بیمه شخص ثالث موتور سیکلت و خرید و انتقال آن

بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

یکی از کارهای اداری که با وجود فراگیر شدن خدمات اینترنتی و موبایلی هنوز آن را به روال گذشته و سنتی انجام می دهیم، پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث موتور سیکلت یا ماشین است. اخیرا خبری در فضای خدمات آنلاین بیمه منتشر شد مبنی بر اینکه با همکاری جیرینگ و بیمه سامان پرداخت آنلاین خسارت ممکن می شود. این رویداد می تواند گامی بلند برای پیشرفت هرچه بیشتر خدمات پرداخت الکترونیک در عرصه بیمه نامه ها باشد و می توان آن را به فال نیک گرفت.

تخفیف بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

شرکت های بیمه برای افرادی که در مدت زمانی مشخص تصادفی نداشته باشند، تخفیف هایی در نظر می گیرند. این تخفیف ها در بیمه شخص ثالث موتور سیکلت نیز لحاظ می شود.به این صورت که سالانه ۵ درصد از مبلغ حق بیمه رانندگانی که تصادف نداشته باشند، کسر می شود. روند رانندگی بی خطر اگر تا ۱۴ سال ادامه یابد، به ۷۰ درصد می رسد. این تدابیر برای تشویق رانندگان به رانندگی بی خطر و رعایت اصول ایمنی لحاظ شده است. در ادامه، جدول تخفیف های بیمه شخص ثالث موتور سیکلت ارائه شده است:

 

تخفیف بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

پرداخت حق بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

برای پرداخت حق بیمه شخص ثالث موتور خود به شیوه سنتی، می توانید با در درست داشتن مدارک شناسایی، به شعبه های صادرکننده بیمه نامه مراجعه کنید. در شیوه جدید، با مراجعه به سایت بیمیتو یا بیمه بازار می توانید حق بیمه خود را به صورت اینترنتی پرداخت کنید. اگر بیمه نامه شما بیمه سامان است، به زودی می توانید با استفاده از اپلیکیشن جیرینگ، حق بیمه شخص ثالث خود را پرداخت کنید. البته این امکان هنوز به طور کامل فراهم نشده است.

 

 

 

 

 

انتقال بیمه موتور سیکلت

انتقال بیمه برای بیمه بدنه موتور سیکلت و ماشین و بیمه شخص ثالث موتور سیکلت و ماشین قابل بررسی است و برای مواردی است که دارنده بیمه نامه بخواهد آن را به خرید یا فروش وسیله نقلیه، به مالک دیگر واگذار کند.

اگر به دلیل خرید موتور سیکلت جدید یا فروش موتور سیکلت قدیمی خود، مجبور شدید بیمه موتور را منتقل کنید، می توانید از چند روش به این کار اقدام کنید:

اولین و رایج ترین روش انتقال، انتقال مالکیت موتور سیکلت است. بیمه نامه ای که برای یک وسیله نقلیه خریداری می شود، با انتقال مالکیت آن وسیله، به شخص دیگر منتقل می شود. همچنین شما می توانید به یکی از شعبه های بیمه نامه موتور سیکلت خود مراجعه کنید و در خواست انتقال بیمه نامه را به نمایندگی بیمه ارائه کنید. اگر نخواهید بیمه نامه ای که مربوط به موتور قدیمی خود است را به خریدار آن واگذار کنید و بخواهید آن را به موتوری که جدیداً خریداری کرده اید، منتقل کنید، باید سند موتور سیکلت را به شعبه بیمه خود ببرید و در خواست انتقال بیمه به موتور جدید را ارائه کنید. طی این روند، اگر به دلیل نداشتن تصادف، تخفیف هایی برای بیمه موتور سیکلت خود به دست آورده باشید، این تخفیف ها حفظ می شوند. به این نکته توجه داشته باشید که در این روش، تخفیف ها را می توان ۶ ماه تا ۱ سال حفظ کرد و اگر در این مدت موتور سیکلت جدید خریداری کردید، آن را می توان به موتور جدید انتقال داد.

در این مقاله اطلاعات بیشتری درباره خرید ارزان ترین بیمه موتور سیکلت بخوانید.

 

برچسب ها:
پیام بگذارید