چگونگی پیاده سازی تکنولوژی بلاک چین در درمان

تکنولوژی بلاک چین

تکنولوژی بلاک چین آینده را چطور تکان می‌دهد

تکنولوژی بلاک چین فرصت‌های جدیدی برای کاهش پیچیدگی ارتباطات ایجاد کرده و این تکنولوژی همکاری‌هایی بر پایه اعتماد به وجود آورده که زمینه ساز تبادل امن اطلاعات و غیر قابل تغییر برای آن دسته از کاربرانی است که اجازه دسترسی به این اطلاعات ندارند. Health & Human Service)HHS) (اداره اصلی ایالات متحده برای محافظت از سلامت تمام آمریکایی‌ها و ارائه خدمات ضروری به آن‌هاست. HHS مأموریت خود را از طریق برنامه‎ها و ابتکاراتی که طیف وسیعی از فعالیت‌ها را پوشش می دهد، انجام می دهد. HHS مسئول تقریبا یک چهارم تمام هزینه‌های درمان فدرال است و بیشتر از سایر ادارات فدرال کار می کند. واحد عملیاتی این شرکت، شامل هشت سازمان است که در حوزه‌های بهداشت عمومی ایالات متحده و سه سازمان خدمات‌رسانی به افراد، با برنامه‌های HHS همراه هستند. در حالی که HHS یک سازمان داخلی است که برای حفاظت و ارتقاء سلامتی و رفاه مردم آمریکا فعالیت می کند، ارتباط بین دنیای ما مستلزم این است که HHS در سراسر جهان برای انجام مأموریت خود مشارکت کند. علاوه بر این، بخش های کارکنان رهبری، راهنمایی و راهنمایی های سیاسی را در اختیار گروه قرار می دهند.)در‌حال بررسی و دنبال کردن تکنولوژی بلاک چین است. این شرکت به سرعت در حال شناسایی روندها و حوزه‌های حساس کاربرد این تکنولوژی برای تکامل و پیشبرد اهداف خود است. آن‌ها می‌دانند که حمایت دولت برای تحقق  تکنولوژی بلاک چین، در پروژه HealthCare13 بسیار مهم است. برای استفاده بهینه از تکنولوژی بلاک چین، HHS باید به نقشه راه و مسیر این تکنولوژی به‌طور عمیق اشراف داشته باشد و یک اکوسیستم بلاک چینی ایجاد کند. همین‌طور باید یک فریم ورک بر مبنای بلاک چین ایجاد کند تا همه موارد را خیلی‌زود هماهنگ کرده، و در کنارش یک کنسرسیوم پشتیبان،برای گفت و شنود و کشف موارد جدید توسط مشتریانش، پایه‌گذاری کند.

شناخت و پیاده سازی اکوسیستم 

تکنولوژی بلاک‌چین به سرعت در حال پیشرفت است و تحولات جدید آن هر هفته به گوش ما می‌رسد. هنگامی که پیشرفت تکنولوژی و ایجاد برنامه‌های جدید ممکن شد، وجود یک دفتر هماهنگ‌کننده ملی می تواند نقش مهمی در تشکیل جلسات برای ارائه دهندگان خدمات بهداشتی، توضیح برنامه‌هایشان، معرفی شرکت‌های علوم زیستی، به علاقمندان داشته باشد. از طرف دیگر این امکان را دارد تا فضایی برای بحث در مورد پیشرفت، به اشتراک گذاشتن آموخته‌ها و تجربیات و شناسایی سوالات بدون پاسخ ایجاد کند. برای همین، HHS لازم می‌داند در ابتدا یک مکانیزم برای پیگیری نوآوری‌های جدید به‌وجود بیاورد و پس از آن؛ یک انجمن برای اتصال این مکانیزم به سازمان‌های ذیربط برای آزمایش امکان پیاده‌سازی این نوآوری‌ها ایجاد کند. از این طریق است که می‌تواند بفهمد این ایده‌ها قابل پیاده‌سازی هستند یا خیر.

