بیمه تکمیلی رانندگان و تاکسیرانان

بیمه تکمیلی رانندگان

سوالات بسیاری در خصوص بیمه تکمیلی رانندگان وجود دارد؛ به همین علت، مطب امروز را به این موضوع اختصاص دادیم.

بیمه تکمیلی رانندگان کامیون

در ابتدا باید بگوییم که طبق آماری که در اواسط سال ۹۷ منتشر شد، افراد مشمول بیمه تکمیلی رانندگان کامیون ۹۰۰ هزار نفر به عنوان سرپرست و خانواده‌های آنان هستند، که افراد متقاضی با مراجعه به مراکز صدور کارت هوشمند در استان محل زندگی خود، برای ثبت نام خود و همسر، جهت بهره‌مندی از خدمات بیمه تکمیلی درمان و عمر و حوادث اقدام کردند.

قرارداد بیمه تکمیلی رانندگان کامیون، بین شرکت آتیه‌سازان حافظ (که وابسته به بیمه سلامت ایران است) و کانون انجمن‌‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌‌های حمل ونقل داخلی کالای کشور بسته شده است.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی ، بیمه عمر و حوادث رانندگان کامیون

بیمه تکمیلی رانندگان کامیون، پوششی تا سقف ۷ میلیون تومان، دارد. در بخش تعهدات تخصصی، ( شامل جراحی قلب) تا سقف ۱۴ میلیون تومان، در بخش هزینه‌‌های سرپایی نوع اول (مانند سونوگرافی و انواع اسکن‌ها) تا سقف ۵۰۰ هزار تومان، در بخش هزینه‌‌های پاراکلینیکی سطح ۲ (مانند اسپیرومتری و جراحی مجاز سرپایی) تا سقف ۳۰۰ هزار تومان از سوی بیمه آتیه سازان حافظ، تعهد پوشش، در نظر گرفته شده‌است.

در حوزه بیمه قرارداد بیمه عمر و حوادث گروهی نیز، ۴۸۰ هزار نفر از رانندگان، قراردادی بین شرکت بیمه زندگی خاورمیانه و شرکت کانون انجمن‌‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌‌های حمل ونقل داخلی کالای کشور منعقد شد. بیمه‌شدگان، از سرمایه بیمه‌‌‌ای به مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای فوت و ۵ میلیون تومان برای حوادث شغلی بهره‌مند می‌شوند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بیمه تکمیلی رانندگان کامیون، شماره شبای حساب بانکی راننده و مشخصات شناسنامه‌‌‌ای همسر (کارت ملی و شناسنامه) است.

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی

از ابتدای اسفند ماه سال ۹۷، ثبت‌نام بیمه تکمیلی رانندگان حمل و نقل عمومی (تاکسیرانان) شروع شد. قرارداد بین شرکت سرویس بیمه شهر، با شرکت بیمه دانا منعقد شده است و متقاضیان برای بهره‌بردن از کلیه خدمات بیمه‌ای، مانند بیمه شخص ثالث، بیمه تکمیلی درمان، بیمه آتش‌سوزی و تمام بمیه‌نماه‌های مورد نیاز به شعب منتخب بیمه دانا می‌توانند، مراجعه کرده و مراحل تشکیل پرونده را با در دست داشتن مدارک لازم، طی کنند. این طرح بدون سود و ضامن و تا سقف ۳ میلیون تومان در نظر گرفته شده‌است.

در آغاز این طرح، حدود ۳۰۰۰ نفر از رانندگان حمل و نقل عمومی تشکیل پرونده داده‌اند. با توجه به مزایایی این طرح، که شامل سود و کارمزد صفر درصد و پرداخت اقساط ۱۲ ماهه است، توقع داریم با استقبال بیشتری از سوی رانندگان حمل و نقل عمومی مواجه شویم. مزیت دیگر این طرح که مسئولین قول انجام آن‌را داده‌اند، این است که، اگر رانندگان نسبت به پرداخت اقساط، خوش حساب باشند، هنگام تمدید قرارداد، بدون مراجعه مجدد بیمه‌نامه، صادر شده و رایگان به محل سکونت ارسال می‌شود. رانندگان می‌توانند، با مراجعه به سایت www.Irtusan.ir ثبت نامشان را در حوزه بیمه تکمیلی درمان انجام دهند و همچنین تا پایان فروردین ماه سال جاری (۱۳۹۸) فرصت دارند؛ تا نسبت به تکمیل اطلاعات خود و خانواده اقدام کنند، که پس از جمع آوری اطلاعات نسبت به صدور بیمه‌نامه درمان تکمیلی درمان اقدام شود.

