نحوه بررسی جداول و استعلام بیمه عمر

استعلام بیمه عمر

با توجه به این‌که متغیرهای موثر برای محاسبه سود بیمه عمر برای هر شخصی متفاوت است و عواملی مانند سن بیمه شده، مبلغ سرمایه‌گذاری، مدت قرارداد و انتخاب پوشش‌ها در محاسبه سود نهایی موثر هستند، به همین جهت عنوان نمودن یک مبلغ ثابت برای استعلام و اطلاع از سود بیمه عمر ناممکن است. وقتی شما برای خرید اینترنتی و یا حضوری بیمه عمر اقدام می‌نمایید، سیستم و یا نمایندگی بسته به شرایط انتخابی توسط شما، میزان سود را به شما اعلام می‌کند.

البته باید اعلام کنم بعضی موارد برای صدور بیمه نامه های عمر یکسان است. به عنوان مثال سود تضمینی برطبق قانون مصوب بیمه مرکزی در سال ۱۳۹۵ ، درصدی مشخص و به صورت زیر است:

در دو سال اول بیمه نامه برابر ۱۶ درصد

در دوسال دوم بیمه نامه برابر ۱۳ درصد

از سال پنجم به بعد ۱۰ درصد

حال در این قسمت به عنوان مثال؛ نحوه استعلام بیمه عمر و تشکیل سرمایه از جدول ضمیمه بیمه سامان بررسی خواهیم کرد؛ تا در هنگام استعلام از اعداد و ارقام آن به خوبی آگاه باشید. توجه داشته باشید که باقی بیمه‌گران با اندکی تغییر، تقریبا همین شرایط را برای بیمه عمر دارند.

به عنوان مثال جدول استعلام بیمه عمر و تشکیل سرمایه برای یک فرزند ۵ ساله به صورت زیر است، اما قبل از مشاهده جدول، لازم است به نکات زیر توجه کنید:

  • روش پرداخت حق بیمه به صورت سالیانه است.
  • درصد افزایش حق بیمه پرداختی ۱۰ درصد است.
  • پوشش بیمه زندگی ۱۵ برابر حق بیمه پرداختی است.
  • پوشش معافیت از پرداخت در صورت از کارافتادگی دائم لحاظ شده است.(برای والدین)
  • پوشش دریافت مستمری بر اثر از کار افتادگی ناشی از حادثه لحاظ شده است.(برای والدین)
  • پوشش از کارافتادگی ناشی از حادثه لحاظ شده است.
  • مدت قرارداد تا سن ۷۰ سالگی است.
  • مبلغ حق بیمه یک میلیون تومان در سال است.
  • سود پیش بینی برابر ۲۵ درصد در نظر گرفته شده است. این سود با توجه به شرایط روز ممکن است تغییر کرده و میزان آن کمتر یا بیشتر شود.

استعلام بیمه عمر

این جدول مثالی است که عنوان می‌کند برای استفاده از بیمه عمر بهتر است نکات ذکر شده را رعایت نموده تا بر طبق این جدول چنین سودی نصیب شما شود.

همچنین برای استعلام پرداخت حق بیمه خود می‌توانید، به درگاه پرداخت سامان، پورتال یا سایت نمایندگان بیمه سامان رجوع کرده و با واردکردن کد ملی وکد بیمه گذار یا کد اعلام بدهکار بیمه نامه از وضعیت پرداخت خود مطلع شوید، و وضعیت بیمه نامه خود را، مشاهده بفرمایید.
برای اطلاع از وضعیت پرداخت اقساط حق بیمه نیز، می‌دانیم به ازای پرداخت هر قسط، کد جدیدی صادر می‌شود که بیمه‌گر بیشتر اوقات از طریق پیامک یا ایمیل به شما اطلاع می‌دهد، یا می‌توانید با شماره تلفن بیمه‌گر خود تماس بگیرید از مسئول قسمت بیمه عمر اطلاعات مربوط به اقساط بیمه نامه خود را با ارائه کد بیمه، دریافت کنید.

بیمه عمر همپاد معین سامانیان

برچسب ها:
پیام بگذارید