اینشورتک ها و کمک به تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی (کل تولید ناخالص داخلی) ارزش کل کالاها و خدمات نهایی تولید شده در اقتصاد است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی شاخص اصلی وضعیت اقتصاد است. به طور سالانه، ارزش افزوده صنعت بیمه به تولید ناخالص داخلی از ارزش بانک ها برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ فراتر رفته و بالاتر از بانک ها است. در سال ۲۰۱۷، ارزش افزوده صنعت بیمه به تولید ناخالص داخلی ۳٫۱ درصد در مقایسه با ۲٫۹ درصد برای صنعت بانکی بوده است.

سهم بخش بیمه از تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی)، ۲۰۱۴-۲۰۱۸ (میلیارد دلار)

 

  Insurance carriers and
related activities
Year Total GDP   GDP Percent of
total GDP
۲۰۱۴ $۱۷,۵۲۱٫۷ $۴۸۵٫۲ ۲٫۸%
۲۰۱۵ ۱۸,۲۱۹٫۳ ۵۴۲٫۲ ۳٫۰
۲۰۱۶ ۱۸,۷۰۷٫۲ ۵۵۷٫۵ ۳٫۰
۲۰۱۷ ۱۹,۴۸۵٫۴ ۵۴۰٫۸ ۲٫۸
۲۰۱۸ ۲۰,۴۹۴٫۱ ۵۶۴٫۵ ۲٫۸

منبع: وزارت بازرگانی ایالات متحده، دفتر تحلیل اقتصادی

رشد جهانی روند صعودی داشته و در بخش بیمه دلالت بر نتایج مطلوب دارد؛ حمایت گرایی برای ایجاد چالش

رشد جهانی در طول سال ۲۰۱۷ همچنان در بازارهای تحت هدایت ایالات متحده بهبود یافته است (> 2٪  رشد در سه چهارم پایانی سال گذشته شاهد این مدعا است). نرخ صعودی GDP در اروپا و آسیا (به ویژه چین) غافلگیرکننده بوده و رشد در کشورهای صادرکننده کالا (برزیل و روسیه) اتفاق افتاده است. سطح بیکاری نیز به طور قابل توجهی کاهش یافته است، به ویژه در منطقه یورو (۹٫۱٪ در سال ۲۰۱۷ در برابر ۱۰٫۰٪ در سال ۲۰۱۶ – کمترین مقدار در بازه ۱۰ ساله) و ایالات متحده (۴٫۴٪ در سال ۲۰۱۷ در برابر ۴٫۹٪ در سال ۲۰۱۶ – کمترین مقدار در ۱۷ سال).

  •  رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده ناشی از رشد شدید در هزینه های مصرف کننده، سرمایه گذاری های بالاتر و افزایش هزینه های دولت از جمله فعالیت های بازسازی پس از طوفان بوده است.
  •  رشد در آسیا از سوی چین هدایت شد، چرا که رشد سالانه تولید ناخالص داخلی سال این کشور در سال ۲۰۱۷ بیش از پیش بینی ها بود. این رشد به دلیل صادرات نیرومند، مصرف داخلی و تقاضای خدمات اتفاق افتاد. این در حالی بود که ژاپن نیز نسبت به انتظارات ناشی از بهبود صادرات، عملکرد خوبی داشت.
  •  رشد اروپا با ثبت بهترین نرخ رشد خود در طی یک دهه، پیش بینی می شود که متاثر از احیای رشد در آلمان و اقتصادهای اروپای مرکزی و شرقی (CEE) است.

آنچه در پیش رو است:

بهبود فعالیت اقتصادی تقاضای بیمه غیرعمر را افزایش می دهد. درآمد و هزینه را بهبود می بخشد و باعث افزایش تمایل به سرمایه گذاری می شود.

  • تقاضا برای طرح های حمایتی و پس انداز بیشتر می شود که به نوبه خود باعث افزایش فروش بیمه عمر می شود.
  • بازارها ممکن است اقدامات متقابل احتمالاً تأثیر بر رشد جهانی را اعلام کنند.
  • یک جنگ تجاری بالقوه ممکن است رشد تولید ناخالص داخلی بازارهای آسیب دیده، از جمله ایالات متحده را تا حداکثر کاهش دهد

۲٪ در طول ۲۰۱۸-۲۰٫ این ممکن است روی خطوط بیمه تجاری تأثیر منفی بگذارد.

ضعف پایدار در بیشتر بازارهای توسعه یافته، سطح نفوذ بیمه جهانی را پایین آورده است

کاهش بلندمدت نفوذ بیمه، علیرغم یک فشار ناچیز در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با سال ۲۰۱۵ همچنان ادامه داشته است. شش  مارکت از میان هفت مارکت برتر، به دلیل ضعف رشد اقتصادی و کاهش بهره ای که نتیجه این روند بوده، رو به زوال گذاشته اند. انحطاط شدید بازار در انگلیس به دلیل ضعف پایدار قیمت گذاری در رشته های بیمه وسایل موتوری و بیمه دارایی و حرکت به سمت مشاغل مبتنی بر هزینه بوده است. با این حال، بعضی از مارکت ها (به ویژه ایتالیا و تایوان) بهبود و پیشرفت قابل توجهی داشته اند که این روند به ترتیب به دلیل کاهش نقش دولت و نرخ سپرده بانکی پایین اتفاق افتاده است.

نمای سال ۲۰۱۷: رشد ۳٪ در بیمه های زندگی و غیر زندگی در سال ۲۰۱۷ همراه با یک رشد واقعی در اقتصادی جهانی اتفاق افتاده است.

 

بیمه های زندگی: بازارهای نوظهور همچنان تحت نفوذ چین هستند

بیمه های غیر زندگی: ایالات متحده همچنان بازار غالب است و تغییر عمده ای در شاخص جهانی رخ نداده است

 

 

چهره های کلیدی صنعت در یک نگاه

منابع:

.iii.org

ey.com

vanhooffoptiek.nl

bztermpaperrghy.orzepowice.info

leuvenkravmaga.be

 

برچسب ها:
پیام بگذارید