شرح خدمات بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی

تاکسیرانان  می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی درمان به شرح زیر استفاده کنند:

  • مراحل پرداخت هزینه خدمات بیمارستانی

۱- اخذ گواهی‌نامه یا معرفی‌نامه، از بیمارستان یا مرکز درمانی طرف قرارداد با درج نوع عمل جراحی و خدمات بستری .

۲-  گواهی‌نامه یا معرفی‌نامه را قبل از انجام عمل جراحی و یا بستری به دفتر مرکزی شرکت بیمه شهر به آدرس میدان آرژانتین، پایانه بیهقی، سرویس بیمه شهر؛ برای دریافت مجوز بستری در بیمارستان‌های طرف قرارداد، باید ارائه دهند.

امکان صدور معرفی‌نامه در مراکر درمانی به صورت آنلاین و سیستمی بر اساس شماره ملی افراد امکان‌پذیر است بنابراین، مراجعه حضوری به دفاتر بیمه طرف قرارداد لزومی ندارد.

اگر مورد اورژانسی اتفاق بیفتد، مثلا در ایام تعطیل و خارج از ساعات اداری، لزومی به استفاده از خدمات توسط بیمه‌شده باشد، ایشان در مراکز درمانی طرف قرارداد بستری می‌شوند و طی تماس تلفنی در روز اداری با دفتر مرکزی شرکت بیمه شهر، نماینده آن شرکت با حضور در محل بستری، مراحل تایید پذیرش را انجام خواهد داد.

اگر بیمه‌شده در مراکز غیر از طرف قرارداد بستری شود، پس از ترخیص از بیمارستان و پرداخت هزینه‌ها؛ به همراه مدارک، باید به دفتر مرکزی سرویس بیمه شهر مراجعه، و پس از تحویل مدارک خود، رسیدی دریافت کرده و در تاریخ تعیین شده از طرف دفتر مرکزی بیمه سرویس شهر، به همراه رسید، جهت دریافت وجه، مراجعه کند. چنانچه تاکسیرانان شماره حساب بانک شهر خود را، هنگام تحویل مدارک پزشکی و هزینه ای، به دفتر مرکزی  ارائه نمایند، مبلغ تعیین شده و قابل پرداخت، توسط شرکت بیمه بدون مراجعه مجدد تاکسیران، به حساب آن شخص واریز خواهد شد.

  •   مراحل پرداخت هزینه خدمات پاراکلینیکی

 تاکسیران ابتدا هزینه های موارد پاراکلینیکی را به مرکز مورد نظر پرداخت می‌نمایند؛  سپس اسناد پزشکی و هزینه ای خویش را به دفتر مرکزی شرکت بیمه شهر به آدرسی که در بالا ذکر شد، تحویل داده و رسید و تاریخی را جهت دریافت وجه، از دفتر بیمه دریافت می‌نمایند. تاکسیران موظفند، در تاریخ اعلام شده از سوی دفتر بیمه، به دفتر مرکزی سرویس بیمه شهر مراجعه کرده و وجه مورد تایید را دریافت نماید. در صورت ارائه شماره حساب بانک شهر به دفتر مرکزی سرویس بیمه شهر، مبالغ قابل پرداخت، بدون مراجعه مجدد تاکسیران، به حسابشان واریز خواهد شد.

 

مطالب مرتبط با آن‌چه جستجو کرده‌اید:

برچسب ها:
پیام بگذارید