است؛ به این معنا که بعضی از پوشش ها از چند ماه به بعد از خریداری، فعال می شوند. دوره های انتظار برای بیمه های تکمیلی بسته به سوابق بیماری، شرایط افراد و شرکت بیمه گر، متفاوت است. مثلا پوشش زایمان برای خانم ها از ۳ تا ۱۲ ماه بعد از خرید بیمه تکمیلی فعال می شود. مدت دقیق این دوره، به شرکت بیمه گر و به انفرادی یا گروهی بودن و نوع پوشش بیمه بستگی دارد. بیماری های خاص و انواع سرطان ها مشمول دوره انتظار می شوند.

فرانشیز بیمه تکمیلی دانا چقدر است؟

هزینه فرانشیز بیمه تکمیلی دانا به نوع قرارداد بیمه که بیمه گذار با شرکت بیمه دانا امضا کرده و شرایط مندرج در آن بستگی دارد. نکته قابل توجه این است که در قراردادهای بیمه تکمیلی گروهی که تعداد بیمه شدگان بالا است، یا فرانشیز ندارد یا درصد کمی (بین ۵ تا ۳۰ درصد) به فرانشیز تعلق می گیرد.

تعداد نفرات فرانشیز
تا ۵۰ نفر ۳۰ درصد
۱۰۰ نفر ۱۰ درصد

دوره انتظار بیمه تکمیلی دانا چقدر است؟

مدت زمان انتظار در بیمه تکمیلی دانا با توجه به شرایط بیمه نامه و قرارداد بیمه تکمیلی متفاوت است و بستگی به بیمه گذار دارد که با چه شرایطی بیمه تکمیلی را خریده باشد. مدت انتظار برای بیمه های تکمیلی دانا برای زایمان و بستری بستگی به تعداد نفرات قرارداد بیمه تکمیلی دارد.

دوره انتظار زایمان بستری
گروه های ۵۰ تا ۲۵۰ نفر ۹ ماه ۳ ماه
گروه های ۲۵۱ تا ۹۹۹ نفر ۶ ماه ۳ ماه
گروه های ۱۰۰۰ نفر و بالای ۱۰۰۰ نفر حذف حذف

نکته خیلی مهم: اگر بیمه درمان گروهی از بیمه دانا داشته باشید و بخواهید آن را دوباره با دانا تمدید کنید، اگر تمدید قراردادتان یک ماه قبل از پایان بیمه نامه سال قبل باشد، دوره انتظار نخواهید داشت.

 

 

برچسب ها:
پیام بگذارید