زمان و شرایط بازنشستگی و نحوه محاسبه میزان حقوق آن

شرایط بازنشستگی

در این قسمت در مورد شرایط بازنشستگی به طور خلاصه توضیح خواهیم داد. اما لازم است در ابتدا شما تعریف بازنشستگی را از نظر سازمان تامین اجتماعی بدانید.

تعریف بازنشستگی

بازنشستگی یعنی عدم اشتغال بیمه شده، به سبب رسیدن به سن بازنشستگی.

شرایط بازنشستگی برای مردان

بیمه‌شده یا بیمه گذار با ۶۰ سال سن و ۲۰ سال سابقه پرداخت حق‌بیمه می‌تواند با حداقل حقوق پایه مقرر شده توسط شورای عالی کار، و یا بیشتر بازنشسته شود.
اگر بیمه گذار۶۰ سال سن داشته باشد، ولی زیر ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، متناسب با تعداد سال‌هایی که پرداخت حق بیمه داشته است، می‌تواند بازنشسته شود.
اگر بیمه‌شده ۶۰ سال سن، و زیر ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه را در پرونده خود داشته باشد ، می‌تواند سابقه خود را با خرید حق بیمه تکمیل کرده و به ۱۰ سال برساند و با ۱۰ روز حقوق خود را بازنشسته کند.
بیمه‌شده‌ای که ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارد، با حقوق کامل بازنشسته می‌شود.
افرادی که ۳۵ سال سابقه خدمت دارند بدون درنظر گرفتن شرایط سنی، می‌توانند بازنشسته شوند.
حداکثر سابقه برای پذیرش و محاسبه بازنشستگی و حقوق آن ۳۵ سال است.

شرایط بازنشستگی برای بانوان

سن بازنشستگی برای بانوان از آقایان ۵ سال کم‌تر است. اما از نظر سابقه و شرایط بازنشستگی بانوان و آقایان دارای شرایطی یکسان هستند، اما چند مورد وجود دارد که بانوان با در نظر گرفتن سابقه، شرایط بازنشستگی راحت‌تری دارند.

حال اگر بیمه شده، ۴۵ سال سن داشته باشد و همین‌طور۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه، می‌تواند بازنشسته شود.
اگر خانمی  ۵۵ سال سن داشته و حداقل ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، می‌تواند درخواست بازنشستگی کرده، و به میزان همان ۲۰ روز به او حقوق پرداخت می‌شود.
اگر بیمه شده ۴۲ سال سن داشته باشد، -برای مشمولین قانون کار ( یعنی کلیه کارمندان دولت، کارفرمایان ، کارگران ، کارگاه‌ها، موسسات تولیدی،صنعتی ،خدماتی و کشاورزی و همین‌طور کلیه نمایندگان کارفرمایان و کارآموزان جزء مشمولین قانون کار محسوب می‌شوند.)- و ۲۰ سال سابقه کار یا پرداخت حق بیمه، می‌تواند بازنشسته شود.
در مورد این گروه از بیمه شدگان، لازم به ذکر است، در صورتی که مستمری استحقاقی آن شخص، از حداقل حقوق تعیین شده توسط شورای عالی کار در آن سال کمتر باشد، حقوق پرداختی تا حداقل حقوق مصوب افزایش پیدا نمی‌کند.
اگر فرد تحت پوشش  ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، بدون شرط سنی می‌تواند بازنشسته شود.
اگر بیمه شده، معلول عادی باشد می‌تواند با ۴۵ سال سن و با داشتن حداقل ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته شود.
بیمه شده ای که ۵۵ سال سن دارد، با حداقل۱۰ سال سابقه پرداخت حق‌بیمه، می‌تواند بازنشسته شود.
همین‌طور بیمه‌شده با ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه و بیشتر (به عنوان مثال تا ۲۰ سال)، می‌تواند درخواست بازنشستگی کند. اما حقوقی که به او تعلق می‌گیرد به اندازه میزان سنوات پرداخت حق‌بیمه او خواهد بود یعنی بین ۱۰ تا ۲۰ روز.  اگر مستمری این شخص از حداقل حقوق مصوب آن سال کمتر باشد، حقوق پرداختی به او، تا حداقل مستمری مصوب، افزایش پیدا نمی‌کند.
بانوانی که سن آن‌ها ۵۵ سال است، اما کمتر ۱۰ سال سابقه دارند، می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه سنوات کسری، میزان سابقه خود را به ۱۰ سال برسانند و با ۱۰ روز حقوق بازنشسته شوند. باز هم باید گفت برای این گروه نیز، اگر حقوق از حداقل مستمری مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، تغییری در آن ایجاد نمی‌شود.

