پرداخت اقساط بیمه عمر

اقساط بیمه عمر

بعد از برقراری بیمه‌ عمر، استفاده از خدمات آن توقع به جای ذینفعان است، یکی از مزایای بیمه عمر، بهره‌مندی از وام آن است. اما چگونگی پرداخت اقساط بیمه عمر نیز از اهمیت بالایی برخورداراست. بیمه‌گران مختلف امکانات متفاوتی را برای بیمه‌گران خود، جهت پرداخت اقساط بیمه عمر ایجاد کرده‌اند. در این قسمت نحوه پرداخت اقساط بیمه عمر چندین بیمه‌گر مختلف را، خدمت شما عنوان خواهیم کرد.

بیمه پارسیان

سیستم اطلاع رسانی بیمه‌گران غالبا به صورتی است که، شناسه قبض و شناسه پرداخت قبل از موعد پرداخت از طریق پیامک برای بیمه‌گذاران فرستاده می‌شود. با استفاده از اطلاعات ارسالی، می‌توان پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر را از طریق دستگاه‌های ATM و POS انجام داد. برای پرداخت از طریق ATM  کافی‌است، به عابر بانک‌های بانک پارسیان مراجعه کنید و برای استفاده از خدمات دستگاه  POS  می‌توانید از طریق تمام بانک‌ها پرداخت حق بیمه عمر را انجام دهید.

اما برای پرداخت اینترنتی اقساط، لازم است؛ ابتدا به آدرس رسمی سایت بیمه پارسیان که برای پرداخت اقساط بیمه عمر ایجاد شده است رجوع کنید. در صفحه اول این سایت با وارد کردن شماره بیمه‌نامه، می‌توانید وارد صفحه اصلی شوید و طبق مسیر مشخص شده داخل سایت، نسبت به پرداخت اقساط اقدام فرمایید. در صفحه اصلی سایت مذکور، فایل راهنما برای شما وجود دارد که در صورت وجود هر سوالی، می‌توانید به آن فایل رجوع کنید تا پاسخ سوال خود را پیدا کنید.

در ضمن می‌توانید به پورتال خدمات الکترونیک بیمه پارسیان مراجعه کرده و با وارد کردن کد مشتری از خدمات پرداخت الکترونیکی اقساط استفاده کنید.

بیمه سامان

پرداخت حق‌بیمه عمر سامان از طریق بانک ملت: می‌توان به یکی از شعب بانک ملت مراجعه کرد و حضوری حق بیمه عمر  را پرداخت کرد. همچنین با مراجعه به خودپرداز آن می‌توان این حق‌بیمه را پرداخت کرد. پس از مراجعه به عابر بانک ملت با انتخاب گزینه پرداخت قبوض می‌توان با ارائه شناسه قبض و شناسه پرداخت، عملیات پرداخت را کامل کرد.

پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از کد اعلامیه بدهکار و کد بیمه‌گذار: در این روش می‌توانید با استفاده از کد‌ اعلامیه بدهکار و کد بیمه‌گذار حق‌بیمه عمر خود را پرداخت کنید. کد اعلامیه بدهکار یک کد ۸ رقمی‌ست که روی دفترچه اقساط بیمه عمر نوشته‌ شده است. علاوه بر این، بیشتر اوقات، ۲ هفته قبل از موعد قسط، پیامکی برای بیمه‌گذار ارسال می‌شود که حاوی همین کد است. کد بیمه‌گذار نیز یک عدد ۶ رقمی است که بر روی بیمه‌نامه شما، دفترچه اقساط همچنین در سامانه بیمه عمر سامان موجود است. برای پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان باید شماره کارت عابر بانک همین‌طور رمز دوم، cvv2 و تاریخ انقضای کارت خود را بدانید تا بتوانید کامل، عملیات پرداخت را انجام دهید.

پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از کد ملی و کد بیمه‌گذار: با استفاده از کد ملی و کد بیمه‌گذار نیز می‌توان از طریق سامانه آنلاین اقدام به پرداخت اینترنتی حق بیمه و اقساط بیمه عمر سامان کرد. برای استفاده از این روش پرداخت نیز مانند پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از کد اعلامیه بدهکار و کد بیمه‌گذار باید اطلاعات کارت بانکی خود را به‌طور کامل وارد کنید.

این ۲ روش پرداخت، برای کسانی است که بیمه‌نامه آن‌ها قبل از تاریخ اول خرداد ۱۳۹۶ صادر شده است.

پرداخت اینترنتی بیمه عمر سامان با استفاده از شماره بیمه: کسانی که بیمه‌نامه عمر آن‌ها پس از تاریخ اول خرداد سال ۹۶ صادر شده است نمی‌توانند با استفاده از ۲ روش بالا، اقساط خود را پرداخت کنند. این افراد دارای یک شماره بیمه‌ای هستند که یک شماره ۵-۶ رقمی است. آن‌ها باید با استفاده از شماره بیمه، اقدام به پرداخت اینترنتی بیمه عمر کنند. به همین علت؛ کسانی که بیمه‌نامه آن‌ها قبل از تاریخ مذکور صادر شده، نمی‌توانند به این روش حق بیمه خود را پرداخت کنند. پس از انجام عملیات پرداخت، برای هر قسط بیمه پرداخت شده، یک پیامک تائید به تلفن همراه بیمه‌شده ارسال می‌شود.

بیمه پاسارگاد

پرداخت حق بیمه (قسط) از طریق موبایل بانک: در نرم افزار موبایل بانک خود، گزینه پرداخت قبوض را بزنید. شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کنید و اطلاعات مربوط به آن را چک کنید که مطمئن شوید دقیقا مربوط به بیمه نامه شما است. در نهایت دکمه تایید را بزنید و فرآیند پرداخت را تا پایان ادامه دهید.

پرداخت قسط بیمه عمر از طریق تلفنبانک: با استفاده از شماره تلفن ۸۲۸۹۱۱۱۱-۰۲۱، شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کنید. با وارد کردن شماره کارت بانکی و باقی گزینه‌های درخواستی عملیات پرداخت انجام می‌شود.

مراجعه به آدرس اینترنتی بانک جهت پرداخت اقساط بیمه عمر و وارد نمودن اطلاعات: در زمان ورود به صفحه پرداخت قبوض از منوی سمت راست “پرداخت قبض” را انتخاب کرده و مانند تصویر زیر اطلاعات در خواستی را وارد نمائید و بر روی ادامه کلیک کنید. سایت بانک پاسارگاد

استفاده از سیستم پرداخت الکترونیکی بانک: وارد سیستم پرداخت الکترونیکی بانک پاسارگاد شده و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت، ارسال شده در پیامک، نسبت به پرداخت اینترنتی اقساط خود اقدام فرمایید.

بیمه ایران

با مراجعه به سرویس پرداخت حق بیمه یا اقساط بیمه ایران امکان پرداخت آنلاین اقساط بیمه عمر خود را دارید. در صفحه اصلی بعد از وارد کردن شناسه قسط و نشانی پست الکترونیکی، می‌توانید مراحل پرداخت را طی کرده و در پایان با پیامک تایید پرداخت قسط، از مبلغ واریزی خود مطوئن شوید.

همین‌طور، با مراجعه به سامانه پرداخت اینترنتی اقساط بیمه ایران و وارد کردن شناسه پرداخت، می‌توانید، نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام فرمایید.

بیمه آسیا

ابتدا به سایت بیمه آسیا مراجعه و سپس به قسمت پرداخت الکترونیکی رجوع کنید. با کلیک بر روی گزینه پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا، وارد صفحه‌ای خواهید شد که از شما کد رهگیری می‌خواهد. توجه داشته باشید، این کد ۱۷رقمی، با ۰۹ شروع می‌شود. با وارد کردن کد رهگیری و سپس کد امنیتی داده‌شده وارد حساب بیمه‌ای خود شده و می‌توانید اطلاعات فردی و سررسید اقساط پرداختی خود را ببینید، در نهایت با انتخاب تاریخ سررسید مورد نظر، وارد درگاه پرداخت می‌شوید. با استفاده از درگاه پرداخت تعریف شده و وارد کردن اطلاعات کارت و حساب بانکی، مبلغ قسط خود را پرداخت کرده و شماره پیگیری دریافت خواهید کرد.

 

 

 

 

مطالب مرتبط با آن‌چه شما جستجو کرده‌اید:

 

 

برچسب ها:
پیام بگذارید