بیمه ورزشکاران و صدور فرم گزارش حادثه ورزشی

فرم گزارش حادثه ورزشی

چطور باید از بیمه ورزشی استفاده کنیم؟

اگر هنگام ورزش برای ورزشکار اتفاق یا حادثه ای رخ دهد، در اولین فرصت باید فرم گزارش حادثه ورزشی را پر کنید. این فرم در همه هیئت های ورزشی موجود است. بعد از این که فرم را پر کردید باید آن را به تایید مراجعی که پشت فرم مشخص شده است، برسانید. به بیان ساده تر، باید فرم را ببرید و از نفراتی که پشت فرم نام برده شده اند، امضا و مهر تایید بگیرید. با صدور فرم گزارش حادثه ورزشی می توانید از بیمه ورزشی استفاده کنید.

صدور فرم گزارش حادثه ورزشی

همه باشگاه ها، مسئولان باشگاه ها، مسئولان ورزشگاه ها ، مسئولان اماکن ورزشی ، سرپرستان مسابقات و مربی های رشته های مختلف ورزشی وظیفه دارند هنگام برگزاری مسابقه ها ، تمرینات ورزشی، تمرینات قبل از مسابقات، کلاس های آموزشی و ماموریت های ورزشی، برگه ها و فرم های گزارش ورزشی را همراه خود داشته باشند و در صورتی که برای ورزشکار اتفاق یا حادثه ای رخ داد، طبق دستورالعملی که به آن ها ابلاغ شده، این مراحل را انجام دهند و فرم گزارش را تنظیم و صادر کنند:

  • بعد از حادثه، فرم گزارش حادثه ورزشی را مسئول باشگاه ، مربی یا سرپرست مسابقه ها باید به طور دقیق و کامل تکمیل کند.
  • بعد از اینکه فرم گزارش حادثه ورزشی تکمیل شد، باید کادر پزشکی حاضر در مسابقات یا پزشک معتمد هیئت پزشکی ورزشی آن را تایید و مهر و امضا کند.
  • فرم گزارش حادثه ورزشی که تایید شد، باید حداکثر ظرف مدت ۲ هفته از زمان وقوع حادثه، توسط ورزشکار مصدوم، یا مسئول مربوطه، به هیئت پزشکی ورزشی ارائه شود و حادثه ورزشی مذکور در دبیرخانه هیئت پزشکی ورزشی ثبت شود.

توجه داشته باشید که اگر بیشتر از ۲ هفته از حادثه گذشته باشد، این حادثه در دبیرخانه ثبت نخواهد شد و تایید نمی شود. همچنین به یاد داشته باشید که شماره تماس خود را حتما پشت فرم گزارش یادداشت کنید و در دسترس باشید.

آقای رضا گلدوزیان، رئیس هیئت پزشکی ورزشی درباره بیمه ورزشی که نوعی بیمه مسئولیت است، گفت: همه مسئولیت مدنی و کیفری افراد حاضر در یک فعالیت ورزشی که ریسک و خطر ایجاد می کند، با مسئول برگزاری آن فعالیت است. این قانون شامل همه ورزشگاه ها، باشگاه ها، زمین های ورزشی و مجموعه های ورزشی می شود و باید همه کارکنان  و تماشاگران و ورزشکاران و افرادی که به هر نوع در این فعالیت درگیر هستند، از بین بیمه بهره مند شوند. به این دلیل که اگر حادثه ای رخ دهد، مدیران و مسئولان مربوطه باید پاسخگو باشند و همه هزینه ها را باید پرداخت کنند، و حتی برای آن ها گاهی مجازات کیفری در نظر گرفته می شود. لذا توجه به بیمه ورزشی یکی از الزامات و ضروریات فعالان این عرصه است.

کارت بیمه ورزشی یک نوع قرارداد بیمه مسئولیت و بیمه حوادث است که بر اساس آن، فدراسیون پزشکی و ورزشی متعهد می شود هزینه های درمانی ورزشکاران را تا مبلغ ۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان پوشش دهد (نرخ مربوط به سال ۹۷ است).

مقاله مرتبط:

استعلام و صدور کارت بیمه ورزشی اینترنتی

صدور کارت بیمه ورزشی اینترنتی

تمدید کارت بیمه ورزشی اینترنتی در سال ۹۸

تمدید کارت بیمه ورزشی اینترنتی در سال ۹۸

 

بیمه ورزشی چه مواردی را پوشش نمی دهد؟

بیمه ورزشی چه مواردی را پوشش نمی دهد؟

 

منبع:

فدراسیون پزشکی ورزشی

برچسب ها:
پیام بگذارید