بیمه درمان تکمیلی خانواده

بیمه تکمیلی درمان خانواده

با افزایش هزینه‌های درمان، یکی از بزرگترین دغدغه‎های خانواده‎های ایرانی چگونگی تامین هزینه‌های درمان، هنگام ابتلا به بیماری‌های سخت است . بیمه درمان تکمیلی خانواده بهترین راه حل برای برطرف کردن این دغدغه است. همان‌طور که می‌دانید، همه افراد جامعه امکان خرید بیمه درمان تکمیلی را ندارند چون این بیمه نامه بصورت انفرادی و یا خانواده عرضه نمی‌شود و فقط به‌ صورت گروهی و بلاتر از تعداد مشخصی از افراد به سازمان‌ها و شرکت‌ها عرضه می‌گردد. برخی بیمه‌گران از جمله بیمه ایران و بیمه ملت و بیمه آسماری، به منظور پاسخ دادن به این نیاز، اقدام به طراحی و عرضه بیمه نامه درمان تکمیلی خانواده کرده‌اند .

سقف تعهدات و حق بیمه برای بیمه درمان تکمیلی خانواده

به عنوان مثال شرکت بیمه ایران برای جبران هزینه‌های بستری در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود و day care (به جراحی هایی گفته می‌شود که مدت زمان مورد نیاز برای مراقبت‌های بعد از عمل در مراکز درمانی کمتر از یک روز باشد.) سقف تعهدات و میزان فرانشیز و حق بیمه سالیانه را به صورت زیر در نظر گرفته است:

سقف تعهدات برای هر نفر در سه طرح متفاوت که بیمه ایران آن‌ها را ارائه کرده است، مبالغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و ۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.که فرانشیز در هر سه طرح ۳۰ درصد است، در طرح اول حق بیمه سالیانه برای هر فرد ۲٫۲۱۷٫۶۰۰ ریال و در طرح دوم این مبلغ به میزان ۲٫۵۰۵٫۶۰۰ ریال و در طرح سوم ۲٫۸۶۵٫۶۰۰ ریال است.

معاینه و آزمایشات پزشکی قبل از صدور بیمه نامه

همیشه وضعیت سلامتی بیمه گذار قبل از صدور بیمه نامه‌های درمان، توسط شرکت‌های بیمه‌گر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. اگر فرد، مبتلا به بیماری خاصی باشد، شرکت بیمه می‌تواند از عقد قرارداد خودداری کند. برای همین بیمه‌گذار توسط پزشک معتمد بیمه‌گر، وضعیت سلامتش، بررسی و تائید شود.

در صورتی‌که بیمه‌گذار خواستار مراجعه پزشک معتمد به منزل باشد، بیمه ایران این امکان را برای بیمه‌شدگان در نظر گرفته است که با هماهنگی قبلی پزشک به منزلش برود. هزینه مراجعه پزشک به منزل بیمه‌گذار برای هر خانواده ۵۰۰٫۰۰۰ ریال است که پرداخت آن به عهده بیمه‌شده است .همین‌طور توجه داشته باشید که هزینه انجام آزمایش‌های پزشکی نیز به عهده بیمه‌گذار است .

خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری همراه بیمه درمان

برخی شرکت‌های بیمه، شرط عرضه بیمه درمان تکمیلی خانواده را خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط سرپرست خانواده در نظر گرفته‌اند . حداقل حق بیمه ماهیانه در شرکت بیمه ایران برای این نوع بیمه نامه ۵۰۰٫۰۰۰ ریال است و شرط ایفای تعهدات بیمه گر در زمان پرداخت خسارت پرداخت منظم اقساط بیمه نامه عمرخریداری شده است.

دوره انتظار

بیمه‌های درمان دارای دوره انتظار هستند، دوره انتظار در هزینه‌های بستری ناشی از بیماری در این بیمه‌نامه سه ماهه است. یعنی تا سه ماه پس از صدور بیمه نامه امکان استفاده از خدمات این بیمه بابت هزینه های بستری ناشی از بیماری نیست، اما هزینه های بستری ناشی از حادثه از روز اول بیمه نامه برقرار است .

حق بیمه تکمیلی

میزان حق بیمه بیمه تکمیلی خانواده – گروهی به عواملی همچون نوع تعهدات بیمه نامه ، سقف تعهدات ، فرانشیز قرارداد و سن افراد و تعداد افراد بستگی دارد .

منبع : بیمه ایران

برچسب ها:
پیام بگذارید