بیمه تکمیلی فرهنگیان مشغول به کار و فرهنگیان بازنشسته

  • صفحه اصلی
  • بیمه
  • بیمه تکمیلی فرهنگیان مشغول به کار و فرهنگیان بازنشسته
بیمه تکمیلی فرهنگیان

یک از دغدغه‌های فرهنگیان عزیز، بیمه تکمیلی است. به همین جهت شرایط و ضوابط بیمه تکمیلی فرهنگیان و سقف تعهدات و نوع پوشش ها بسیار مهم است. از اول دیماه سال ۱۳۹۷ جهت بیمه تکمیلی فرهنگیان که بیمه طلایی نیز نامیده می‌شود، بخشنامه جدیدی ابلاغ شد.

بنابراین برای تامین سلامت و جلب رضایت کارکنان وزارتخانه آموزش و پرورش، و با توجه به افزایش هزینه های بهداشت و درمان و به دنبال آن افزایش نرخ حق بیمه تکمیلی درمان، قرارداد بیمه درمان تکمیلی بین وزارتخانه آموزش و پرورش و شرکت آتیه سازان حافظ، در دو طرح متفاوت از اول دی ماه ۹۷ امضا شده است.
در طرح اول، بیمه تکمیلی درمان که به روش بیمه‌گری در برابر تعهدات است، از جمله مزایای آن «بازپرداخت هزینه‌کرد، بیمه شدگان در کوتاه ترین زمان ممکن»، «پرداخت فرانشیز خدمات، ۲۰ درصد توسط بیمه شده» و «ارائه بیشترین خدمات، به همراه تضمین در پرداخت اسناد هزینه شده به صورت آنلاین توسط شرکت طرف قرارداد» است.
در طرح دوم، بیمه تکمیلی درمان، روش صندوق درمان با جدول تعهدات است که مشابه سال گذشته می‌باشد.
فرهنگیانی که متقاضی بیمه درمان تکمیلی هستند، برای انتخاب یکی از دو طرح فوق، تا پایان دی ماه فرصت داشتند که، با مراجعه به ادارات تعاون محل خدمت نسبت به انتخاب یک طرح اقدام کنند.
از طرف دیگر، بیمه شدگانی که به هر دلیلی خواستار انصراف از پوشش بیمه‌ تکمیلی بودند، تا پایان دی ماه  فرصت داشتند، برای تکمیل فرم انصراف به ادارات تعاون محل خدمت مراجعه و ادارات هم موظف به دریافت و ابطال هولوگرام بیمه شدگان هستند.
خوب است بدانید، در طرح اول مبلغ حق بیمه ماهیانه برای هر کارمند رسمی، پیمانی، قراردادی و افراد تحت تکفلش، که توسط متقاضی پرداخت می‌شود، مبلغ ۶۸۵٫۹۰۲ ریال در نظر گرفته شده است.
همین‌طور، حق بیمه ماهیانه در طرح دوم برای هر کارمند رسمی، پیمانی و افراد تحت تکفل آنان که توسط متقاضی پرداخت می‌شود مبلغ ۳۹۰٫۰۰۰ ریال است و حق بیمه ماهیانه در طرح دوم برای هر نفر از کارکنان قراردادی و افراد تحت تکفل آنان که توسط متقاضی پرداخت می‌شود، مبلغ ۴۹۰٫۰۰۰ ریال برآورد شده است.
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تاکید دارد، فرهنگیانی که از اول دی ۹۷ متقاضی پوشش بیمه تکمیلی هستند صرفا به همراه همسر و تمام فرزندان می‌توانند زیر پوشش قرار گرفته و از مزایای این بیمه‌نامه استفاده کنند.
از طرفی، بیمه‌شدگانی که به هر دلیل متقاضی انصراف از پوشش بیمه‌ای هستند تا ۲۰ دی ۹۷ فرصت داشتند، برای تکمیل فرم انصراف، به ادارات تعاون محل خدمت مراجعه و ادارات موظف به دریافت مدارک و ابطال هولوگرام آن‌ها هستند. بدیهی است در غیر این صورت انصراف این افراد پذیرفته نشده و حق بیمه تکمیلی از حقوق آنها کسر خواهد شد.
ارائه اسناد، هزینه درمان و مراجعه به مراکز طرف قرارداد شرکت بیمه، برای استفاده از خدمات درمانی از اول دی ۹۷ به بعد به منزله تصمیم به ادامه بیمه تکمیلی درمان تلقی شده و بعد از آن انصراف از ادامه بیمه برای افرادامکان‌پذیر نخواهد بود.
ادارات تعاون و ادارات کل مناطق و نواحی تا ۱۵ بهمن ۹۷ موظفند، درخواست‌های متقاضیان بیمه تکمیلی درمان را پس از تائید به شعب شرکت آتیه‌سازان حافظ تحویل دهند.

