بنگاه نایت فرانک ؛ مرکز سنجش اعتبار املاک و مستغلات؛ Knight Frank

بنگاه نایت فرانک لندن

نایت فرانک چیست؟

بنگاه نایت فرانک (شرکت با مسئولیت محدود) یک آژانس املاک و مستغلات تجاری و مسکونی و مشاور در زمینۀ املاک تجاری است که در سال ۱۸۹۶ توسط جان نایت، هوارد فرانک و ویلیام روتلی در لندن تأسیس شد. این بنگاه یکی از بزرگ‌ترین مراکز مشاوره جهانی در زمینۀ املاک است. نایت فرانک در سال ۲۰۰۳ به عنوان یک مشارکت با مسئولیت محدود (LLP) در انگلستان به ثبت رسید. شبکه جهانی این سازمان شامل ۵۰۰ دفتر در ۶۰ قلمرو است و بیش از ۱۹،۰۰۰ کارمند سالانه بیش از ۸۱۷ میلیارد دلار (۴۹۸ میلیارد پوند) املاک و مستغلات تجاری، کشاورزی و مسکونی را اداره می‌‌‌کنند. نایت، فرانک و روتلی نام قبلی این شرکت است. سر هوارد جورج فرانک، بارونت اول، نماینده املاک و مستغلات انگلیس و رئیس شرکت‌‌‌های نایت، فرانک و روتلی لندن و والتون و لی ادینبورگ بود و از سال ۱۹۱۲ تا ۱۹۱۴ رئیس موسسه نمایندگان املاک نیز بود.

پیشینه فعالیت های مهم نایت فرانک

۱۸۹۷: اولین فروش املاک ثبت شده تجاری در ماه نوامبر این سال به دست آمد، هنگامی که نایت، فرانک و راتلی یک چرخه ماشینی و کارخانه را در Battersea به فروش ‌رساند.

۱۹۱۱: کاخ کریستال با ۲۱۰،۰۰۰ پوند به لرد پلیموت فروخته ‌شد.

۱۹۱۴: هوارد فرانک، شریک ارشد، شوالیه شد.

۱۹۱۵: سیسیل چاب، استون هنج را از طریق بنگاه نایت، فرانک و راتلی با ۶،۶۰۰ پوند به عنوان هدیه‌ای برای همسرش آلیس خریداری ‌‌‌کرد. آقا و خانم چاب سه سال بعد آن را به مردم هدیه دادند.

۱۹۲۱: شهر ریگیت توسط نایت، فرانک و راتلی با ۲۰۳٫۸۴۰ پوند به فروش ‌رسید و این اولین باری بود که این شرکت کل یک شهر را به معامله گذاشت.

۱۹۲۲: این شرکت فروش خانه وینستون چرچیل را به عهده گرفت و Chartwell را به وی فروخت.

۱۹۲۴: دوک وست مینستر خانه گروسنور را در پارک لین از طریق نایت، فرانک و روتلی به فروش رساند.

۱۹۲۷: این شرکت ارائه مشاوره به دفاتر فروش بی بی سی در سرتاسر جهان را آغاز کرد.

۱۹۳۷: بیشتر شهر Lytham St Annes در لنکشایر فروخته شد؛ از جمله زمین گلف مشهور.

۱۹۷۴: چشمه ابی در یورکشایر، با قدمت ۱۱۳۲ سال، با قیمت ۱ میلیون پوند فروخته شد.

۱۹۸۱: در نیویورک، داگلاس الیمن نایت فرانک شرکت هتل های بین قاره ای پان آمریکن جهان را به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار به شرکت گراند متروپولیتن فروخت.

۱۹۹۶: در ۱ ژانویه، «راتلی» به عنوان بخشی از برنامه گسترش سهم بازار بین المللی از نام نایت فرانک حذف شد.

۲۰۰۰: نایت فرانک دفتر نمایندگی دوک یورک را در چلسی لندن، به نمایندگی از وزارت دفاع فروخت.

۲۰۰۵: این شرکت برای مشاوره در مورد توسعه دهکده المپیک لندن برای بازی‌‌‌های ۲۰۱۲ منصوب شد.

۲۰۰۶: از تاریخ ۱ ژانویه، نایت فرانک همکاری جهانی املاک و مستغلات با شرکت پیشرو در خدمات املاک و مستغلات مستقر در نیویورک به نام نیومارک نایت فرانک برقرار کرد.

۲۰۱۲: در ماه فوریه، نیروگاه Battersea را به بازار جهانی دارایی ارائه داد.

۲۰۱۳: در تأسیس OnTheMarket مشارکت داشت.

دستاوردهای بنگاه نایت فرانک

فهرست قیمت جهانی خانه

این فهرست با استفاده از آماری رسمی دولت یا اطلاعات بانک مرکزی (در صورت امکان) تهیه می شود.

فهرست شاخص قیمت خانه (HPSI)

این فهرست اولین دیدگاه دربارۀ چگونگی بازار مسکن انگلستان را ارائه می‌‌‌دهد. بررسی ماهانه تغییرات خانوارها در سراسر کشور را نشان می‌‌‌دهد و شاخص اصلی تغییر قیمت خانه در آینده به شمار می رود.

فهرست خانه‌‌‌های کشور

فهرست کشوری نایت فرانک یک فهرست مبتنی بر ارزش‌گذاری است که به صورت سه ماهه از ارزش‌گذاری‌‌‌های تهیه شده توسط ارزیابان حرفه‌ای در هر دفتر خانه کشور نایت فرانک در انگلستان تهیه شده است. این شاخص بر اساس ارزیابی سبد جامع از املاک در کل مناطق بریتانیا بر اساس شواهد فروش واقعی است.

فهرست بخش مرکزی لندن

این فهرست که در سال ۱۹۷۶ برای اولین بار تهیه شد، بازار مسکونی مرکزی لندن را پوشش می‌‌‌دهد. این شاخص براساس یک روش ارزیابی ارزش مکرر است که ارزش سرمایه ملک مسکونی مرکزی لندن را ردیابی می‌‌‌کند.

گزارش ثروت

گزارش ثروت را نایت فرانک تولید و به طور سالانه منتشر می کند. گزارش ثروت روند تغییرات و ثروت جهانی املاک و مستغلات را بررسی می‌‌‌کند و بازارهای املاک و مستغلات برتر و فوق العاده را بررسی و معرفی می‌‌‌کند. گزارش ثروت بیشتر بر فعالیت های سرمایه گذاری دفاتر جهانی انفرادی و چندگانه متمرکز است. نایت فرانک آخرین گزارش ثروت خود را سال ۲۰۱۸، دربارۀ افزایش فعالیت املاک و مستغلات با استناد به دو گزارش WeWork و FINTRX منتشر کرد. در این گزارش آمده است که ۵۷٪ دفاتر آمریکای شمالی به املاک و مستغلات اختصاص یافته‌اند، در حالی که ۴۸٪ دفاتر اروپا در حال حاضر به بخش املاک و مستغلات اختصاص دارند.

ارزش گذاری املاک و مستغلات

بنگاه نایت فرانک املاک و مستغلات را بر اساس این معیارها ارزش‌گذاری می‌کند:

  • مالکیت
  • دسترسی
  • گزارش مالی
  • امور مالی بانک
  • جذب سرمایه
  • بیمه آتش سوزی

 

منابع:

knightfrank

wikipedia

 

 

برچسب ها:
پیام بگذارید