بهترین بیمه شخص ثالث را چطور انتخاب کنیم؟

بهترین بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه شخص ثالث بر اساس تعداد بیمه نامه های صادر شده

یکی از معیارهای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث ، پیدا کردن محبوب ترین شرکت بیمه در زمینه شخص ثالث است. بیمه ایران یکی از شرکت های بیمه دولتی است و قاعدتاً به واسطه پشتوانه قوی مالی، تعداد فروش بیشتری دارد. البته دقت داشته باشید که تعداد فروش بیمه نامه بیشتر لزوما به معنای توانگری مالی بیشتر نیست. چه بسا شرکت های خصوصی بیمه مثل بیمه آسیا، بیمه دانا، بیمه البرز، بیمه پارسیان از لحاظ توانگری مالی در سطحی بهتر نسبت به بیمه ایران هستند، اما فروش آن ها به اندازه بیمه ایران نیست. در جدولی که در ادامه می آید، می توانید نسبت توانگری شرکت های بیمه را از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ مشاهده کنید:

 

بهترین بیمه شخص ثالث بر اساس توانگری مالی 97

ارزان ترین بیمه شخص ثالث چند است؟

قیمت بیمه شخص ثالث بر اساس پوشش های مالی آن تعیین می شود. اگر می خواهید ارزان ترین بیمه شخص ثالث را بخرید، باید کمترین پوشش را انتخاب کنید (۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان). راه دیگری هم وجود دارد و آن خرید بیمه کوتاه مدت سه ماهه، شش ماهه یا نه ماهه است. در ضمن، معیارهای دیگری هم وجود دارد که روی قیمت بیمه شخص ثالث می شود: سال ساخت ماشین، قیمت ماشین، کاربری ماشین و تخفیف عدم خسارت  و انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث .

بهترین بیمه شخص ثالث قسطی

با افزایش تورم و گران شدن قیمت بیمه نامه ها، بسیاری از متقاضیان به فکر خرید قسطی بیمه شخص ثالث می افتند. برای خرید بیمه شخص ثالث باید درصدی از حق بیمه را (معمولاً  ۵۰ درصد) به صورت نقدی پرداخت کنید و مابقی هزینه را در ۱ تا ۳ چک بپردازید. تایمی که فرصت دارید چک های شخص ثالث ماشین را پاس کنید، یک بازه ۳ تا ۶ ماهه است. البته این تعداد و این مقدار درصد پرداخت نسبت به شرکت بیمه ای که انتخاب کرده اید، متغیر است.

 

مقاله مرتبط:

هزینه بیمه شخص ثالث در سال ۹۸

قیمت بیمه شخص ثالث در سال ۹۸ + جدول جزئیات بیشتر

 

برچسب ها:
پیام بگذارید