ایجاد یک کنسرسیوم جهت آزمایش امکان پیاده‌سازی ایده‌های نو

HHS دارای فرصت آزمایش و پیاده‌سازی تکنولوژی بلاک چین روی یک کنسرسیوم بهداشتی است. همان‌طور که بلاک چین در ارائه خدمات و مراقبت‌های بهداشتی رشد می‌کند، صنعت خدمات مالی را نیز تحت تاثیر قرار داده و می‌تواند از این طریق نکات  ارزشمندی به ما بیاموزد. R3 CEV یک کنسرسیوم متشکل از کهنه‌کاران خدمات فن آوری، تکنسین‌ها و بیش از ۴۰ موسسه مالی است.یک کنسرسیوم مشابه R3 CEV می‌تواند مبادله مدارک پزشکی الکترونیکی را در جلسات اولیه رسیدگی توسط تکنولوژی بلاک چین کاملا پشتیبانی کند.  HHS می‌تواند نقش مهمی در شکل‌گیری، تشکیل و انتخاب بازیگران این حوزه داشته باشد.

طرح نتیجه سودمند از آزمایش

آزمایشات بلاک چین به HHS کمک می‌کند تا هر چه که فناوری می‌خواهد را به آسانی انجام دهد. از این‌رو طرح آزمایش باید براساس مجموعه مشکلات موجود در جریان کار باشد. این کار با ایجاد مجموعه‌ای از شرح معاملات شامل ارائه خدمات و تولید محصول تا ذخیره‌سازی در آرشیو انجام پذیر است. ایجاد این مرحله آزمایشی در ابتدا و پیروی از نتایج به دست آمده از چرخه کامل معامله، می‌تواند به تولیدکنندگان و توسعه دهندگان و سیاست گذاران این حوزه کمک کند تا نقاط ضعف را شناسایی کرده و منافع را قبل از پیاده‌سازی در سطح کشور شناخته و راحت‌تر آن را اجرایی کنند.

 سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در تکنولوژی بلاک چین در حال رشد است و کنسرسیوم اصلی R3 اخیرا ۲۰۰ میلیون دلار برای هزینه‌های بلاک چین آزمایشی سازمانی درخواست کرده است. اگر تخمین سالانه ۲۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری به واقعیت تبدیل شود، این میزان سرمایه‌گذاری بسیار عادلانه است. کارایی بالقوه تکنولوژی بلاک چین، صرفه جویی در هزینه و افزایش امنیت، می‌تواند میلیاردها دلار برای دولت و صنعت ذخیره کند. با وجود منابع محدود محیطی، قابلیت‌های موجود یا تکنولوژی‌های موجود برای سود بلند مدت، می‌توانند با استفاده بلاک چین به درستی استفاده شوند. در حقیقت آزمایش‎های هدفمند می‌توانند نشان دهند که تکنولوژی بلاک چین چگونه می‌تواند ارزش مبادله‌ای بلند مدت ایجاد کند.

ایجاد دستورالعمل‌های پیشنهادی در بلاک چین برای مراقبت های بهداشتی

همانند اینترنت، کارایی بلاک چین با افزایش تعداد کاربران شبکه افزایش می‌یابد؛ با این حال برای همه‌استفاده‌کنندگان از شبکه، به دست آوردن ارزش و پول، یک رویکرد مشترک مورد نیاز است. دفتر هماهنگ کننده ملی می‌تواند دستورالعمل‌هایی را برای استاندارد سازی و ذخیره‌سازی داده‌ها در بلاک چین ارائه دهد.

به طور خاص، (ONC ( Office of the National Coordinator for Health Information Technology می‌تواند ارزیابی کند، کدام اطلاعات و با چه فرمتی در بلاک چین می‌تواند، ذخیره شود. تکنولوژی بلاک چین، در حالی که هنوز نو پا‌ست، اما آماده ارائه فرصت‌های متعدد برای فعالان در این حوزه  است. تبادل اطلاعات به‌روز و قابل اعتماد با بلاک چین می‌تواند دیدگاه‌های طولی در مورد سلامت بیماران را ایجاد کند. همین‌طور این قابلیت را دارد که بینش‌های جدیدی را در مورد سلامت مردم ایجاد کرده و از حرکت به سمت مراقبت مبتنی بر ارزش حمایت کند. هم‌چنین HHS ، می تواند رویکردها را برای ایمنی، اثربخشی، کیفیت و امنیت غذاها، داروها، واکسن‌‌ها و دستگاه‌های پزشکی بهبود بخشد. وعده بلاک چین، مزایای فراوانی برای ذینفعان در اکوسیستم مراقبت‌های بهداشتی دارد. با استفاده از این فناوری، امکان اتصال سیستم‌های جداگانه برای دیدی وسیع‌تر و ارزیابی بهتر از مراقبت وجود دارد. در بلند مدت نیز، یک شبکه محلی در سراسر کشور می‌تواند کارایی را بهبود بخشیده و نتایج بهتری برای سلامت بیماران ایجاد کند.

برچسب ها:
پیام بگذارید