بیمه مسافرتی مولتیپل (Multiple) و بیمه مسافرتی کشورهای حوزه شنگن

  • صفحه اصلی
  • بیمه
  • بیمه مسافرتی مولتیپل (Multiple) و بیمه مسافرتی کشورهای حوزه شنگن
بیمه مسافرتی مولتیپل

در زمینه بیمه مسافرتی نکات و مطالب و سوالات زیادی وجود دارد؛ یکی از سوالاتی که در این بخش جواب داده خواهد شد، شرایط تهیه ویزای شنگن و بیمه مسافرتی مولتیپل است. لازم به ذکر است که به تازگی، شرکت‌های بیمه تنوع بسیاری داده‌اند، به عنوان مثال شرکت بیمه سامان، در گروه بیمه مسافرتی خود، بیمه‌های سفر تفریحی، سفر تجاری، سفر دانشجویی، سفر ورزشی، سفرهای بلندمدت، سفر زیارتی را ارائه می‌دهد. همین موضوع انتخاب متقاضیان بیمه مسافرتی را بسیار آسان‌تر کرده است. همین‌طور تهیه ویزا نسبت به کشورهایی که شما به ان مسافرت خواهید کرد، به این ترتیب که کشورهای خاورمیانه، کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای منطقه شنگن و اروپا ویزا و بیمه های مسافرتی مخصوص به خود را دارند. در حقیقت بسته به کشورهایی که شما به آن مسافرت خواهید کرد، سقف تعهدات و پوشش ها فرق خواهد کرد.

در مورد ویزا (روادید) شنگن باید خدمت شما بگویم که این روادید فقط زمانی صادر خواهد شد که وجود بیمه مسافرتی کامل اثبات شود. اما به عنوان مثال تهیه بیمه مسافرتی برای کشوری مانند آلمان که در حوزه شنگن است؛ بیمه مسافرتی شرایط زیر را باید داشته باشد:

اول؛ بیمه مسافرتی چه به صورت فردی باشد و چه به صورت گروهی؛ باید از طرف متقاضی در کشور محل سکونت، توسط میزبان در کشور مقصد تهیه گردد.

دوم؛ این بیمه، باید پوشش هزینه بازگشت برای بیماری و یا فوت، هزینه های درمان در مواقع اضطراری و یا بستری اضطراری در بیمارستان در حین اقامت در کشورهای عضو شنگن را داشته باشد.

حداقل پوشش هزینه حین خسارت باید ۳۰٫۰۰۰ یورو باشد و امکان دریافت مطالبات از طریق این بیمه ممکن باشد، به طور مثال وجود یک دفتر بیمه در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا الزامی است.

به‌عنوان مثال، تمامی بیمه‎ها از آلمان تحت شرایط زیر قابل قبول هستند:

سهم پرداخت بیمه شده (فرانشیز) حداکثر ۱۵۰ یورو است.

معتبر در تمامی کشورهای عضو و برای کل مدت پیش بینی شده برای اقامت یا مسافرت متقاضی

برای درخواست ویزای یکبار ورود؛ باید متناسب با زمان اقامت، خود را بیمه کنید. اقامت از زمان رسیدن شما به کشور مورد نظر یا در این‌جا آلمان آغاز می‌شود.

برای درخواست ویزای چند بار ورود، یک ساله و یا چند ساله داشتن بیمه مسافرتی معتبر برای سفر اول کفایت می کند.

برای هر بار اقامت بعدی در محدوده شنگن باید متقاضی خود را بیمه کند. بیمه نامه را در زمان ورود به آلمان همراه داشته و به بازرسان مرزی نشان دهد.

برای سفرهایی که به منظور شرکت در مراسم ورزشی در آلمان است، را باید بیمه گذار خود، اعلام کنید تا شما در قبال آسیب دیدگی‌های ورزشی نیز بیمه باشید.

مواردی که تحت پوشش بیمه مسافرتی نیستند:

هزینه‌هایی که ممکن در خارج از کشور اتفاق بیافتد، و بیشتر اوقات تحت پوشش بیمه نامه مسافرتی قرار نمی‌گیرند؛ عبارتند از:

بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، آتشفشان و رانش زمین

جنگ، شورش، اغتشاش عمومی، اقدامات تروریستی و همین‌طور فعل و انفعالات هسته‌ای

انجام ورزش‌های حرفه‌ای و یا ورزش‌هایی که به صورت کلی خطرناک محسوب می‌شوند؛ مانند اسکی، پرش با چتر، صخره نوردی و …

استفاده از وسایل حمل و نقلی که به عنوان وسیله عمومی حمل و نقل شناخته نشده‌اند.

هزینه‌های مرتبط با بیماری‌هایی که بیمه شده قبل از سفر خود، به آن دچار بوده است.

هزینه‌های اقداماتی مانند: واکسیناسیون

بیماری‌ها و یا عوارضی که به علت مصرف ارادی الکل، دارو و یا مواد مخدر در خارج از کشور به وجود آیند.

کلیه بیماری‌هایی که در جهان شیوع پیدا کرده اند

اقدامات توانبخشی، پروتز‌ها، وسائل توانبخشی مثل عینک و عصا

بیمه مسافرتی مولتیپل

در بیمه مسافرتی مولتیپل بیمه گذار می تواند از یک بیمه نامه ای که به صورت Multiple صادر می شود تا پایان مدت پوشش چندین بار استفاده کند. به عنوان مثال در یک بیمه مسافرتی مولتیپل که به مدت یک سال صادر شده است، بیمه شده می تواند از تاریخ اولین خروج از کشور به مدت یکسال از بیمه نامه مسافرتی استفاده نماید. بیمه مسافرتی مولتیپل برای افرادی که مجبور هستند بسیار سفر کنند؛ مناسب است.

 

 

 

 

برچسب ها:
پیام بگذارید