آموزش نحوه خرید آنلاین بیمه تکمیلی درمان انفرادی

خرید آنلاین بیمه تکمیلی درمان انفرادی

یکی از سوالاتی که توسط بیمه شدگان عزیز زیاد مطرح می‌شود نحوه خرید آنلاین بیمه تکمیلی درمان است.

در این مطلب قصد داریم نحوه خرید آنلاین بیمه تکمیلی درمان انفرادی را قدم به قدم خدمت شما آموزش دهیم.

همان‌طور که می‌دانید، بیمه‌گران اول بسیاری از مطالبات بیمه شدگان را بر خلاف شرایط بسیار خوب و حق بیمه متناسب خود، تحت پوشش قرار نمی‌دهند. از این رو، برای تکمیل نیاز بیمه‌شدگان و پرداخت خسارات بیشتر و تحت پوشش قرار گرفتن تعداد بیشتری از بیماری‌ها و هزینه های درمان، لازم است شما مبلغ بیشتری را به عنوان حق بیمه بپردازید، و با بیمه گر دومی قرارداد داشته باشید تا مکملی باشد در جهت نیازهای شما. در حقیقت شما با این کار هزینه‌های بیشتری را به عهده بیمه‌گر دوم خود قرار می‌دهید. بیمه‌گر دوم برای شما کلیه شرکت‌هایی هستند که خدمات درمان تکمیلی ارائه می‌دهند، مانند سامان، ایران، پاسارگاد، دی، البرز…

از طرفی بیمه تکمیلی درمان به دو صورت گروهی و انفرادی ارائه می‌شود. که قبلا راجع به شرایط اخذ آن برای شما صحبت کردیم. حال نحوه خرید آنلاین بیمه تکمیلی درمان انفرادی سامان را برای شما آموزش می‎دهیم.

قبل از هر اقدامی ابتدا باید بدانید کدام طرح و پوشش برای شما مناسب است. بیمه سامان بیمه درمان تکمیلی خود را در۵ طرح متفاوت به مشتریان خود ارائه می‌کند. به جدول زیر دقت کنید:

بیمه تکمیلی انفرادی سامان

در جدول بالا برای ۵ طرح متفاوت تعهدات و سقف پوشش ها را برای شما آوردیم. بعد از انتخاب طرح، به سامانه خرید اینترنتی بیمه درمان تکمیلی انفرادی مراجعه کنید، بعد از مراجعه به لینک بالا صفحه ای مانند عکس زیر برای شما نمایان می‌شود:

 

بیمه درمان تکمیلی

در کادر اول ابتدا نام و نام‌خانوادگی خود را وارد نمایید.

در کادر دوم کد ملی خود را وارد نمایید.

در کادر سوم لازم است شماره موبایل خود را وارد کنید.

در کادری که مربوط به طرح انتخابی شما است، یا همان کادر چهارم، با توجه به جدول بالا پوشش مورد نظر خود را از لیست کشویی انتخاب فرمایید. حق بیمه طرح پایه درمان تکمیلی انفرادی ویژه دارندگان بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان فقط ۱۰۰ هزار تومان برای یک سال است. برای اطلاع از پوشش‌های آن می‌توانید با مشاوران ما در بیمه سامان تماس حاصل فرمایید.

در کادر پنجم انتخاب می‌نمایید که آیا مایل به تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های دندانپزشکی هستید یا خیر

در کادری که مربوط به تعداد نفرات است، یا همان کادر ششم، شما به عنوان نفر اول سن خود را وارد نموده، بعد از آن انتخاب می‌کنید که آیا بیمه عمر سامان را دارید یا خیر، اگر بیمه عمر سامان را دارید و یا قصد خرید آن را داشته باشید، مشمول ۱۰ درصد تخفیف خواهید شد.

نکته: اگر میخواهید برای بیش تر از یک نفر سن هر نفر را در کادرهای مورد نظر وارد کنید.

بعد از تایید گزینه‌ای که مشخص می‌کند شما با مشورت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط بیمه تکمیلی و دریافت مشاوره، این بیمه را تهیه کردید.

در کادر هفتم، لازم است نحوه پرداخت حق بیمه را انتخاب کنید.

اگر پرداخت را سالیانه و به صورت یکجا انتخاب کنید شامل ۱۰ درصد تخفیف خواهید شد. که اگر بیمه عمر هم داشته باشید با انتخاب این گزینه در مجموع از ۲۰ درصد تخفیف بهره‌مند خواهید شد.

اگر قصد پرداخت به صورت یکجا را نداشته باشید، در دو قسط حق بیمه را می‌توانید پرداخت کنید.در ابتدا با توجه به طرح انتخابی شما مبلغی به عنوان علی الحساب برای شما تعیین خواهد شد که شما آن مبلغ را پرداخت کرده و بیمه نامه برای شما صادر خواهد شد. اما از مبلغ دقیق را با کمک مشاوران می‌توانید مطلع شوید.  و زمان سررسید پرداخت قسط دوم را نیز هماهنگ کنید.

در مرحله آخر و یا همان کادر هشتم، وارد صفحه پرداخت می‌شوید. یا از طریق آنلاین و یا از طریق پرداخت به شماره حساب، مبلغ مشخص شده را پرداخت خواهید کرد.

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

با سلام 
با توجه به تجربه شخصی خود در گذشته، چند سوال مطرح می شود. خواهشمندم در صورت امکان این موارد را برای اینجانب شفاف نمایید.
سوال ۱: آیا برای افرادی که بیمه گر اولشان بیمه تأمین اجتماعی است امکان استفاده از این بیمه نامه انفرادی وجود دارد؟ 
سوال ۲: در صورتی که اینجانب از بیمه درمان تکمیلی سامان به صورت گروهی استفاده می کنم، امکان تحت پوشش قرار دادن یکی از بستگان درجه یک خود را دارم یا خیر؟
سوال ۳: در صورتی که از طریق هر یک از موارد بالا امکان استفاده از بیمه نامه درمان انفرادی سامان وجود داشته باشد، آیا آزمایش هایی خاص برای تشخیص اینکه فرد واجد شرایط است، انجام می شود یا خیر؟

با سپاس از زحمات شما و همکارانتان

با سلام و تشکر از این‍که مطالب بلاگ ما را دنبال می‌کنید. در پاسخ به سوال اول شما باید عرض کنم که بله، برای افرادی که بیمه‌گر اولشان بیمه تامین اجتماعی و سلامت ایرانیان است استفاده از بیمه تکمیلی انفرادی بلامانع می‌باشد. در پاسخ به سوال دوم، در بیمه نامه های تکمیلی گروهی اگر بیمه‌گر اول شما با بیمه‌گر اول افرادی که قصد تحت پوشش قرار دادن آن‌ها را دارید یکسان باشد، بلامانع است. در پاسخ به سوال سوم شما، خدمتتان عرض کنم که در ابتدای امر شما فرم‌های تکمیلی را با صداقت پر خواهید کرد، دو موردی که باید لحاظ شود، سن (که زیر ۷۰ سال باید باشد) و سلامت کامل (نداشتن سابقه بیماری مانند دیابت و یا ناراحتی های قلبی عروقی و …) است. اگر هنگام پرداخت خسارت، مشخص شود بیماری و هزینه پرداختی توسط بیمه‌شده، در اثر ابتلا به بیماری سابقه دار قبلی بوده، پرداختی توسط بیمه تکمیلی صورت نمی‌گیرد.

ممنونم واقعا کامل بود

از این‌که بلاگ ما را دنبال می‌کنید متشکرم.

پیام بگذارید