استعلام قیمت بیمه سیل

استعلام قیمت بیمه سیل

بیمه سیل طبق ماده ۱۳ قانون عمومی بیمه نامه آتش سوزی تعریف می شود: به این صورت که خسارت های وارده به اموال بیمه شده که در اثر طغیان رودخانه و جاری شدن سیل ناشی از بارش باران یا شکسته شدن سد به وجود آید، در پوشش بیمه ای قرار می گیرد، به شرط آن که در هر یک از مواردی که ذکر شد، آب از بستر طبیعی خود خارج شود. به این معنا که: اگر بستر آب مشخص باشد و اموال بیمه شده در بستر طبیعی آب باشند و آسیب یا خسارتی به آن ها وارد شود، بیمه تعهدی به جبران آن خسارت ها نخواهد داشت.

در قانون بیمه سیل چند استثنا هم وجود دارد. این موارد در پوشش بیمه سیل نخواهد بود:

  • خسارت ها و زیان های وارده به حصار های اطراف محوطه درب های ورودی
  • هزینه های تخلیه یا تعمیر راه آب ها و لوله های آب، خواه بر اثر سیل ایجاد شده باشد و خواه بر اثر عوامل دیگر باشد.
  • خسارت هایی که به دلیل سیل های زیرزمینی و جزر و مد به وجود می آیند.
  • خسارت هایی که از پیشروی آب دریا به وجود می آیند؛ مگر آن که آب دریا در اثر طوفان از بستر اصلی و متعارف و طبیعی خود خارج شود و انهدام و ویرانی ایجاد کند.
  • خسارت ها و زیان هایی که به دلیل رانش و لغزش طبقات زمین به وجود آیند.
  • هزینه جبران خسارت ناشی از یخ زدگی لوله ها یا راه آب ها.
  • خسارت هایی که به دلیل نشست زمین و بر اثر باران شدید به اماکن وارد می شود.

فرانشیز بیمه سیل چقدر است

سهم بیمه گذار از مبلغی که به عنوان خسارت از طرف بیمه پرداخت می شود، ۱۰ درصد آن هزینه است. برای واحد های مسکونی و غیر صنعتی حداقل ۱۰۰,۰۰۰ ریال و برای واحد های صنعتی حداقل ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال تعیین شده است.

استعلام قیمت بیمه سیل

قیمت بیمه سیل بسته به ارزش آن چیزی که می خواهید بیمه کنید، متفاوت است. همچنین پوشش هایی که شما برای بیمه تان انتخاب می کنید نیز در قیمت آن تاثیر می گذارد. از طرفی، شرکت های بیمه نیز شرایط متفاوتی را برای بیمه سیل ارائه می کنند و هزینه هر شرکت بیمه متفاوت است. در کل اگر بخواهید برای ملک یا زمین خود بیمه سیل بخرید، باید در دسته بندی بیمه آتش سوزی به دنبال نیاز ها و شرایط کاربردی خود بگردید. در حال حاضر شرایطی برای خریداران فراهم آمده که می توانند به صورت آنلاین شرایط و قیمت هر شرکت و هر قرارداد بیمه را مطالعه و ارزیابی و مقایسه کنند. اگر می خواهید قیمت بیمه سیل برای ملک خود را به دست آورید، باید اطلاعات لازم و جزئیات درباره ملک، منزل مسکونی و… خود را در سامانه های آنلاینی که در لینک زیر معرفی شده اند، وارد کنید:

چگونه بیمه سیل را ارزان بخریم

چگونه بیمه سیل را ارزان بخریم

بیمه آتش سوزی و استعلام قیمت

بیمه آتش سوزی و مزایای خرید آن از سامان

 

برچسب ها:
پیام بگذارید