بیمه تکمیلی جانبازان

بیمه تکمیلی جانبازان

به تازگی در بلاگ نویان مطلبی درباره  بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران مطرح کردیم و به بررسی مشکلات و کمبودهای این عزیزان در حوزه بیمه و بیمه تکمیلی پرداختیم. در این قسمت، قصد داریم، سقف تعهدات و شرایط و پوشش های بیمه تکمیلی جانبازان را برای افرادی که سرپرست خانوار آنها در حال حاضر شاغل در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران است، را برای شما عنوان کنیم. افرادی از این مزایا می‌توانند استفاده کنند که  توسط مدیریت توسعه سازمان و نیروی انسانی به عنوان ایثارگر یا جانباز، آزاده، و یا خانواده شهدا معرفی شوند. بنابراین در حکم کارگزینی این افراد؛ عنوان ایثارگر آورده شده است. در غیر این‌صورت این افراد، مشمول تعهدات و پوششش‌های بیمه تکمیلی نخواهند شد و باید از طرح‌های بیمه ای دیگر استفاده کنند. طرح‌هایی دیگری ارائه شده است که تحت عنوان طرح ویژه کارمندان معرفی شده‌است. اجرای طرح بیمه تکمیلی جانبازان شاغل ، خانواده شهدا و افراد تحت تکفل آنان و  آزاده های شاغل در دستگاه مربوطه ، بر عهده دستگاه‌های اجرایی دولتی است. طرحی که برای این بیمه تکمیلی در نظر گرفته شده است، به نام طرح طلایی معرفی شده است.

 

افراد واجد شرایط ثبت نام بیمه درمان تکمیلی جانبازان و ایثارگران (طرح طلایی)

۱- جانبازان تعیین درصد شده شاغل در دانشگاه؛ با هر درصدی به همراه خانواده تحت تکفل که شامل والدین، همسر و فرزندان آن‌ها می‌شود.
۲- آزادگان شاغل در دانشگاه؛ به همراه خانواده تحت تکفل که شامل والدین، همسر و فرزندان آن‌ها می‌شود.
۳- والدین، همسر و فرزندان شهدا، اگر در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران مشغول به کار باشند.
نکته: فرزندان ذکور تحت تکفل کارکنان ایثارگر تا سن ۲۵ سالگی از خدمات درمانی این بیمه تکمیلی، و اگر به تحصیل تمام وقت در دانشگاه یا موسسات عالی مشغول هستند، با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل می‌توانند تا سن ۳۰ سالگی از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند.
نکته: فرزندان اناث شهدای شاغل در دانشگاه، اگر مایل به استفاده از خدمات بیمه و بیمه کردن خانواده خود یعنی پدر، مادر، فرزند و همسر خود هستند، باید هزینه بیمه مکمل در نظر گرفته شده برای هر فرد را پرداخت کنند و مرکز مورد در این مورد هیچ تعهدی ندارد. مبلغ در نظر گرفته شده برای بیمه تکمیلی هر فرد ۲۰۵,۰۰۰ ریال است.
نکته: افرادی که با عنوان رزمنده، بسیج ،برادر و خواهر شهید، در مرکز مورد نظر مشغول به کار هستند؛ شامل طرح ایثارگران نیستند و امکان استفاده از طرح عادی را دارند.

نکته: خواهر، برادر و دختران عقد و یا ازدواج کرده، یا افراد تحت تکفلی که مراحل قانونی تکفل را طی نکرده‌اند، و
افرادی‌که شرایط ذکر شده در بالا را نداشته باشند « شامل بیمه نمی‌شوند و طبق مقررات بیمه مرکزی در صورت ثبت نام حق بیمه آنها عودت داده نمیشود، و در صورت دریافت هر گونه هزینه درمانی ، هزینه آنها باز پس گرفته
خواهد شد.»

نکته: حق بیمه طلایی ویژه ایثارگران ماهیانه مبلغ ۵۰۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است، که پرداخت آن به عهده حسابداری محل خدمت است.

 

 

 

برچسب ها:
پیام بگذارید