صدور بیمه اعتبار تجاری تابع چه متغیر هایی است؟

بیمه اعتبار تجاری

تعریف بیمه اعتبار تجاری Trade Credit Insurance

بیمه اعتبار تجاری ، تولیدکنندگان، معامله گران و ارائه دهندگان خدمات را در مقابل زیان مالی در جریان معاملات (به دلیل ورشکستگی یا عدم توانایی پرداخت پول به هر دلیل) بیمه می کند. این بیمه‌نامه در حقیقت یک محصول مدیریت ریسک اعتباری برای کسب و کار است که در برخی موارد به نام «بیمه اعتباری کسب‌وکار» نیز شناخته می شود.

«خط مشی (policy) بیمه های اعتبار تجاری، درصدی از بدهی های بزرگ را پرداخت می کند. این مقدار معمولا بین ۷۵ تا ۹۵ درصد از مبلغ صورتحساب متغیر است، اما بسته به نوع پوششی که خریداری شده، ممکن است بالاتر یا پایین تر باشد. اگر بیمه نامه اعتبار تجاری نباشد، بسیاری از معاملات تجاری باید به صورت پیش پرداخت – pre-paid یا به صورت نقدی انجام شود یا اصلا امکان انجام معامله وجود ندارد. بیمه نامه اعتبار تجاری ابزاری ضروری برای مدیریت اعتبار است و برای کنترل خطرات و ریسک های موجود، بهبود رفتار پرداخت، کسب اطلاعات هویتی و مشخصات خریدار و نظارت بر اجرا استفاده می شود» (انجمن بین المللی بیمه های اعتبار تجاری و اوراق قرضه).

صدور بیمه اعتبار تجاری تابع چه متغیر هایی است؟

در صدور بیمه نامه های اعتبار تجاری این عوامل باعث تغییر در شرایط قرارداد می شود:

  • نوع تجارت و کسب وکاری که بیمه‌گذار در آن فعالیت دارد
  • سیاست زمانی واگذاری اعتبار
  • پراکندگی ریسک اعتبار
  • پیشینه و تجربه‌های قبلی بیمه‌گذار در ارتباط با خسارت اعتباری
  • چشم‌انداز عمومی کیفیت حساب‌های دریافتی بیمه‌گذار و سیستم کنترل اعتبارات وی

مفهوم ضمانت (Surety) به نقل از انجمن بین المللی بیمه اعتبار تجاری و اوراق قرضه

اوراق قرضه و تضامن، نوعی گارانتی برای اجرای قرارداد یا تعهد تا حد مجاز است. این اسناد ضمانت، از ذینفعان در برابر اقدامات یا رویدادهایی که باعث تضعیف تعهدات اساسی «اصول» می شوند، محافظت می کنند. تعهدات اساسی می تواند مورد بحث قرار گیرند یا می توانند شخصیت حقوقی داشته باشند.

اوراق قرضه و تضامن عملکرد انواع تعهدات را گارانتی می کند؛ از قراردادهای ساخت و ساز یا قراردادهای خدماتی گرفته، تا صدور مجوز را برای شرکت های تجاری تضمین می کند. تقریبا هر نوع قرارداد فروش، خدمات یا انطباق، می تواند با اوراق قرضه، گارانتی و ضمانت شود (انجمن بین المللی بیمه های اعتبار تجاری و اوراق قرضه).

اوراق قرضه چگونه از طرفین معامله حمایت می کند؟

اوراق قرضه امنیت را برای طرف بدهکار فراهم می کند تا در برابر پیش فرض و یا عدم پرداخت بدهی اصلی تا حد مجاز حمایت شود. دراین شرایط، طرف طلبکار معامله نیز در امنیت خاطر قرار خواهد گرفت. برای مثال، اگر یک پیمانکار موفق نشود قرارداد را مطابق با شرایط و مشخصات آن به اتمام رساند، یا یک شرکت موفق نشود مالیات یا عوارض گمرکی خود را به دولت یا اداره مربوطه پرداخت کند، تحت پوشش حمایتی اوراق قرضه قرار گیرد. اوراق قرضه و تضامن نقش مهمی در تجارت داخلی و بین المللی ایفا می کنند و به ویژه از مالیات دهندگان علیه از دست دادن وجوه عمومی محافظت می کنند (انجمن بین المللی بیمه اعتبار تجاری و اوراق قرضه).

مقاله مرتبط:

انواع بیمه اعتباری ؛ پوشش ها و کارکرد ها

 

انواع بیمه اعتباری ؛ پوشش ها و کارکرد ها

 

برچسب ها:
پیام بگذارید