بیمه حوادث دانش آموزی : خرید اینترنتی و پوشش های این بیمه نامه

 • صفحه اصلی
 • بیمه
 • بیمه حوادث دانش آموزی : خرید اینترنتی و پوشش های این بیمه نامه
بیمه حوادث دانش آموزی و خرید اینترنتی آن

بیمه حوادث دانش آموزی در گروه بیمه حوادث اشخاص و در یک تقسیم بندی کلی، زیر مجموعه بیمه های زندگی است. موضوع بیمه حوادث اشخاص تامین و پرداخت غرامت مقطوع و معین در صورت فوت بیمه شده، یا نقص عضو یا از کار افتادگی موقت و جبران هزینه های درمانی ناشی از وقوع حوادث مشمول بیمه است. بیمه حوادث از جهت تامین ریسک های فوت و از کار افتادگی دائم بر اثر حادثه، جزو بیمه اشخاص است. بدین معنا که تجمع سرمایه بیمه و غرامت و استفاده از چندین بیمه نامه و چند منبع تامین، بدون اشکال است (زیرا ارزش انسان قابل تقدم بر پول نیست) ولی از جهت ریسک جرح و جبران هزینه های درمانی، جزء بیمه های خسارتی و تابع اصل غرامت است. بدین معنا که بیمه شده مصدوم، فقط تا میزانی که خسارت دیده و هزینه درمانی تحمل کرده، محق به دریافت غرامت است. بیمه حوادث انواع مختلف دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • بیمه حوادث ناشی از کار
 • بیمه حوادث زندگی خصوصی (غیرحرفه ای)
 • بیمه حوادث تمام اوقات زندگی (اعم از اوقات کار و زندگی خصوصی)
 • بیمه حوادث مسافرت
 • بیمه حوادث تحصیلی
 • بیمه حوادث جراحان و موسیقی دانان و هنرپیشگان که در آن، عضو معینی به طور مثال دست یا انگشتان یا صورت با ضریب و سرمایه بیشتری بیمه می شوند.

مطلب مرتبط: صدور کارت بیمه ورزشی اینترنتی

بیمه حوادث دانش آموزی برای توان یابان، معلولان و دارندگان نقص عضو

بیمه حوادث اشخاص دارای جدولی برای نقص عضو و از کار افتادگی است که در آن برای هر یک از اعضای بدن درصدی تعیین شده است. فقدان یا از کار افتادگی دائم هر عضو بیمه شده با تایید پزشک، موجب پرداخت غرامت نقص عضو می شود. این جدول و درجات نقص عضو مندرج در آن جنبه قراردادی و توافقی دارد و هر شرکت بیمه، طرح های مصوب خود را دارد، یا با توافق خریدار بیمه نامه می تواند طرح ارائه شده را شخصی سازی کند. در بیمه های اجتماعی و پزشکی قانونی، جدول نقص عضو و از کارافتادگی صورت قانونی دارد. غرامت نقص عضو به خود بیمه شده پرداخت می شود و غرامت فوت (یا سرمایه فوت) به استفاده کنندگان تعیین شده از طرف بیمه گذار یا بیمه شده پرداخت می شود. غرامت فوت یا از کارافتادگی دائم یا موقت و هزینه های درمانی از هر نوع مالیات معاف اند، زیرا غرامت فوت، ارث و ماترک تلقی نمی شود و غرامت های دیگر نیز خصلت تامینی و حمایتی و هزینه ای دارند و از شمول مالیات خارج اند. یکی از اهداف این معافیت یا بخشودگی مالیاتی، تشویق و گسترش تامین بین مردم است.

تعرفه بیمه حوادث دانش آموزی یا تعرفه بیمه حوادث اشخاص

تعرفه حق بیمه مربوط به بیمه های حوادث اشخاص بر اساس شغل و حرفه اشخاص تهیه شده و بر حسب طبقه بندی حرفه ها و خطرهای شغلی نرخ حق بیمه متفاوت خواهد بود. به طور مثال کارهای یدی و فنی یا کسانی که با صنایع و ماشین آلات سر و کار دارند، بیش از کارکنان اداری در معرض حوادث هستند و در نتیجه حق بیمه بیشتری برای بیمه کردن آن دریافت می شود.

بیمه حوادث دانش آموزی و پوشش ها و شرایط خرید آن

بیمه حوادث دانش آموزی در حقیقت نوعی از بیمه حوادث انفرادی است که بسته به اینکه برای چه قشری صادر شده باشد، نام گذاری شده است. بیمه حوادث دانش آموزی، بیمه دانشجویان، بیمه کارگران، بیمه کارمندان، بیمه ورزشکاران و… از انواع بیمه حوادث انفرادی است. هر یک از این بیمه نامه ها با توجه به ریسک حادثه هایی که هر گروه را تهدید می کند، تنظیم شده اند. «بیمه حوادث انفرادی سامان در همه جای دنیا و در تمام ۲۴ ساعت شبانه روز اعتبار دارد» (منبع: سایت بیمه سامان). استفاده از این بیمه نامه شرایط سنی دارد:

حداقل سن برخورداری از این بیمه نامه، ۱۲ سال و حداکثر سن، ۷۵ سال است. افراد بالای ۷۵ سال نیز می توانند با شرایط خاص، این بیمه نامه را خریداری کنند.  پوشش های بیمه نامه حوادث انفرادی سامان شامل این موارد می شود:

 1. حوادث مختلف مانند خفگی، غرق شدن، برق گرفتگی و… که موجب فوت بیمه شده می گردد.
 2. صدمه های بدنی که در اثر پاشیدن اسید یا مواد خورنده دیگر به وجود آید.
 3. پارگی یا پیچیدگی عضله ها و رگ ها
 4. هزینه های درمانی که به دلیل حادثه برای بیمه شده به وجود می آید
 5. حوادث خانواده
 6. نقص عضو و از کارافتادگی دائمی و کامل (جزئی و کلی)
 7. ابتلای بیمه شده به بیماری های هاری، کزاز و سیاه زخم
 8. مسمومیت غذایی یا مسمومیت شیمیایی

خرید اینترنتی بیمه حوادث دانش آموزی

برای خرید آنلاین بیمه حوادث دانش آموزی، می توانید از سایت سامان دایرکت خرید خود را انجام دهید. وارد لینک شوید و این مراحل را به ترتیب انجام دهید:

۱- بیمه حوادث انفرادی سامان را انتخاب کنید

 

خرید اینترنتی بیمه حوادث دانش آموزی

 

۲- شغل یا نوع فعالیت شخصی که قرار است بیمه شود را وارد کنید:

 

 

۳- طرح مورد نظر خود و میزان سرمایه ای که به عنوان حمایت بیمه نامه در نظر دارید، تعیین نمایید تا میزان حق بیمه مشخص شود:

 

 

۴- مشخصات خریدار بیمه نامه (اطلاعات شناسایی و کد ملی و شماره تلفن همراه) را وارد نمایید: 

 

 

۵- بعد از تایید نهایی، می توانید فایل بیمه نامه خود را از سایت سامان دایرکت، دانلود و دریافت کنید.

 

مقاله مرتبط:

بیمه حوادث دانش آموزی و شرایط و خدمات آن

 

 

منابع:

بیمه سامان

سامان دایرکت

فرهنگ بیمه و بازرگانی؛ محمودصالحی، جان علی (۱۳۸۹)، پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

برچسب ها:
پیام بگذارید