بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث سال ۹۷

جریمه تمدید نکردن بیمه شخص ثالث روزانه محاسبه می شود و از ۱,۰۰۰ تومان تا ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر روز دیر کرد متغیر است.

هر سال به مناسبت دهه فجر، بیمه مرکزی ایران شرایطی را برای تخفیف ها و بخشودگی های بیمه ای به شرکت های بیمه ابلاغ می کند. امسال نیز از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۹۷ جریمه تمدید نکردن بیمه شخص ثالث بخشیده می شود. بنابراین، دارندگان همه انواع وسیله نقلیه موتوری از جمله سواری، وسایل نقلیه سنگین، کامیون، اتوبوس، مینی بوس، موتور سیکلت، ماشین های کشاورزی و… که بیمه شخص ثالث خود را تمدید نکرده اند و جریمه شده اند، می توانند از این فرصت ۱۰ روزه استفاده کنند و بیمه نامه خود را بدون جریمه تمدید کنند.

بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث موتور سیکلت های بدون بیمه

همه موتور سیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی که بیمه شخص ثالث ندارند، فرصت بیشتری برای استفاده از این بخشودگی دارند؛ به صورتی که : دارندگان این وسایل نقلیه از ۱۲ بهمن ۹۷ تا ۶ ما (یعنی تا ۱۲ مرداد ۹۸) فرصت دارند بیمه نامه شخص ثالث تهیه کنند و جریمه دیرکرد خرید بیمه نامه شان را نپردازند.

بخشنامه همه این طرح ها به همه شرکت های بیمه از طرف بیمه مرکزی ابلاغ شده است و صاحبان وسایل نقلیه موتوری می توانند به شعبه ها و نمایندگی های بیمه هر شرکت بیمه مراجعه کنند و از این طرح استفاده کنند.

قابل ذکر است؛ ۱۱ میلیون موتور سیکلت در کشور تردد می کنند که از این تعداد، ۱۰ میلیون موتورسیکلت بیمه شخص ثالث ندارند. با توجه به تعداد بالای کشتگان موتورسوار در سال ۹۷ (حدود  ۶,۰۰۰  کشته) بیمه شخص ثالث برای موتور سواران ضروری است.

مقاله مرتبط:

بیمه موتور سیکلت بدون گواهینامه

 

بیمه موتور سیکلت بدون گواهینامه

خرید ارزان ترین بیمه موتور سیکلت

خرید ارزان ترین بیمه موتور سیکلت در سال ۹۷

 

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت و خرید و انتقال آن

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت و خرید و انتقال آن

 

 

بیمه موتور سیکلت سه ماهه ، شش ماهه ، نه ماهه

بیمه موتور سیکلت ۳ ماهه و شرایط خرید آن

 

برچسب ها:
پیام بگذارید