بیمه بازنشستگی و خرید اینترنتی آن در ایران

بیمه بازنشستگی

بیمه بازنشستگی اصلاً به چه کار می آید؟

همه ما در طول زندگی اهدافی داریم، اعم از مادی و معنوی که با تلاش و پشتکارمان، سعی در رسیدن به آن ها داریم. حتی روزگار هم در کلاس درس خود، درسی نانوشته دارد و آن اینکه: «هر تلاشی نیازمند صرف انرژی و زمان و پرداخت بهایی است که محقق شدن اهدافمان را تضمین می کند». گاهی، تلاش های ما برای آفریدن دنیایمان، به قیمت گذر از جوانی و صرف عمر و زندگانی می شود و با عبور از سال های پربار، پا به فصلی می گذاریم که دنیای خود را نیازمند حمایتی از جنس دیگر می بینیم. شهریار می سراید:

جوانی شمع ره کردم که جویم زندگانی را

نجستم زندگانی را و گم کردم جوانی را

کنون با بار پیری آرزومندم که برگردم

به دنبال جوانی کوره راه زندگانی را (۱)

 

بیمه بازنشستگی

 

با افزایش سن، ما هم مثل پدران و مادران مان، ناگزیر شاهد تغییراتی در جسم و توان خود خواهیم بود. ورشکستگی، از کارافتادگی، بازنشستگی، مرگ و میر و بیماری های صعب العلاج از ریسک هایی است که با بالا رفتن سن امکان رخ دادن آن ها نیز بیشتر می شود. وقفه در درآمد، کاهش درآمد، حذف شدن درآمد، فقدان فرد و از بین رفتن سلامتی فرد، آثار و نتایج به وقوع پیوستن این ریسک ها است. اما برای این بخش از زندگی نیز بر اساس نیازهای افراد، راه حل هایی از سوی اجتماع انسان ها ارائه شده است. در این میان، بیمه بازنشستگی می تواند تا حد زیادی هزینه های بعد از بازنشستگی افراد را پوشش دهد.

 

اهمیت بیمه بازنشستگی

 

بیمه بازنشستگی پاسارگاد

یکی از شرکت هایی که در ایران بیمه بازنشستگی ارائه می کند، بیمه پاسارگاد است. پاسارگاد، این محصول را با نام بیمه عمر و تامین آتیه به مشتریان خود عرضه کرده است. بیمه پاسارگاد امکان مناسبی را برای مشتریان خود فراهم آورده؛ به این صورت که با ایجاد صندوق اندوخته مالی، مشتریان سرمایه مالی خود را به صورت یکجا در پایان قرارداد دریافت می کنند. علاوه بر آن، بیمه شده از ۱۲ نوع پوشش بیمه ای برخوردار می شود و این پوشش ها تا ۷۰ سالگی برای بیمه شده ادامه خواهند داشت.

 

بیمه پاسارگاد

جدول پس انداز بیمه نامه بازنشستگی پاسارگاد

در این جدول، پرداخت حق بیمه از ماهانه ۲۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان متغیر است. یعنی خریدار خودش تعیین می کند که در ازای پرداخت چه مقدار حق بیمه، چه میزان مستمری دریافت کند. سرمایه ای که در ازای پرداخت حق بیمه بر می گردد، نیز از طی ۱۰ تا ۳۰ سال نشان داده شده است. (۲)

پس انداز بیمه بازنشستگی

 

خرید آنلاین بیمه مستمری/بازنشستگی پاسارگاد

برای خرید اینترنتی بیمه بازنشستگی پاسارگاد، این مراحل را طی کنید: (۳)

 

۱٫ با ثبت شماره تلفن همراه خود، فرم پرسش نامه را دریافت کنید و آن را به صورت آنلاین پر کنید

 

ثبت نام اینترنتی بیمه بازنشستگی

 

۲٫ برای مشاوره و راهنمایی، با بیمه گزار ارتباط برقرار کنید

برای این منظور در بالای صفحه وب، شماره تلفن های تماس با مشاوران بیمه گزار ارائه شده است.

 

 

ثبت نام اینترنتی بیمه پاسارگاد

۳٫  حق بیمه ای که مورد توافق شماست را پرداخت کنید

۴٫ پرسشنامه ای که پر کرده اید را تایید کنید و با امضای خودتان، آن را به صورت آنلاین ارسال کنید.

 

ثبت نام بیمه اینترنتی

۵٫ بیمه نامه شما در شعبه مرکزی صادر می شود و به صورت رایگان برای شما ارسال می گردد.

 

۶٫ بیمه عمر و تامین آتیه خود را به همراه یک کارت هدیه دریافت کنید.

 

بیمه مستمری یا بیمه بازنشستگی؟ بالاخره کدام یک؟

آنچه از برآیند همه اطلاعاتی که در دنیای مجازی به دست می آید این است؛ به نظر می رسد دو مفهوم بیمه مستمری و بیمه بازنشستگی با یکدیگر همپوشانی دارند. شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه ای نیز، این دو محصول را با پوشش های گوناگون و متنوع و با نام هایی متفاوت عرضه کرده اند. با توجه به لغت نامه هایی که مورد تایید پژوهشکده مرکزی بیمه است، توضیحاتی درباره این دو مفهوم در اینجا ارائه می شود:

در مجموعه واژگان بیمه ای در متون بیمه ای فارسی، برای کلمه annuity  از معادل های بیمه مستمری، مستمری بیمه عمر (بازنشستگی) و بیمه عمر مستمری استفاده شده است. (مجموعه واژگان بیمه ای در متون بیمه ای فارسی؛ ۱۳۹۰، ص ۲۱) (۴)

بیمه عمر مستمری یا annuity , pension : نوعی بیمه عمر است که به موجب آن بیمه گر با دریافت حق بیمه (به طور یکجا یا به اقساط) متعهد پرداخت مستمری تمام عمر یا مستمری تا مدت معین می شود. این نوع بیمه، برای کسانی مفید است که تامین بازنشستگی ندارند. ولی کسانی که از مزایای بازنشستگی استفاده می کنند در صورتی که حقوق بازنشستگی را کافی برای رفع نیازمندی های دوران تقاعد خود ندانند می توانند از این نوع تامین به عنوان مکمل آن بهره مند شوند. (فرهنگ بیمه و بازرگانی؛ ۱۳۸۹؛ ص ۱۰۵) (۵)

دوران بازنشستگی، باید فرصتی برای استراحت و زندگی آرام و بی دغدغه باشد و نباید آمیخته با نگرانی هایی شود که تا پیش از بازنشستگی ذهن شما را مشغول می کنند. دوران بازنشستگی همه تعطیلاتی است که در طول زندگی کاری خودتان به آن نیاز داشتید!

 

بیمه مستمری/ بیمه بازنشستگی

 

منابع:

  1. Ganjoor
  2. pilife
  3. mygoodlife
  4. مجموعه واژگان بیمه ای (در متون بیمه ای فارسی)؛ عبدالله آستین و دیگران، (۱۳۹۰)، پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
  5. فرهنگ بیمه و بازرگانی؛ محمودصالحی، جان علی (۱۳۸۹)، پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
برچسب ها:
پیام بگذارید