بیمه تکمیلی برای رانندگان اجرایی می شود

بیمه تکمیلی برای رانندگان

اهمیت حمل ونقل جاده‌ای بر همگان روشن است. در این میان پرداختن به نیازها و خواسته‌های رانندگان عزیز این وسایل نقلیه، ضرورت بیشتری دارد. خوشبختانه در تابستان سال ۱۳۹۷ قدم‌هایی در زمینه رفاه حال این عزیزان برداشته شد که با توجه به ریسک بالای کار، مهمترین این اقدامات را می‌توان، طرح بیمه تکمیلی برای رانندگان نام برد.

اجرایی شدن بیمه تکمیلی برای رانندگان کامیون

بعد از برگزاری جلسات وزیر راه و شهرسازی با نماینده‌های اصناف و انجمن‌های رانندگان کل کشور، وعده‌های مسئولان به رانندگان، در حال عملی شدن است و طرح خدمات بیمه تکمیلی رانندگان که در حوزه درمان، به صورت رایگان ارائه می‌شود، یکی از وعده‌های محقق شده است.
در خلال اولین جلسه‌ وزیر راه و شهرسازی که با نمایندگان اصناف برگزار شد، بررسی و تصمیم گیری چند موضوع مهم در دستور کار قرار گرفت. یکی از مهم‌ترین آن‌ها رسیدگی به  افزایش نرخ کرایه حمل بار، در کشور بود. بعد از آن بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مقرر شد نرخ کرایه رانندگان کامیون مشمول ۲۰ درصد افزایش شود که در گزارش ارائه شده از سوی سازمان راهداری این طرح در کشور اجرایی شده و به نظر می‌رسد رانندگان توانسته‌اند یکی از دغدغه‌های خود را انجام شده ببینند.
در کنار بسیاری از مسائل صنفی مطرح شده، رانندگان در حوزه بیمه نیز دغدغه‌هایی داشتند که در پایان جلسه بنا شد در کوتاه‌ترین زمان، شرایط مورد نظر آن‌ها محقق شود.
موضوع بیمه تکمیلی برای رانندگان یکی از آخرین برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی مسئولین برای بهبود شرایط بود. با وجود این در چند ماه گذشته با نهایی شدن قراردادی که با حضور رئیس سازمان راهداری انجام شد، طرح برخورداری از خدمات بیمه تکمیلی درمان به صورت رایگان برای رانندگان و همسرانشان اجرایی شد.

قرارداد بیمه تکمیلی رانندگان کامیون بین شرکت آتیه سازان حافظ وابسته به بیمه سلامت ایران و کانون انجمن‌‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌‌های حمل ونقل داخلی کالای کشور منعقد شده است.

در کنار بیمه تکمیلی، بیمه عمر نیز برای حدود ۴۸۰ هزار نفر رانندگان کامیون‌های حمل و نقل کالا نیز در نظر گرفته شده است که برای فوت تا سقف ۱۰ میلیون تومان و برای حوادث شغلی تا سقف ۵ میلیون تومان از راننده دریافت کند، تا او در چارچوب قوانین بیمه عمر قرار بگیرد.

خوب است بدانید، این قرارداد نیز بین شرکت بیمه زندگی خاورمیانه و کانون انجمن‌‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌‌های حمل ونقل داخلی کالای کشور منعقد شده است.

پیش‌بینی می‌شود در چارچوب این طرح، شرکت‌های بیمه‌گر، حدود ۹۰۰ هزار نفر را بیمه کنند. متقاضیان می‌توانند به مراکز صدور کارت هوشمند در استان محل زندگی مراجعه و نسبت به ثبت نام خود و همسر جهت بهره مندی از مزایای بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر و بیمه حوادث اقدام کنند.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی برای رانندگان کامیون و بیمه عمر و حوادث

بیمه تکمیلی رانندگان کامیون تا سقف ۷ میلیون تومان، در بخش خدمات تخصصی مثل جراحی قلب تا سقف ۱۴ میلیون تومان پوشش بیمه‌ای، در بخش هزینه‌‌های سرپایی و پاراکلینیک سطح ۱، مانند سونوگرافی و انواع اسکن‌ها تا سقف ۵۰۰ هزار تومان، در بخش هزینه‌‌های پاراکلینیکی سطح ۲، مانند اسپیرومتری و جراحی مجاز سرپایی تا سقف ۳۰۰ هزار تومان از سوی بیمه آتیه سازان حافظ پوشش داده می‌شود.

و اما مدارک مورد نیاز برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی رانندگان کامیون شامل شماره شبای حساب بانکی راننده و مشخصات شناسنامه‌‌‌ای همسر (کارت ملی و شناسنامه) است.

منابع:

ازکی

ایسنا

برچسب ها: