۷۰ درصد بیمه گران از تکنولوژی پردازش ابری در بیمه استفاده می کنند

پردازش ابری در بیمه

بوستون – ۲۰۱۸: بر اساس جدید ترین بررسی که Novarica انجام داده، تعداد بیمه گرانی که از فناوری پردازش ابری در بیمه استفاده می کنند، طی ۲ تا ۳ سال گذشته سه برابر شده است. این مقدار از ۲۰ درصد به ۷۰ درصد رسیده است. بیمه گران با استفاده از فناوری پردازش ابری در مقایسه با روش های سنتی شناخته شده در صنعت بیمه مزایا و فواید قابل توجهی را احساس کرده اند. این تغییرات در حوزه های سرعت در پردازش اطلاعات، انعطاف پذیری و قابل تغییر بودن اطلاعات و گنجایش فضاهای نگهداری اطلاعات بوده است. Novarica گزارش جدیدی مبنی بر تاثیر تکنولوژی پردازش ابری در بیمه منتشر کرده است. ارائه اطلاعات و مطالعه روی بیش از ۸۹ مدیر عامل شرکت های بیمه درباره تاثیر فناوری ابری در این صنعت، از جمله یافته های کلیدی این گزارش است:

  • پردازش ابری جریان اصلی حال حاضر فناوری است. بیش از ۷۰% از بیمه گران از فضاهای ابری برای دیتاهای خود استفاده می کنند و کسانی که از این فناوری استفاده می کنند، در حال برنامه ریزی برای استفاده بیشتر از امکانات آن هستند. حدود ۱۰% از شرکت های بیمه اکثر زیرساخت های خود را در فضای ابری استقرار می دهند.
  • نگاه مرسوم و سنتی صنعت بیمه به موضوع امنیت دیتاها و هزینه آن، تغییر کرده است. امنیت در حال حاضر به طور گسترده ای به عنوان یک مزیت شناخته می شود؛ در حالیکه تحقق مزایای پردازش ابری و مدیریت هزینه های آن به مدیریت دقیق نیاز دارد.
  • هیچ دستورالعمل جادویی در کار نیست! استفاده بیشتر از فناوری پردازش ابری و بهره بردن از مزایای آن، نیازمند برنامه ریزی دقیق، مدیریت و ارتقای مهارت های فنی در این زمینه است. هر تکنولوژی جدید و مفیدی با ورود خود به عرصه صنعت، این نکته را به کاربران خود یادآوری می کند.

 

پردازش ابری در صنعت بیمه

 

بر اساس گزارش Novarica، توسعه و رشد پردازش ابری در بیمه ابری چه در قالب  Infrastructure as a Service = IaaS یا Platform as a Service = PaaS رشد پذیرش نرم افزار به عنوان یک سرویس Software as a Service = SaaS را به دنبال دارد. این مزیت ها حاصل عملکرد فناوری پردازش ابری در بیمه است که به ویژه برای برنامه های کاربردی مانند مدیریت ارتباط با مشتری یا حساب های مالی می تواند مورد استفاده باشد. گزارش جدیدی که Novarica منتشر کرده، پیش بینی می کند که بیش از نیمی از نرم افزارهای اصلی و جدید که تا سال ۲۰۲۰ مورد استفاده بیمه گران خواهد بود، بر اساس سیستم SaaS خواهند بود.

 

منبع: Novarica

 

برچسب ها:
پیام بگذارید