بیمه های ضروری در آلمان

بیمه های ضروری در آلمان

این سال ها مهاجرت ایرانیان به کشورهای اروپایی و آمریکایی سیر فزاینده داشته است. صرف نظر از اینکه چه پیامد هایی در انتظار ایران و ایرانیان خواهد بود، بحث دیگری مطرح می شود درباره اینکه مهاجران به کشورهای دیگر، به دلیل نا آشنایی با قوانین این کشورها، در موقعیت های گوناگون ممکن است دچار مشکل شوند. در این برهه، صنعت بیمه از حوزه هایی است که بیش از دیگر بخش ها نیاز به توجه و آگاهی بخشی دارد. در این مقاله قصد داریم بیمه های الزامی در آلمان را معرفی کنیم و درباره آن ها توضیحاتی را به طور خلاصه بیان کنیم.

بیمه هایی که داشتن آن ها در آلمان اجباری است

  1. بیمه خدمات درمانی و سلامت در آلمان (Krankenversicherung)

همه افراد در آلمان باید بیمه سلامت و خدمات درمانی داشته باشند و این بیمه برای همه اجباری است. به دو روش می توانید بیمه درمان داشته باشید:

  • gesetzlich
  • privat

هزینه بیمه های خصوصی بسیار بالا است و به همین دلیل چندان توصیه نمی شود. کسانی که از دو بیمه مذکور، هیچ یک را ندارند، فقط در سرایط فورس (مثل حوادث) تحت درمان قرار می گیرند. بنابراین داشتن یکی از این دو بیمه اجباری است. افرادی که در پوشش سوسیال یا اداره کار آلمان هستند نیز هزینه بیمه آن ها به صورت خودکار و تحت اتوماسیون اداری پرداخت می شود.

۲٫ بیمه شخص ثالث ماشین (KFZ- Haftpflichtversicherung)

همه کسانی که ماشین یا هر نوع وسیله نقلیه موتوری دارند، باید بیمه شخص ثالث داشته باشند و این بیمه نامه برای آن ها اجباری است. بیمه های تکمیلی نیز برای این بیمه نامه وجود دارد، که شامل بیمه خرابی ماشین Kaskoversicherung یا همان بیمه بدنه می شود. بیمه خرابی یا بیمه بدنه شامل دو نوع است:

  • Vollkaskoversicherung : برای مواردی است که خود فرد در جریان حادثه مقصر شناخته می شود.
  • Teilkaskoversicherung : شامل اتفاق هایی مثل سرقت، آتش سوزی و طوفان و … می شود.

اگر راننده ای در آلمان بیمه شخص ثالث نداشته باشد، باید جریمه نقدی  Bußgeld بپرداز. اینکه میزان این جریمه چقدر است، بستگی به سن راننده و تعداد سال های سابقه رانندگی او دارد.

۳٫ بیمه مسئولیت شخص ثالث سگ (Hundehaftpflichtversicherung)

کسانی که سگ دارند باید حتما بیمه شخص ثالث سگ داشته باشند. این بیمه نامه خسارت هایی را که سگ شما به شخص ثالث وارد می کند را جبران می کند. خسارت هایی مثل گاز گرفتن، تخریب اشیاء و… در پوشش های این بیمه نامه است.

منابع:
برچسب ها:
پیام بگذارید