شرایط بازنشستگی برای کارهای سخت و زیان‌آور

طبق قانون بازنشستگی برای مشاغل سخت و زیان آور، افرادی که حداقل ۲۰ سال متوالی و ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان آور (مخل سلامتی) مشغول به کار باشند و حق بیمه خود را به سازمان پرداخته باشند، بدون احراز شرط سنی مصوب، می توانند تقاضای بازنشستگی کنند.
همین‌طور اگر کمیسیون‌های پزشکی تامین اجتماعی قبل از رسیدن بیمه شده شاغل در کارهای سخت و زیان آور به سابقه کاری ذکر شده (همان ۲۰ سال متوالی و ۲۵ سال متناوب) فرسایش جسمی و روحی وی را ناشی از اشتغال به کارهای سخت و زیان آور تشخیص دهند، فرد بیمه شده می تواند درخواست بازنشستگی کند. بر این اساس هر سال سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور ۱.۵برابر می‌شود.

دلایل بازنشستگی

توجه به این نکته ضروری است که برای بازنشستگی، تحقق شرایط سن و سابقه (که البته اولویت با سن بیمه شده است) مهم است. و معنی آن این است که، غیر از سه مورد استثنا که شامل: بازنشستگی برای مشاغل سخت و زیان‌آور، بازنشستگی جانبازان و بازنشستگی با ۳۵ سال سابقه پرداخت حق‌بیمه، است، قاعده اصلی در بازنشستگی تحقق شروط قید شده در آیین نامه ها و مقررات برای سن و سابقه است.

 رسیدن به سن بازنشستگی: در این حالت کارگر یا بیمه شده  به دلیل رسیدن به سن و شرایط قانونی مقرر بازنشسته می‌شود.(برای مردان ۶۰سال و برای بانوان ۵۵ سال)
بازنشستگی برای کارهای سخت و زیان آور یا مناطق بد آب و هوا: بازنشستگی در این حالت، به دلیل فرسایش و آسیب کارگر یا بیمه شده به دلیل اشتغال به کارهای سخت و زیان آور که برای سلامتی مضر است، مانند کار در معدن می‌باشد. در این صورت شخص قبل از رسیدن به سن مقرر در قانون و یا داشتن سابقه کامل می‌تواند، بازنشسته شود.
شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی: برخی مواقع بر اساس شرایط خاص اقتصادی مثل نرخ بیکاری بالا یا بحران و یا تورم بالا، دولت‌ تصمیم می‌گیرد گروهی را زودهنگام بازنشسته کند.
در این خصوص می‌توان به قانون بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه، که چند سال پیش اجرا شد، اشاره کرد.

روش محاسبه حقوق بازنشستگی

میزان حقوق پرداخت شده در ۲ سال آخر قبل از بازنشستگی، تقسیم بر ۲۴، ضرب در کل سوابق پرداخت بیمه(سنوات پرداخت)،تقسیم بر ۳۰

نکته مهم

فقط بیمه شده اصلی می تواند درخواست بازنشستگی از سازمان تامین اجتماعی داشته باشد. اما کارفرما نیز در شرایطی خاص می‌تواند، خواهان بازنشستگی کارگر خود شود. در صورت کلی اگر ۵ سال از سن بازنشستگی بیمه شده گذشته باشد، کارفرما می تواند درخواست بازنشستگی برای آقایان بالای ۶۵ سال و برای بانوان بالای ۶۰ سال را به شرط دارا بودن سابقه لازم، به شعب سازمان ارائه کند.

در این مطلب سعی بر این بوده شرایطی که احتمال اتفاق آن برای بیمه شده بیشتر است عنوان شود.

برچسب ها:
پیام بگذارید