شرایط زیر پوشش بردن والدین

والدین تمام کارکنان به جز والدینی که از سال‌های قبل تحت پوشش بیمه تکمیلی بوده‌اند و اسامی آنها در فهرست بیمه‌شدگان وجود دارد و همسر کارکنان مونث مطابق با جدول و مفاد شیوه نامه با مبلغ سرانه ۵۹۰٫۰۰۰ ریال، به ازای هر نفر تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
کارکنان سازمان‌های وابسته، مانند سازمان پژوهش، نهضت سوادآموزی، سازمان مشارکت‌های مردمی،‌ سازمان نوسازی، دانشگاه‌شهید رجایی و کانون پرورش فکری، مانند سال‌های قبل و به شرط تامین و پرداخت ۱۰۰ درصد حق بیمه، می‌توانند از خدمات این بیمه درمانی استفاده کنند.
به منظور تسریع ارائه خدمات به بیمه‌شدگان، از اول دی ماه سال جاری، با استعلام کدملی بیمه‌شدگان در مراجع و مراکز درمانی طرف قرارداد، خدمات مورد نیاز به آنان ارائه خواهد شد.

بیمه تکمیلی فرهنگیان بازنشسته

بازنشستگان آموزش و پرورش نیز، درصورت تمایل می‌توانند از خدمات بیمه درمان تکمیلی استفاده کنند،

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه قرارداد جدیدی با شرکت آتیه سازان حافظ منعقد شده است، از تعداد دو میلیون بیمه شده بازنشسته خبر داد. این تعداد، شامل بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنها است، همین‌طور در قرارداد جدید، سطح خدمات و تعهدات افزایش یافته است. میزان سرمایه در قرارداد سال گذشته ۱۰۰۰ میلیارد تومان بود، که در قرارداد جدید، به ۱۴۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. همین‌طور در سقف تعهدات نیز، انواع خدمات نسبت به قرارداد قبل به طور متوسط ۱۷ درصد افزایش پیدا کرده است. برای قرارداد جدید، سهم بازنشستگان ۳۰ هزار تومان برای هر نفر در نظر گرفته شده است. سقف پوشش بیمه نیز در خدمات بستری ( یعنی فوق تخصصی و جراحی) از ۱۷میلیون به ۲۰ میلیون تومان؛ خدمات بستری عمومی از ۸٫۵۰۰ میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان؛ خدمات تشخیصی درمانی از ۶۵۰٫۰۰۰ تومان به ۷۵۰٫۰۰۰ تومان؛ خدمات آزمایشگاهی از ۳۲۰٫۰۰۰ تومان به ۳۵۰٫۰۰۰ تومان، خدمات مجاز سرپایی از ۳۵۰٫۰۰۰ تومان به ۴۰۰٫۰۰۰ تومان، هزینه آمبولانس داخل شهری از ۷۵٫۰۰۰ تومان به ۸۵٫۰۰۰ تومان و هزینه آمبولانس و هواپیمای بین شهری حداکثر در چهار نوبت به ۳۰۰٫۰۰۰ تومان رسیده است.

برچسب ها:
پیام بگذارید